Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ne svi bi ce centralizovane pumpe nece moce na bilo kojoj NIS pumpi jer nije veliki odziv mi sto smo opstina pancevo gas za pancevo
 
Vodim traktor u razgledanje Beograda,a usput cu sipati i gorivo u nemanjinoj, put je u organizaciji samostalnih poljoprivrednika, stocara, kako malih tako i velikih
 
Tuuuga jedna od ove teme.Tolike sam poruke procitao gde narod nista ne interesuje,ni jedan drugi vid subvencionisanja osim zivih novaca da legnu na racun jer tad kad god dosle dobro dosle(sad mnogima ne odgovara djubrivo,ne odgovara nafta a pare u januaru su kao legle u vreme potrebno za poljoprivredu).
Zalosss da nisam ni jedan post procitao gde je neko napisao "Pre subvencija sam bacao xxx djubriva i imao prinos xxx kg/ha,kada su dali subvencije uspeo sam da povecam kolicinu djubriva i samim tim dobijem bolju proizvodnju koja je sada xxx+x"toga nema...
 
Pa da,ne planiraju dzabe sad po kg,vide da daju pare a proizvodnja ne raste...Tako je zajednicka evropska politika(CAP) 1962.godine dala po kg.To je imalo i prednosti(povecana proizvodnja,produktivnost) i nedostataka(storili se robni viskovi,produbile se razlike velikih i malih farmera)...Sve u svemu mislim da nam je svrha ista-da proizvedemo sto vise proizvoda,a cilj profit pa bili mi veliki ili mali,zato je najbolje da budemo slozni a ne da se medjusobno delimo i prozivamo...
 
Izgleda da od voznje Beogradom nema nista....sve se odjednom utisalo..ili je to zatisje pred buru (nadam se)
A da krenemo u sto skorije vreme za Beograd da uhvatimo red na pumpama?:haha:

Pa da,ne planiraju dzabe sad po kg,vide da daju pare a proizvodnja ne raste...Tako je zajednicka evropska politika(CAP) 1962.godine dala po kg.To je imalo i prednosti(povecana proizvodnja,produktivnost) i nedostataka(storili se robni viskovi,produbile se razlike velikih i malih farmera)...Sve u svemu mislim da nam je svrha ista-da proizvedemo sto vise proizvoda,a cilj profit pa bili mi veliki ili mali,zato je najbolje da budemo slozni a ne da se medjusobno delimo i prozivamo...
Kako ne raste proizvodnja kad od kad postoji ova drzava nije bilo toliko kukuruza za izvoz kao prosle god.
 
Nisam mislila bukvalno,povecava se, ipak je tu i nova tehnika i tehnologija,ne povecava se prinos samo djubrenjem,ali gledajuci ostale zemlje daleko smo mi od toga... ali ni ne gleda se nista samo za jednu godinu-ona moze biti jako dobra/losa...Ma nek daju oni sta hoce ali nek kazu sledecih par godina ce biti tako i tako,a ne da mi u januaru pokupujemo gorivo a sad prodajemo odjednom svi robu(ko je pritom ima) kao da nam ne propadnu bonovi,uzas...
 
Moje licno misljenje je da najvise skripi oko samih asocijacija. Pazite imamo udruzenje, udruzenja naprave vise asocijacija, vise asocijacija nekako se sloze, dogovore i posalju predstavnike na razgovor u ministarstvo. Manje ljudi znaci vecu mogucnost izdaje. Niko danas nije imun na pare. A velike su pare u igri........ Ne zelim nikog da optuzim ali sve karte na sto i sve je u igri. Neko se i prosle godine prodao. I bilo je pregovaraca koji su podrzavali odluku do 30h. I danas ima predstavnika koji se zalazu za subvencije po kg. Neki daju izjave za javnost da se zalazu isto po kg. Ali to je njihov licni stav, a to se nigde ne pominje. Kod izbora predstavnika treba VODITI racuna kojim ljudima se ukazuje poverenje. Kakvi su pregovaraci takav je i uspeh pregovora.
Da se razumemo ja nikog ne miniram. Moj licni stav je da trebaju zahtevi da budu maksimalni, da se vodi racuna i o manjim poljoprivrednicima, stocarima, povrtarima, vocarima (izvinjavam se ako sam nekog preskocio). Treba zahtevi sto pre na sto vlade i krajnji rok za isplatu kompletnih para do 1. 05.2012 bez ikakvih fiskalnih racuna. Ako ne bude para na racunu do tad eto nas u Beogradu ili na mostovima pred izbore. (a gvozdje se kuje dok je vruce) Kad ima para da se pokrivaju manjkovi Sartida, kad ima para za subvencije GSP-a bice i za jedinu granu koja ostvaruje suficit.
 
Tuuuga jedna od ove teme.Tolike sam poruke procitao gde narod nista ne interesuje,ni jedan drugi vid subvencionisanja osim zivih novaca da legnu na racun jer tad kad god dosle dobro dosle(sad mnogima ne odgovara djubrivo,ne odgovara nafta a pare u januaru su kao legle u vreme potrebno za poljoprivredu).
Zalosss da nisam ni jedan post procitao gde je neko napisao "Pre subvencija sam bacao xxx djubriva i imao prinos xxx kg/ha,kada su dali subvencije uspeo sam da povecam kolicinu djubriva i samim tim dobijem bolju proizvodnju koja je sada xxx+x"toga nema...
Nemoguse tacno setiti prijatelju al SIGURNO DjUBRIM MANJE od kad se pojavile subvencije , nebacase 4x200kg kana po hektaru deteline , nenosise stajsko djubre , NPK reducirano sa 300/400 na 200kg po h , nekoristimo vise ureju nego jeftinija azotna djubriva a kolicina ostaala ista ili manje ako jos uzmemo u obzir klimatske promene prinosi su znacajno pali
 
Malocas je doticni M.M. gostovao na RTS-u i ponovio da ce gorivo na NIS-ovim pumpama kostati 65 dinara,ali je vesto izbegao da odgovori na pitanje,koje su to kulture koje ce se subvencionisati po kilogramu.Na pitanje kada ce izaci uredbe za subvencije,M.M. je rekao vec iduce godine vlada ce...:osmeh: Taj vise ne zna sta govori.
 
Davace na kg proizvedene robe Suncokreta , Secerne repe , Zita i razmisljajuse dal da uvrste i soju ( za kukuruz nema) a za Marginalna podrucja (ruralno nerazvijena) 14 000 po hektaru do 10h a preko 10 na predatu kolicinu robe
 
Informacija od pumpadzija NISa, od juce vec primaju bonove (kojih niko jos nema) cena D2 65 din, za eurodisel se nista jos nezna. Bonovi moraju biti potpisani na poledjini i ispisan broj PG. takodje.
 
Kod nas nema bonova nezna se da li ce doci i u ponedeljak.ovo je stvarno maltretiranje
 
Код нас у Рачи данас делили ово КАН ђубриво за пшеницу, и подметнули папир да потпишемо да пшеницу возимо у Крагујевац. Половина људи се вратрила кући и није узела ђубриво.
 
Nije loša ta subvencija po kg,pa ko više proizvede više dobije ali ne u zemlji Srbiji jer će ovi naši tajkunčići odmah skinuti cenu za iznos subvencija ako ne i koji dinar više.
Danas sam bio da se prijavim za dizel i izneo sam savetodav-kama da se prolongira prodaja dizela zbog poznatih problema i obećale su da će preneti.
 
Pošto je NIS,dao u zakup određen broj benzinskih pumpi ,da li će i njih uključiti u ovaj posao ?
Mislim da nećemo morati ni da idemo u organizovane blokade nego ćemo blokirati benzinske pumpe.Koliko vremena treba da na pištolju istoči
3-5 000 litara nafte.Ako se cela Kikindska opština bude snabdevala na nekoliko pumpi koje je NIS zadržao ,nema šanse da istoče tu količinu nafte od 22 marta (tada kreće distribucija ) do 15 aprila .Kamioni i putnička vozila neće moći da priđu tim pumpama.
 
I ne treba da priđu.Nek idu na druge pumpe da prave pazare kako bi bar malo ublažili pad prometa zbog ove mere da samo NIS vrši distribuciju.:haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh