Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zašto je problem ući na smrznutu njivu?

Na prihranu prije 1.3. ne smiješ ni pomislit, a vjerojatno i zaštitu.

Bobo aj molim te ako ti nije tesko da u odgovarujucoj temi o subvencijama napises konkretno sta su kod vas dali u ratarstvu prosle god. Odnosno koliko evra po ha.:ppozdrav:
.

Ni kune Peet mi nismo dobili još za prošlu godinu, ni kune ...

talianu, vaš model poticaja mi se više sviđa, ako se ne varam do 100ha se potiče a drugo ne.
Kod nas su se polakomili i svi samo kupe hektare a nitko se ne trudi oko usjeva na njemu, prijavljuje se sve i svašta samo da se dobije poticaj ... kontrole postoje no teško je sve takve pronaći a i večinom su to 'krupni i veliki' igrači, da skratim, mogao bi napisat cijeli roman o malverzacijama no treba i radit ...
 
Житовојводина”: Субвенције по килограму, али и квалитету „Свакако треба одустати од досадашњег начина субвенционисања, али истовремено, пре увођења награђивања по килограму без обавезе на квалитет, треба добро размислити”, навела је житомлинска организација .

Jos samo nam ovo treba .. ccc
 
Sad nam daju naftu po 40 lit po hektaru ,( a ovi sledeci videcemo dal cenam nesto dati) , a ja imam jos da bacim djubre 2l po h predjem spremacem 5l po h posejem 3l po h i isprskam 2l po h sto je 12l po hektaru 28l po hektaru ja sam prinudjen da cuvam do zetve , sta vi mislite kad sunam trebali dati ovih 40l po hektaru i dokle da vaze ja misli od 1 oktombra do 20m maja , od kad pocnem da orem do kad zavrsin raljenje i druga ruka od 40l (ako ih bude bilo) od 1 juna do 1 oktombra - od pocetka zetve uljane repice do pocetka zetve kukuruza
Ovo sa kanom je proslo kako je proslo al ako budu nudili NPK sad u prolece trebaih obeesiti za primer
 
Pa Kole je još prošle godine tražio da bude subvencija po kg za šećernu repu, međutim nije uspeo prošle, ali ove zasigurno hoće, to je već ukaukulisano u cenu za ovu godinu ::lose::.
 
Naravno da hoće, i ovako su uzimali subvencije tako što su primoravali radnike da uzimaju po 100 hektara na sebe, samo što im je manevarski prostor bio manji.
 
Ja mislil kad na tim pumpamo sto moze da se sipa gorivo za bonove budu nastelovali aparate ne moj da se cudite kad u bure od 200l stane 250l i kad traktor bude trosio vise nego sto se nadate a o kvalitetu je i suvisno govoriti.Imam neki osecaj dace da bude bio gorivo pa ce iza traktora da mirise na przene kolace ko za vreme sankcija.
 
Slusam danas na Vojvodjanskoj RTV...kazu ovim recima"poljoprivrednici ce dobiti subvenciju od MINISTARSTVA POLJOPRIVREDE U VIDU 40 LITARA DIZEL GORIVA ZA PREDSTOJECU SETVU"!!! ako je neko takodje slusao,neka pise-da nisam mozda ogluveo ili posasavio,jer ovo nema veze sa vezom sto pricaju po televiziji-onaj ko nije upucen u sva desavanja pomislice da nama poljoprivrednicima sve cveta,da dobijamo i pare,i naftu,i premije-sve sto pozelimo,a ministarstvo nas drzi ko kap vode na dlanu.spominju bonove kao da su oni u potpunosti izmirioci nase nafte koju jos treba da doplacujemo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh