Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dali ce ljudi doci sebi do 24.04 koji misle da je ova uredba valjana . Daj boze !
 
Sad slušam ovog degenerika Milovanovića na B92 kaže biće subvencionisani i proizvodi koje stočari skladište i hrane stoku,pa na šta će to da liči baš me zanima ,kako će da znaju ko je koliko skladištio kući, ,na šta su sve spremni da urade da bi dobili sve više glasova ,ovu bagru treba rasterati što pre.
ce da premeri svaki cardak hvatom verovatno onaj savetodavac, :)))
 
Pametan covek.bio je danas u emisiji Brazde sa Ivkovicem a onaj Djordjevic nezna sta hoce s jedne strane podrzava ministarstvo a sa druge podrzava malesevica koji kritikuje ovakve mere i otvoreno kaze da je na strani proizvodjaca.
 
Dobio subvenicije ili ne, jos vise me boli da neko ko ima interesa da dobije subvecije sedi kuci, pravi se lud, radi svoje poslove a prvi je u redu kada se preuzimaju bonovi za naftu, preadaju zahtevi. Mogu razumeti kada je neko iz objektivnih razloga sprecen ali kada neko ima obraz debeo kao djon, ti bi trebali da se prvi srame kada izadju pred svoje komsije i pametuju nesto, trebali ste ovako trebali ste onako. SRAM IH BILO!!!
 
Svako iz svoje blize okoline prepoznaje ljude koji su prvi na salterima za subvencije ko da su one bogomdate bas za njih.Bio sam pesimista od pocetka jer poznajem sredinu iz koje poticem.Cast izuzecima.
 
Dobio subvenicije ili ne, jos vise me boli da neko ko ima interesa da dobije subvecije sedi kuci, pravi se lud, radi svoje poslove a prvi je u redu kada se preuzimaju bonovi za naftu, preadaju zahtevi. Mogu razumeti kada je neko iz objektivnih razloga sprecen ali kada neko ima obraz debeo kao djon, ti bi trebali da se prvi srame kada izadju pred svoje komsije i pametuju nesto, trebali ste ovako trebali ste onako. SRAM IH BILO!!!

iz mog mesta ja sam bio jedini a svima posle treba da bude ok .
no nema veze samo da zavrsimo posao
 
Pametan covek.bio je danas u emisiji Brazde sa Ivkovicem a onaj Djordjevic nezna sta hoce s jedne strane podrzava ministarstvo a sa druge podrzava malesevica koji kritikuje ovakve mere i otvoreno kaze da je na strani proizvodjaca.
Taj Djordjevic je placenik ministarstva zato to i prica.
Njegova prica nema vezu sa mozgom,ali zato profesor Malesevic pametno kaze,ali to nema ko da cuje,pogotovo ne Tadiceva vlast.
 
Ja priznajem da sam se za$$bo dok nisam pažljivo pročitao uredbu,al sam shvatio,pa izašao na proteste-jedini iz sela-85 gazdinstva,zvao njih bar 20,svako ima kvalitetan izgovor uvek
 
Ja priznajem da sam se za$$bo dok nisam pažljivo pročitao uredbu,al sam shvatio,pa izašao na proteste-jedini iz sela-85 gazdinstva,zvao njih bar 20,svako ima kvalitetan izgovor uvek
Nisi se samo ti zaj..o,zaj...n je narod(u ovom slucaju seljak i to opet onaj sa malim posedom).Subvencije u 2007god.dobio je svaki hektar,bez ovih suludih uslova i bez deljenja na hobi i profesionalne poljoprivrednike.A setimo se i cena iz 2007god(mada nam secanje nije jaca strana)psenice 16d/kg,jecam 14-15d/kg,kukuruz 17d/kg.Posle izbora u maju 2008,cene su:psenica 9.5d/kg,jecam 8d/kg,kukuruz 5-7.5d/kg.Svi znamo kome odgovara ovakvo stanje u poljoprivredi i ko se okoristio ovakvim stanjem.To je cena ovako nakaradne koalicije a koju je platio seljak i to opet onaj sa sitnim posedom
 
Poslednja izmena:
u svakoj ozbiljnoj drzavi u sektoru poljoprivrede se menja samo ministar,ostali strucnjaci,ponavljam STRUCNJACI ostaju godinama na raznim funkcijama ui prate sprovodjenje raznih zakona,strategija vezanih za poljoprivredu. Ti zakoni i strategije se spremaju i po godinu dana pa se iznose na razne debate da se vidi da li to pije vodu i da li pomaze poljoprivrednicima, Samo kod nas moze ministar koji nema veze sa poljoprivredom i koji nije obradio u zivotu ni lopatu zemlje da izadje javno i gotovo se pohvali kako je on licno tvorac uredbe kakva se ne primenjuje nigde u Evropi.

---------- Poruka napisana u 22:01 ---------- Prethodna poruka je at 21:57 ----------

Hocu da kazem da kada bi u ovoj zemlji u ministarstvu poljoprivrede sedelo malo vise strucnjaka poput gospodina Malesevica i jos slicnjih njemu koji poznaju svu problematiku koja prati poljoprivredu i ljude koji se njome bave bilo bi bolje za sve nas.
 
Ma ne vredi to prijatelju kad je sve korumpirano placeno i radi po necijim nalozima sta vam je bre ljudi,oloska drzava lopovska STRANACKA!I to ne moze niko da kaze da nije.Moja prijateljica ode na konkurs za uciteljicu naravno zavrsila je fakultet za to,kazu joj primljeni ste dodjite tad i tad tu i tu ona ode i oni joj kazu morate da se uclanite u Demokratsku Stranku!!!ona devojka naravno kaze im svasta okrene se i ode.Ja joj kazem sto si se toliko skolovala trebala si posle osnovne u DS ili neku drugu sad bi imala 10god staza:haha:
 
Ja se nadam da je ovo samo predizborni trik. Uskoro ce se pojaviti Tadic koji ce podneti ostavku najaviti i predsednicke izbore i onako uzgred reci da zbog ovog ili onog ove godine ostaje po hektaru. Nada umire poslednja.
 
@dekym Niko osim ministra ne misli da je ova uredba valjana, samo što mnogi smatraju da je moglo i gore, a ujedno i da postoje i pravednija, pa i praktičnija rešenja od onih iz poslednje dve sezone.
Mnogi, među koje ubrajam i sebe, nisu izašli na proteste jer ih niko nije okupio da ih povede i da im kaže za koje tačno ciljeve se borimo. Mnogi čak viđeniji poljoprivrednici iz mog kraja nisu hteli da idu na proteste najverovatnije iz istih razloga kao i ja.

---------- Poruka napisana u 00:37 ---------- Prethodna poruka je at 00:34 ----------

Ja se nadam da je ovo samo predizborni trik. Uskoro ce se pojaviti Tadic koji ce podneti ostavku najaviti i predsednicke izbore i onako uzgred reci da zbog ovog ili onog ove godine ostaje po hektaru. Nada umire poslednja.

Ništa od toga. Predsednik republike ne može da promeni uredbu jer nije njegova nadležnost. Može samo da iskoristi svoj uticaj na ministra jer samo vlada, odnosno ministarstvo poljoprivrede se pita o tome.
 
Jeste li obratili pažnju na dijalog jutros:
.Davidović:Zbog čega poljoprivrednici moraju da sipaju naftu do 15 04,a ne kada hoće?
genije :Nije bitno kada sipaju bitno je da mogu da je troše kada hoće

Pa jos da moze taj tupoglavac da nam odredi i kada i koliko da trosimo ovaj krs od nafte. ljudska,u ovom slucaju Milovanoviceva glupost nema granicu.

---------- Poruka napisana u 07:58 ---------- Prethodna poruka je at 07:50 ----------

Ma ne vredi to prijatelju kad je sve korumpirano placeno i radi po necijim nalozima sta vam je bre ljudi,oloska drzava lopovska STRANACKA!I to ne moze niko da kaze da nije.Moja prijateljica ode na konkurs za uciteljicu naravno zavrsila je fakultet za to,kazu joj primljeni ste dodjite tad i tad tu i tu ona ode i oni joj kazu morate da se uclanite u Demokratsku Stranku!!!ona devojka naravno kaze im svasta okrene se i ode.Ja joj kazem sto si se toliko skolovala trebala si posle osnovne u DS ili neku drugu sad bi imala 10god staza:haha:

e pa zato cu ja dati svoj doprinos u smanjivanju njihovog procenta na izborima. i ubedio sam ostale iz svoje porodice koji nisu hteli da izadju na izbore da izadju i glasaju protiv korumpiranih ljigavih licemera. i nikako glas za one koji mogu sa njima u koaliciju. jer glas za Nindza kornjace i gospodina koferceta,za zavisnike,za regionalca koji sad od jednom sve zna kako treba a dok je bio u vladi bio prvi lazov, za metuzalema je direktan glas za DS. JE,,,te mi sve ako ne glasam za Marjana Risticevica iako cu time dobiti budzu Marjanovu ali i ovako od DS-a imam dzamutku ko auspuh na mom 539
 
Zahtevi nisu primereni svim poljoprivrednicima.
Ovakvom uredbom po kg bi svi veći poljoprivrednici ušli u PDV-to Minđušar može bolje da objasni jer je u tim vodama.
U zahtevima nigde nema .stočara.voćara,povrtara...
Niko se ovde ne zakopčava na leđa,lepo se vidi da su zahtevi primereni tačno određenoj grupi poljoprivrednika a ostale ko šišša.
Zbog čega se nije izašlo sa zahtevom da se produži rok za trajanje bonova.Sve se vrti oko subvencija koje sigurno neće biti i ljudi koji ovom uredbom ulaze u PDV.
Tačno je da i ostalim poljoprivrednicima ne odgovara ovakva uredba ali nije dat akcenat u zahtevima.
 
stalno o tim bonovima pricas,koliko si ih dobio ako nemas novaca da sipas?
1000 lit. je 600e ako to nemas nemoj vise ni da radis nego daj to nekom ko zna:cvetic:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh