Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svako pametan i normalan vidi da ce u sistemu po kilogramu profitirati samo otkupljivaci ako budemo doibijali npr 5% od cene dovoljno je toliko da spuste cenu i necemo dobiti nista to je sigurno zivi bili pa videli ,a sto se tice komisija da obilaze njive da vide kako se obradjuje samo bi nam jos trebalo, pa oni su nas svojom agrarnom politikom i doveli do toga da se obradjuje kako se obradjuje da se uvoze polovne masine Kao mi glupavi neznamo sta valja(NOVO) ali nema se para rodjaci,a sistem par komsija se udruzi pa par buradi u prikolicu to je evropski nema sta, eto na sta nas nasa drzava primorava da radimo ,subvencije su im tipa sve cemo vam dati ali nista necete dobiti .a zamislite samo bude losa godina (suša) pa ti imas manji prinos a stime i manju subvenciju jer malo si predao a pogotovu ima da rodi ovima koji su prihranili kanom iz robnih rezervi koji jos nije dobijen em ga kobojagi prihrane sa kanom em zbog njihove lazi i nesposobnosti ne rodi em na taj rod naplatis subvenciju cista matematika= cist gubitak
 
@Dalibor79 necu da zamisljam lose godine i katastrofe,ako mi njive ne daj Boze potuce led je** i koji evric od drzave samo use i u svoje kljuse !!
 
Ako se samo bavis poljoprivredom i jedini prihod ti je od nje moras da mislis o svemu i sve ovo sto nam radi drzava je preveliki bezobrazluk u kojoj to zemljii u evropi ima po kilogramu pa bolje da nam i nedaju nista i lepo kaz nema ljudi nego da nas kecaju malo po malo ,

A oce kobojagi u evropu e pa stani malo i mi ulazemo u ovu drzavu ,najveci izvoz ove drzave je od poljoprivrednih proizvoda treba neki dinar da se od toga vrati u poljoprivredu al caka je u tome sto njih bole uvo za nas ovi do 10 i ovi do 100h i vise h svi smo mi mali i ima da nas nema ovakvom agrarnom politikom . Postoji agrarni budzet ali je problem sto ima dosta penzionera itd i odose pare.oni nam sa njihovim merama samo odmažu .
 
Ako se ti bavis ozbiljno poljoprivredom i to 78 ti oznacava godiste rodjenja onda se sigurno secas kolike su subvencije bile devedesetih,pa do skorijih 2000,2001,2002,2003 godine ?
 
Egzaktli sto bi rekli bio je ocin,a ne subvencije u kesu.
Bili su bonovi za gorivo za koje se ne secama kako su dobijani pre jedno 10godina,a onda su tamo 2004-te do jedno 2007 AKO se dobro secam bila tzv PREMIJA za secernu repu koja je bila placana po kilogramu.
 
pa mjel mi tezimo ka evopi i evropskim standardima ili ka 90-tim i proslosti o cemu vi ljudi pricate ja hocu u evropu i hocu evropske standarde i da vazi i za njih to sto vazi i za mene a ne selektivna primena zakona
 
Nije bila po kg za repu,nego po površini,ako se dobro sećam davali su 10000din više po ha,a za bonove onomad lupali pečatiće u saobraćajnu,bilo je 2005 ili 2006 za pšenicu po kg pa su naredne godine uveli po ha,e kad je bilo za pšenicu po kg ja tad još nisam bio registrovan,vikao da to meni netreba,ali zašto da odbacim nešto za šta imam sva prava
 
ja licno netrazim nista sto nije kao u zemljama u okruzenju i u evropskoj uniji e sad izmisljanje tople vode , pa to naši znaju najbolje
 
Ja se secam kad sam za 14000 kg suncokreta 1993 dobio pare i kupio karton apa narandze,pa kad smo dobijali blagajnicke zapise za psenicu,koji kad su dospeli vredeli su manje od papira na kom su odstampani.Pa onda blanko nalozi magacinu gde su za seme soje i fuzilejd upisivali petostruke iznose,kad je bure nafte kostalo 6 svinja ,guma 16,9/28 2 vagona kukuruza.Secam se i vremena kad si za 3 vagona kukuruza mogao kupiti 560 ili 577,kad se za 80 kg psenice dobijalo 100kg KAN-a,za 9 kg repe 1l nafte,odnos semenskog i merkantilnog kukuruza je do pre par godina bio 1:10 itd.Birajte sta vam je bolje!!Sto se tice ovih strucnjaka sto kazu daj sta das,da ih naucim nesto:ako drzava zeli da ima neki uticaj na cene poljoprivrednih proizvoda(a nasa zeli,videli smo sa prodajom robe iz r.rezervi radi socijalnog mira) onda MORA da da subvencije,a ne kao pre par godina kad su zabranili izvoz zitarica,sve cene pale a od subvencija sipak.
 
machak kada već čitaš i komentarišeš moj post nemoj da čitaš površno i da izvrćeš jer nigde nisam rekao da sam protiv penzija i soc. davanja,da u pravu si mošda je malo veči procenat aktivne privrede ako se privredom nazivaju oni na teretu nas poreskih obveznika, a na ovo zadnje ti neću odgovoriti da se "TURCI NE DOSETE" I da želim da sdravstvena zaštita bude besplatna za sve građane .:ppozdrav:
 
Da li je neko gledao Brazde na RTV ?
Gostovao Milovanović ,koji je u odbrani donete uredbe rekao , subvencionisano gorivo se može kupiti i posle 15 IV.Da li on ne zna šta piše u uredbi ili je doneta neka izmena uredbe ?

http://media.rtv.rs/sr_ci/brazde/2371 od 3-6 minuta.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh