SPORT-Opšta tema

Kolege policajci i vojnici.Zar nisu lepo sklonjeni Borac i Mega da se ne bi mnogo umorile institucija i Zvezda pred finale.
 
Postujem svacije godine i iskustvo, i bilo je uspeha u sportu i staroj jugi, ali nemojte molim vas da idealizujete komunizam jer nije bio ni blizu toga. Setite se samo golog otoka, naseljavanje albanaca na kosovo, otimanje zemlje i formiranje zadruga, zaposljavanje koje cega po tim zadrugama, komiteti, skoj, ozna i sve ostale gluposti. Koliko je samo ucenih i pametnih ljudi stradalo od tog blagostanja zvanog komunizam. Najvise Srba.
Kolega.Ovo što si naveo nije bilo OK u ratom opustošenoj zemlji.Misliš da je sada mnogo bolje.Sada ti kulturno uzimaju kroz razne namete i cene.Psihički te ubijaju po svim nivoima.Ko se nije bavio politikom,niko ga nije dirao.Sada možeš da psuješ celu vlast ( demokratija ) i nikom ništa.Ali oni bez trunke straha pljačkaju sve do čega se dočepaju.U komunizmu su lopovi ležali u zatvoru a sada su glavne face i uzori.Naravno da su Srbi najviše stradali kad su bili brojniji.U komunizmu je bilo dosta i dobrih stvari.U demokratiji je jedina dobra stvar napredak tehnologije ali se mnoge stvari zloupotrebljavaju i nisu naše vlasti zaslužne nego je to sve na globalnom nivou.
 
Kolega.Ovo što si naveo nije bilo OK u ratom opustošenoj zemlji.Misliš da je sada mnogo bolje.Sada ti kulturno uzimaju kroz razne namete i cene.Psihički te ubijaju po svim nivoima.Ko se nije bavio politikom,niko ga nije dirao.Sada možeš da psuješ celu vlast ( demokratija ) i nikom ništa.Ali oni bez trunke straha pljačkaju sve do čega se dočepaju.U komunizmu su lopovi ležali u zatvoru a sada su glavne face i uzori.Naravno da su Srbi najviše stradali kad su bili brojniji.U komunizmu je bilo dosta i dobrih stvari.U demokratiji je jedina dobra stvar napredak tehnologije ali se mnoge stvari zloupotrebljavaju i nisu naše vlasti zaslužne nego je to sve na globalnom nivou.
Ja ne velicam danasnji sistem, los je. Ali ni taj vas komunizam nije ni blizu dobar koliko neki hoce da ga prikazu. Kralo se i onda itekako. Od sitnih radnika u zadruzi pa na gore. Svako ko je rekao nesto protov bio je zatvaran i proganjan. Nisi ni tad mogao dobiti posao ako nisi bio clan saveza komunista. Ali vrhunac svega mi je kada vadim kakve nepismene budaletine su bile rukovodeci kadar u to vreme. Strasno, nista bolje nego danas.
 
Ja ne velicam danasnji sistem, los je. Ali ni taj vas komunizam nije ni blizu dobar koliko neki hoce da ga prikazu. Kralo se i onda itekako. Od sitnih radnika u zadruzi pa na gore. Svako ko je rekao nesto protov bio je zatvaran i proganjan. Nisi ni tad mogao dobiti posao ako nisi bio clan saveza komunista. Ali vrhunac svega mi je kada vadim kakve nepismene budaletine su bile rukovodeci kadar u to vreme. Strasno, nista bolje nego danas.
Ni ja ne veličam onaj sistem.Ali smo nekako svi približno bili jednaki dok danas,što si luđi sve si bolji i poštovaniji.Na ovim našim prostorima su najbolje prošli Slovenci a i njih ne bi bilo da nije Bosanaca.Mi smo okupirani ali nam to niko nije javio.Samo je sada okupacija drugačija,modernija.
 
Mislim da gresite, bilo je razlike i onda, pogotovo ko je bio na polozaju nekom da nesto odlucuje a uglavnom nepismene neotesane budale. I u vreme komunizma je jednakost bila samo prividna i prazna prica. Ovde kod nas su zadrugari i " komunisti" svi u selu sagradili nove kuce u to vreme, dok su posle tog sistema velika vecina propali, nisu se snasli jer su bili lenji i patili za onim uredjenjem.
 
auh ala ste ga razvezali u temi :haha: :haha: :haha:

meni vise smeta ovo sada nipodastavanje kupa u srbiji(pa i lige same) nego prica o necemu sta i kako je bilo pre 60godina
 
prema kladionici favorit je Partizan sto se slazem,doduse dosta visoko je drze -1.85- ali uzimam to

bilo bi i previse da zvezda dobije 3 puta uzastopno partizan ove sezone iako se brani trofej osvojen tri puta uzastopno

zanimljivo ce biti ako zeljko ispusti i ovaj trofej,ove godine vec je ispustio trofej Super kupa Aba lige gde je Studenski Centar dobio Partizan trojkom 5 sekudni pre kraja
 
Ne znam bice neizvesno i mislim da ce opet jedna lopta presuditi. Gledao sam nasu igru protiv ovih amaterskih klubova u kupu... Ocajni smo... procenti sutra porazavajuci... sad protiv vojvodine 5 vezanih napada u cetvrtoj cetvrtini ne dajemo kos... to protiv iole ozbiljnije ekipe ides na -10 kao od sale...
 
ma to igrali samo onako cisto da se ne povrede i da ode sezona za igraca pa i pre samog finala kupa

veceras to ide tip top zategnuto


imam neka posla,pa necu biti u prilici da gledam veceras ovo klanje a bice sigurno
 
Nazad
Vrh