Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja se samo pitam dali ti što rade momentalno npr 10kj,dali su i pre 5god radili isto,i dali uopšte žele nešto da promene ili samo kukaju-hteli bi da dobiju sedmicu na lotu,al' ga nikad neuplate
I ja sam počeo sa malo,ali sam BUKVALNO odvajao od usta,i ŠTEDEO na sebi,da bi napredovao,i dan danas sebe smatram za MALOG proizvođača,i do bar 300ha naravno da neću stati,pa kako god,mehanizacija i ljudstvo moraju biti iskorišćeni bar 70%,inače neću biti rentabilan,a to niko na mom ili bilo čijem mestu nebi želeo,eto toliko od mene na tu temu

Opet ti teraš tvoje, mali da nestanu, a ne svataš da time u stvari i sebi radiš o glavi. Prvo, mali su većina. Kad svi ti ljudi propadnu postaće socijalni slučajevi jer novih radnih mesta nema niti će ih u dogledno vreme biti, a to je sa postojećim socijalnim slučajevima jako mnogo na teretu državnog budžeta koji će srazmerno padu standarda početi da i sam da bude sve tanji. Drugo, stanovništvo nam je svakim danom demografski sve starije(prosečna starost) tako da raste i broj penzionera po jednom zaposlenom. Država sa tolikim teretom neće moći više da isplaćuje bilo kakve subvencije preostalim poljoprivrednicima i biće prepušteni tržištu. Znamo da obilne subvencije koje bogate zemlje isplaćuju svojim farmerima kako bi držali hranu na što nižim cenama(često nižim od troškova proizvodnje) diktiraju i cene na svetskim berzama što neminovno dovodi do propadanja poljoprivrede u najsiromašnijim zemljama poput većine afričkih. Najveći procenat neobrađenih obradivih površina nalazi se upravo u Africi iz razloga koje sam gore naveo u scenariju koji ti priželjkuješ da se odigra u zemlji u kojoj i sam živiš.

Da odgovorim na pitanje: Pre pet godina je moj otac radio 4 kj a ja sad nešto više od 10. 10 > 4 iz čega dalje implicira da nisam ostao na istom. Ipak sada već počinjem da osećam posledice od poslednje dve godine bez subvencija. Treba da natučem još toliko pa ću moći da živim i kad dobijem otkaz.

Ne priželjkuj više zlo, ko drugome jamu kopa sam u nju pada.
 
komšo,ja sam već ožvalavio pričajući o tome pa su se svi ismevali ali polako se sve obistinjuje.
 
Da li je posteno da poljoprivrednik u Sumadiji radi zemlju za dz ili do 100e/ha,a u Vojvodini se hektar placa MINIMUM 300e??
samo se zapitaj koi je kvalitet te zelje u šumadiji i može li se naći bar 3h u tabli a što se tiče cene zemlje kod nas to je druga priča ovi što rade duvan naduvali cene samo tako pa zbog njih 5 koi rade duvan u selu i plačaju papreno zakup sad i ostali dižu cenu zakupa ali duvanđije imaju premije pa ih boli uvo
 
Ljudi kad se vec spremaju protesti trebalo bi odmah i traziti vise od 14.000,-
Imaju vise para u budzetu i moje misljenje je da sto smo blizi evropskoj uniji da ce sve vise i biti u budzetu!
TREBA TRAZITI VISE, BLOKIRATI DRZAVU I ZA TRI DANA SVI ZADOVOLJNI
 
Ja sam nekom kupovinom i spajanjem mojih parceli uspeo da napravim od 4 njive jednu od 2,75ha i sada imam najvecu njivu u selu :osmeh: Jurim da kupim 549 da bi mogao da vuce 755 plug, al sta da se radi :ppozdrav:

Nema veze sa subvencijama, ali ima veze sa poređenjima od malo pre na temu Šumadija - Vojvodina. Svakom je njegova muka najteža, ali sa 549 bi u Severnom Banatu mogao da vučeš jednobrazdni plug. Belarus 82.1 ti je neki standard za dve brazde ovde, pa onda neko kaže da se u vojvodini manje troši nafte zbog boljeg kvaliteta zemljišta, tj. lakše obrade. :haha: E, pa ni Vojvodina nije baš svuda ista.
 
Slabo protesti napreduju. Kad u blokadi nema ni jedan IMT 533 to već nije pobuna seljaka. Ovo je protest vojvođanskih kulaka. Nema bune bez sirotinje!
 
@ sarbanac ovo za tebe

qpqihx.jpg
 
Ljudi kad se vec spremaju protesti trebalo bi odmah i traziti vise od 14.000,-
Imaju vise para u budzetu i moje misljenje je da sto smo blizi evropskoj uniji da ce sve vise i biti u budzetu!
TREBA TRAZITI VISE, BLOKIRATI DRZAVU I ZA TRI DANA SVI ZADOVOLJNI

zaboravio si da posto PIO nije obavezan sad umesto nas 80000 ima nas 200000,a to znaci 2,5 puta manje nego prosle godine prijatelju pa sad i tebi i drugima kazem opustite se i use i u svoje kljuse,od subvencija osim ove nafte tesko sta da ce mo videti,i nisam ja nikakav pesimista nego prosto matematika kaze da je nemoguce,ako ne ukradu od naroda na neku drugu stranu ili evropa ne tutne neki dinar,a najverovatnije ce sve to da bude izgovor za neki kredit koji ce nasa deca i unucici da placaju,dace bog da gresim,al tesko
 
Prijatelju očigledno si malo podlegao njihovim propagandnim izjavama.
Nije tu bitna razlika u broju gazdinstava koja će se subvencionisati već u broju hektara.Razlika u broju hektara je mnogo manja nego što se misli.Četiri puta sam bio u trezoru u vezi registracije i svaki put su tamo bili ljudi koji su brisali zemlju sa PIO gazdinstava i vraćali u svoja.Da ne veruješ koliko je površine bilo subvencionisano na taj način.
Što se pregovora tiče ministar će popustiti i naće se kompromisno rešenje.Ono će se ogledati u tome da se do 30 ha plati po hektaru a preko toga po proseku ostale površine tj. predatoj robi.
Tako meni javile ptičice da se na tom radi.
 
Ako ima para za subvencije stranaca zasto nebi bilo i za nas. Drzava subvencionise sa 4000-12000 evra za svako radno mesto koje strana firma otvori u Srbiji. Tako da Italijani proizvode punta o trosku nase drzave mi placamo radnike a oni uzimaju profit.Pet godina po 12000 evra godisnje za svako radno mesto. Neka kazu koliko je para drzava dala stranim kompanijama od Vranja do Subotice. Koliko je to budjeta poljoprivrede.Posto pare ljude kvare oni izgleda jedino vode brigu da se mi ne pokvarimo
 
Uopste nema razlike u broju subvencinisanih hektara,do sada i od sada,svaki hektar je subvencinisan samo je bio manji broj gazdinstava.Posle ukidanja PIO,masovno ljudi raskidaju ugovore o zakupima i otvaraju svoja gazdinstva.Do sada su se registrovali ljudi koji se i nisu bavili poljoprivredom,koji ni biciklo nisu imali a kamoli traktor,a bili su nezaposleni,uplacivali su PIO i kao uzimali zemlju u zakup i gazda zemlje dobijao 30% a navodni zakupac 70%.To se kasnije delilo sa ljudima iz sabacke opstine koji su to i omogucili.Na taj nacin pravi,posten poljoprivredni proizvodjac je ostajao bez podsticaja i mogucnosti da obradi svoju zemlju kako treba.Znaci drzava ne gubi nista,opetr ce podsticaj dobiti svaki hektar,samo ce biti veci broj gazdinstava,i te pare ce biti upotrebljene na pravi nacin,tj.bice ulozene u poljoprivredu,tako cemo doci do vecih prinosa a i do veceg izvoza poljoprivrednih proizvoda.Subvencionisanjem po kilogramu samo pomazu velike posednike,otkupljivace,preradjivace a seljak sa manjim posedom opet ostaje kratkih rukava.Velika prevara seljaka je i ovo deljenje na hobiste i profesionalce,kilo zita,kilo kukuruza,kilo bilo cega je kilo,bez obzira ko ga proizveo,samo su razjedinili seljaka i ne bore se svi za zajednicki interes,da seljaku bude bolje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh