Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam ja. Na fiskalnom, u zaglavlju je vas broj polj. gazdinstva, kod mene pise polj. gazdinstvo 802824xxxxxx

Meni su na gotovinskom napravili brljotinu, upisali broj gazdinstva umesto PIB broja, pa mi sad to ne vazi za povracaj poreza! Obrni, okreni, uvek nas negde zajebu!

U urdbi pise da, ako dodje do greske, prodavac treba da unese rukom ispravku, da pored te ispravke parafira (potpise) i da udari pecat PORED PODATKA KOJI JE ISPRAVLJEN! Prema tome, ako ima greske na racunu, insistirajte na pumpi da promene podatak i da tu promenu pecatiraju, u trezoru moraju da zaprime takav fiskalni racun!

Odeš tamo gde su ti izdali gotovinski račun,pa tražiš da ti odštampaju drugi,to je najmanji problem
 
@ kiraj

Verovatno jesi, i ja sam 15og sipao, a da li pamtis da kada si placao da te je pumpadzija pitao za broj pg, ako jeste onda ga je kucao u sistem, gde mu pise ko si i sta si i da li imas prava na regresirano gorivo. i samim tim se i stampa na racun + rucni upisi overa na poledjini...

Inace 14. uvece vam je pop ispisao uredbu koju je pre toga idklecin okacio link... Bar vi koji ste aktuelni ovde ste mogli da se informisete.... pogledajte 273 stranu....
 
Dao sam čoveku karticu ,on je pre točenja ukucao br gazdinstva i navodno sve je bilo u redu.
 
Meni je pre neki dan u trezoru naglaseno da treba da bude otkucan broj gazdinstva. Sta sve traze, jos ce na njivu da dodju. Malo preteruju, sto bi rekla Biljka " tona prodje, gram nikako". :osmeh:
 
I ja nemam odštampan broj a na poleđini je napisano rukom i overeno kao što je to bilo i do sada.Izmisliće oni svašta ne bi li što više bilo odbijeno.
 
Nisu dali karticu gazdinstva,jer im program takav da ne otkucava račun dok nije ukucan BPG broj,kao D2 ili eurodizel za poljoprivredu,nego će otkucati običan maloprodajni fiskalni - ili je pazaren račun
 
Pa što niste gledali.

A šta da gledam,to što neko ne sprovodi instrukcije kako treba.
Do sada smo mi sami pisali brojeve gazdinstava na samo overen fiskalni račun i nije bilo problema.
Ima ime i prezime radnika na pumpi.
To su propusti koji nas stalno prate jer mi treba da mislimo šta je pisac hteo da kaže.
 
Matiću,ja do danas nisam ni znao da treba i otkucan broj PG pa je sasvim normalno da sam smatrao da ke sve u redu.
Mislim da su ovi tvoji zadnji postovi u domenu više filozofije i daleko od realnog sagledavanja stvari.
 
Prodavac ne sme da prodaje robu sa isteklim rokom trajanja. Svako treba da zna svoj posao i da ga radi u skladu sa zakonom. A ja kao gradjanin mogu da udjem u policiju i da pitam za lekara, a njihova je zakonska obaveza da mi objasne gde je taj doca, bez nekog velikog pametovanja. Ovde kod nas je sasvim normalno da sluzbenici ne poznaju svoje obaveze, i da se na sudu dokazuje nevinost, umesto krivica, ...
 
Samo da Vam kažem da sam prisustvovao slučaju kada je jedan domaćin podnosio zahtev za subvencije.Nisu hteli da ga prime jer im je komp izbacio da ima prispeli kratkoročni kredit prema Min.Polj. koji je došao na naplatu ,a nije plaćen.Tako da sa tim odlaganjima koja nisu zvanična ipak malo pripazite.
 
Prodavac ne sme da prodaje robu sa isteklim rokom trajanja. Svako treba da zna svoj posao i da ga radi u skladu sa zakonom. A ja kao gradjanin mogu da udjem u policiju i da pitam za lekara, a njihova je zakonska obaveza da mi objasne gde je taj doca, bez nekog velikog pametovanja. Ovde kod nas je sasvim normalno da sluzbenici ne poznaju svoje obaveze, i da se na sudu dokazuje nevinost, umesto krivica, ...

Pozpuno si u pravu.Ne posedujemo svi inteligenciju.U datom momentu treba obratiti pažnju na više stavki.Nekada to funkcioniše a nekada ne.
Onda na pumpama treba da je i ministar poljoprivrede sa celim ministarstvom pa radnici iz trezora sa upravom i da nam daju zeleno svetlo koji fiskalni račun odgovara a koji ne.Ako im odgovara to što imam ako ne ja više nafte neću uzimati nafte jer nemam ni para a ni potrebe jer sam i pre donošenja uredbe kupio.
 
Po zakonu je stvarno tako. Problem je sto sluzbenici su uglavnom nezamenljivi, tj dosli preko veze, i apsolutno ga boli uvo. I kod nas je sasvim normalno da se ulazi u potpuno bespotrebne rasprave usled toga sto nema izlaza a neumeju da ti objasne. A neumeju jer ih boli uvo, a traze od tebe da ispunis njihove zahteve. Tako ti traze el.zapis licne karte da im doneses, a oni po zakonu obavezni da imaju uredjaj. Pre neki dan otisao da predam nesto, ona meni dajte kopiju licne. Ja cipovanu licnu, a ona oce zapis. Ja kazem pa izvadite, ona meni morate da donesete po zakonu. Ama zenska glavo po zakonu vi morate da imate uredjaj, a ona meni izbaci neki papir sta treba od dokumentacije. Ja njoj da je to protiv zakona, a ona meni mora vako. Njen papir od pravnika firme zapsolenog preko veze, stariji od zakona. Ludilo. I isto tako je jedan dopis bio stariji od Ustava, i tako stranci kupise zemlju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh