Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da razjasnimo jednu stvar obradjivati malu kolicinu zemlje, provoditi vreme od jutra do mraka svaki dan obavljajuci poslove na svom gazdinstvu i imati primarne prihode od njega nije hobi poljoprivrednik kako ga vi nazivate, vec je hobi poljoprivrednik neko ko prvenstveno zivi od plate a kao hobi ima neku malu basticu, vocnjak ili nesto slicno kao razonodu van radnog vremena, npr. kao pecanje, lov ili nesto drugo.
 
Brate pa milosevica smo ubili kakocemo to da postignemo
photo.php
Pa necemo valjda nazad u 90te a ja nesto necu da mi daju bonove za naftu u aprilu , seme u junu , mesno u aprilu i kan u sektembru
 
Nista licno,al za ovo nisi u pravu.
Pradeda i deda su radili cca 100kj zemlje,ostala je prica u selu kako je pokojni pradeda drljao sa 2 para konja kad dodje prolece.Sad poradimo 20ak kj sa 2 traktora i jos kukamo tesko nam...[/Q

oces da kazes sta kao nije to nista raditi zemlju biti paor.
pa pa sto je onda 60% ljudi otislo iz sela da zivi u smrdljive gradove kad je tako lepo i cvetaju ruze u selu
lako je truckati se 12h sati u traktoru
 
NA nisi u pravu za rad, moj prandeda je ima svegao oko 3ha i uglavnom se gajila stoka i veci deo su bile livade i imao je 9-oro dece odnosno dosta radne snage tako da se tada sve stizalo i zadovoljavajuce zivelo (nije se mnogo imalo ali se nije ni mnogo radilo) a sada ja sam odradim 90% radova u polju i oko 50% posla oko stoke tako da slobodno mogu reci da ja sa svoje 24god. nosim na ledjima najveci deo proizvodnje svog domacinstva a od toga nevidim zadovoljavajucu novcanu nagradu za svoj rad sto je bila sustina onoga sto si citirao.

Takodje slazem se sa drugim clanovima, netreba da nam zamazuju oci subvencijama ili kojekakvim laznim pogodnostima nego da obezbede nize cene repromaterijala i goriva, ukinu monopol i razne mahinacije sa cenama na trzistu a da se izbace nepotrebne karike u lancu izmedju proizvodjaca i potrosaca (citaj razni nakupci i sverceri koji zaradjuju vise od proizvodjaca za mnogo manji trud) a mi cemo se vec snaci za ostalo.
 
Poslednja izmena:
Pa zar hobi poljoprivrednici sad nisu zadovoljni?

Ja lično dobijam samo naftu i moram biti zadovoljan jer dobijam 20 l po hektaru više nafte i evo računica.Ako od 60 din odbiješ refakciju koja je prošle godine mislim bila 37,dobiješ 23 din x800 što znači da ću ove godine biti duži za 18400 din što je bogami kapital sa kojim ću prosperirati.
Pošto su priznali grešku neka nam daju retroaktivno i imaće 400 000 glasova puta članovi gazdinstva.Onda ću biti zadovoljan.
 
A na NIS-ovoj pumpi u centru Beceja,stigao pravilnik o tocenju goriva gde ce zaposleni morati licno da sipa gorivo a ne na nacin samoposluzivanja (da ja sam punim burade) kao sto je do sad bila praksa.U nasoj opstina postoji pumpa u Backom Petrovom Selu i u Beceju gde ce morati doci ljudi iz Mileseva,Backog Gradista,Radicevica.Rezervoari u centru su 20000lit za d2 i 10000 lit za euro dizel.Moracu slikati izgled centra kad pocne distibucija goriva... ebem li ga ako na toj pumpi neko stigne do aparata za benzin :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh