Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Subvencije po kilogramu ne postoje nigde

isprekidana_linija_vesti.png
ponedeljak - 02.04.2012

subvencije-kilogram 171.jpg
okvir_vest_sadrzaj.png

Profesor Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu Miroslav Malešević izjavio je da nigde u Evropi nema državnih subvencija za poljoprivrednike po kilogramu predate robe.

"Svuda postoje neki podsticaji, ili po jedinici površine, ili po grlu, ili neki drugi vid stimulacije, zavisno o kojoj je proizvodnji reč. Evropa to neguje i nije tačno da su premije po kilogramu bolje.

Voleo bih da neko navede primer u kojoj državi to funkcioniše", rekao je Malešević u intervjuu za današnji Dnevnik.

On je naveo da je suština u vlasničkim odnosima koji su u Srbiji drugačiji u odnosu na Evropsku uniju, jer kod nas nijedan seljak nema akcije u šećerani ili uljari.

"Da je bila pravedna privatizacija, onda bi seljaci i farmeri bili suvlasnici, pa bi bili zainteresovani da bude jeftiniji ulaz u fabriku, i da imaju bolju cenu finalnog proizvoda. To je u osnovi svega", rekao je Malešević.

On se složio da je bilo zloupotreba kod sistema subvencija od 14.000 dinara po hektaru, ali je rekao da su mogle biti otkrivene ili sprečene da je neko hteo, jer sve isplate idu preko Agencije za agrarna plaćanja.

"Pri tome ne verujem da među onima koji su izašli na ulice postoji ijedan koji je zloupotrebio tih 14.000 dinara. Trebalo je sve malo ozbiljnije sagledati i adekvatno reagovati. Recimo, onome ko je uzeo zemlju u zakup, pa uzeo premiju po hektaru a proizvodnja ga uopšte ne zanima, trebalo je blokirati imovinu i naplatiti subvenciju. Valjda postoji inspekcija", rekao je Malešević.

Upozorio je da će ove godine biti velikih problema zato što nisu obezbeđene dovoljne količine đubriva, jer poljoprivrednici nisu imali para da ulože u proizvodnju, pa će biti i niži prinosi pošto su subvencije kasnile.

"Rešenje situacije je da država donese dugoročnu strategiju. Poljoprivrednicima je neophodna stabilnost, jer se poljoprivreda ne može voditi uredbama koje donosi kako ko stigne i kako hoće", ocenio je Malešević.
isprekidana_linija_vesti.png
Izvor: RTV
Autor: - Administrator
 
stalno o tim bonovima pricas,koliko si ih dobio ako nemas novaca da sipas?
1000 lit. je 600e ako to nemas nemoj vise ni da radis nego daj to nekom ko zna:cvetic:

imam 400l,ja se sam finansiram već par godina.Sad treba da uzmem i seme i otrove i kanap...A u ovom momentu mi nije sva nafta potrebna jer sam morao da kupim pre dobijanja bonova,
Lako je tebi pričati kad te država finansira.Sad ćete videti malo kako to izgleda pa ćete okrenuti ploču.
 
Na ovom forumu ima glupih ljudi, bezobraznih ljudi, ima i ubacenih od strane vlasti, a ima i postenih.
ZVANICNI ZAHTEVI SU:
1. SUBVENCIJE PO Ha BEZ OBAVEZE PIO OD 1 DO 100 Ha.
2. PRODUZENJE ISKORISCAVANJA BONOVA DO 1. JULA
3. NASTAVAK SPROVODJENJA PLANA RURALNOG RAZVOJA 2011-2013, DIREKTA DAVANJA ZA INVESTICIJE.
4. PODIZANJE LESTVICE ZA PDV SA 4 NA 10 MILIONA.
 
Poslednja izmena:
I opet je džaba što si Ti sve to napisao kada će se naći pojedinci da kukaju.I da sve bude kako oni hoće opet ne bi bilo dobro.Neki su do podne besni na samog sebe ,a od podne na ceo svet.
 
pitam danas nekog otkupljivaca posto ce biti suncokret i on mi kaze 27 din u vital. eto te njine subvencije 3 din usta ih pokvarena prevarantska. ma treba sve da blokirano da nemoze nista za taj usrani beograd to su tako pokvareni ljudi da ih treba za taj njin jezik povesati na sred terazija za primer. ja nemogu da verujem kakvi ljudi nemam reci
 
Na ovom forumu ima glupih ljudi, bezobraznih ljudi, ima i ubacenih od strane vlasti, a ima i postenih.
ZVANICNI ZAHTEVI SU:
1. SUBVENCIJE PO Ha BEZ OBAVEZE PIO OD 1 DO 100 Ha.
2. PRODUZENJE ISKORISCAVANJA BONOVA DO 1. JUNA
3. NASTAVAK SPROVODJENJA PLANA RURALNOG RAZVOJA 2011-2013, DIREKTA DAVANJA ZA INVESTICIJE.
4. PODIZANJE LESTVICE ZA PDV SA 4 NA 10 MILIONA.

http://www.agroservis.rs/nova-poruka-nezadovoljnih-poljoprivrednika

3. Produženje za realizovanje bonova za naftu do 1. jula 2012. godine

Sve u svemu cetvrta tacka bice najbolnija za njih da se ispuni !
 
Koliko da je gospodin Malesevis u pravu,a siguran sam da jeste svojom izjavom da subvencionisanje po kg ne postoji nigde,pa mi se i razlikujemo od ostalih.Niko nije sklon muvanju kao mi dali su to hektari ili kilogrami nebitno.Imam argumente iz zivota i za jedne i druge.A koliko ima glupih na ovom forumu,moram reci da toliko ima i prepotentnih a tu su razlike u nijansama.
 
Verovali ili ne, uredba je bila spremna jos u decembru. Od tog momenta se trazio model po kome ce se to plasirati nama kako bi to bilo sto lepse servirano. Vazno je napomenuti da je sve radjeno u dogovoru sa preradjivacima.
Glavni "krivac" za ne donosenje uredbe je M. Kis koji je imao zadatak da sve to odugovlaci i razvodnjava.
 
Šta god da bude usvojeno na kraju ljudi će se opet "snalaziti".To se može izbeći samo kada su ljudi krajnje zadovoljni ,a to je kod nas trenutno ne moguća misija.
 
@ kolega diklofen sto posto si u pravu ,to je vec kod nas genetski kod.Ona cetiri slova "S" nikako da zazive u ovoj drzavi,jer ovde moze biti svega al sloge nikada,cak ni ovde na forumu.
 
nije nikom lakse da uvozi,nego da bi neko uvezo ministar mora da stavi potpis,e tu nastaje sva zbrka,jer taj potpis gleda da debelo naplati,jer za mandata ima malo prilika,nadam se da vam je sad jasnije odakle poticu nase muke
 


S
tocari jel vam se svidja uredba ? 3000 l mleka po kvartalu morate predati da bi imali pravo na subvenciju[/QUOTE]

Standardno,uredba sa kojom mnogi neće biti zadovoljni.Problem postoji i kod mlekara (privatnih) kod kojih se ne dobija premija.Problem je što gazdinstva sa manje krava opet vise.Pa ako je proizveo 5l mleka toliko mu plati ako je proizveo 500 plati mu toliko.Ja lično imam tu kvotu ali u mlekari gde nosim ne plaćaju premiju,tako da mi je sve isto.
Ja stvarno ne znam,krave su nam obeležene,radi se program mera 2x godišnje.Čistih rasa koje bi bile matičene ja vrlo malo.Pa zar samo kod nas krava nije krava,zemlja nije zemlja...Ili se ovi iz ministarstva prave prostiili stvarno ne znaju.Kako ovog što ima 1-2 krave da stimulišeš da poveća broj kad mu država nikad ništa neda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh