SPORT-Opšta tema

Ja gledam utakmice preko ekrana, tu nijedna flasa ne moze da mi ode u glavu :osmeh:
 
Vidis ja pamtim malo duze kada je moglo da stane i100000 ljudi,pamtim Panatenaikos,Karl zeis,Ferencvaros ,a ne Donji srem prevaliti 200 km zbog toga je ipak ludo u ime neke ljubavi.Ako te bas interesuje gledao sam za nekog lokalca dosta fudbalskih i kosarkaskih utakmica sve dok mi nije uslo u ovu tupavu glavu da je to zadovoljstvo namenjeno nekom drugom a ne nama sa strane.Pozdrav

Nepratis poentu. Donji Srem je bio sticajem okolnosti prvenstvo je u toku i tako se trefilo. Isli smo zbog tradicije i jubileja, ali ti to nemozes da razumes. Pisao sam ranije od kada pratim zvezdine utakmice, Pamtim i ja utakmice sa 100000 Barcelona 2/4 pa Real 4/2 pa keln borusija vest bronvic, iz novijeg vremena sve utakmice u Beogradu do prvaka sveta pa posle toga sve vaznije utakmice u evropi. Mnogi derbiji su bili pred blizu 100000 ljudi i nisu prolazili bez mene, ali ti to nemozes da razumes.Ako pises glavom, a ne srcem nemoj vise polemisati sa mnom jer meni je Zvezda u krvi, a ti samo mislis da navijas za nju.
 
Ja sam druze srce sacuvao za nesto drugo,a ne za zvezdu itd.Nemam nameru da polemisem sa nekim ko verujem da ima dovoljno godina da bude zarazen jednom zvezdom.DA ja navijam za zvezdu ali samo glavom,krv mi treba za golo prezivljavanje.Ne mogu navijati srcem sve dok bude toliko hostaplera oko stola gde se izgleda deli i kapom i sakom.Pozdrav.
 
RAzumem da ste tada davali novac i isli na utakmice, asada jel vas ne boli kad vidite da neki kreteni igraju a nezasluzuju da nose dres,i povrh svega im placate to sto blate dres, oni znaju da uvek ima i bice zarazenih navijaca i zdrtih koji ce i da uzmes dres da izvrsis nuzdu na njemu oni placati karte da gledaju to, ja hocu da platim kartu i da gledam ali necu da gledam kako brukaju instituciju!!!!
 
Odlična igra Partizana sinoć, nadam se iskreno da će naša oba predstavnika ostvaruti prolaz u dalje takmičenje Evrolige.
 
RAzumem da ste tada davali novac i isli na utakmice, asada jel vas ne boli kad vidite da neki kreteni igraju a nezasluzuju da nose dres,i povrh svega im placate to sto blate dres, oni znaju da uvek ima i bice zarazenih navijaca i zdrtih koji ce i da uzmes dres da izvrsis nuzdu na njemu oni placati karte da gledaju to, ja hocu da platim kartu i da gledam ali necu da gledam kako brukaju instituciju!!!!

Polako s tom nuzdom ipak nismo na tom nivou. Sigurno da mi nije sve jedno kad gledam kako se pate kako igraci tako i uprava.Da li moze bolje? Pa mora. Svi iskreni navijaci to zele. Da ja vas nesto pitam . Ako za 10god ili pre klub stane na noge pa pocne malo ozbiljnije da igra evropu u kontinuitetu da li ce ovi dusebriznici koji toboze navijaju da se kunu kako vole Zvezdu i nikad nisu ni prestajali? Jos nesto. Imala je Zvezda jos teskih trenutaka u svojoj istoriji pa je opstala. Velik rez je napravljen kada je postavljen Miljan Miljanic za trenera, a igracki kadar drasticno podmladjen uglavnom iz sopsttvenog podmlatka i uspelo se. Danas nema strpljenja za tako nesto. Nema ga ni javnost ni klub, a ni navijaci, mada su oni i najstpljiviji.
 
Mislim da bi svi imali strpljenja kada bi se igracki kadar podmladio i kada bi omladinci klubskih skola poneli dresove prvog tima,ali ipak je problem u tome sto te iste omladince cim odigraju tri utakmice kako treba prodaju u inostranstvo da bi pojedini funkcioneri podigli stanje bankovnih racuna,,,,::lose::::lose::::lose::
 
Za nuzdu sam figurativno rekao, znaci nista lose, nego sam samo hteo da kazem da koriste navijace da uzimaju njihov novac za manekisanje igraca po terenu, a i naravno cim neko mlad pokaze nesto da zna odmah ga prodaju, jedno je u titovo vreme bilo dobro pre 28 godine nema inostranstvo, a sada ja bih uveo da pre 25 nema inostranstvo... znaci nema...ljudi mi smo na balkanu znaci ma koliko se trudili kod nas mora sve biti pod konac inace nema rezultata, dok kod drugih u svetu moze kako hoces oni prave neke uspehe...makar ne brukaju zemlju ako nista drugo
 
Nekad bilo sad se pripoveda , to oslanjanje na mladje snage moglo je u ono vreme zato sto je postojala zabrana pa mladi igraci nisu mogli otici, sad bi naravno dvojicu trojicu najboljih na kraju sezone morali da pustimo jer finansijski ne mozemo parirati zapadnim klubovima ,ako ga drzis do kraja ugovora neces dobiti obestecenje ,zabrana se sad nesme uvesti takva su pravila .

- - - - - - - - - -

Ode mast u propast,izgubismo http://www.kurir-info.rs/skandal-ustase-docekale-zvezdu-u-atini-clanak-1123055
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne svatam ovaj poraz tragicno jer nisam ni ocekivao puno.Ipak su protivnici za postovanje,nasi jos trebaju da selektiraju igacki kadar.Cestitke vecitim rivalima i zelim im prolaz u top 16 ipak imaju bolju selekciju stranaca.
 
Bas mi je krivo sto ni zvezda a ni radnicki nisu prosli dalje.... to bi jako puno znacilo za nasu kosarku, stvarno je steta, iskreno se nadam da ako ostane igracki kadar da ce sledece godine daleko dogurati :ppozdrav:
 
Samo da vas obavestim da ce trener Vojvodine da postane trener Partizana, a trener Crvene Zvezde podnosi otkaz, to su najnovije vesti od strane svih celnih ljudi...koliko su tacne videcemo tokom narednog perioda!
 
Bez obzira ko od nas za koga navija treneri su nam najmanje krivi,nisu ljudi nimalo krivi za posrtanje naseg fudbala.Igracki kadar nam je nejasan i ubrzano ruse ono sta su mnoge generacije pre njih gradili.Evo najnovija vest Stojanovic ostaje bar do prelaznog roka,i tako to u nedogled.
 
[h=1]SEĆANJE: Pre 22 godine Crvena zvezda postala je klupski šampion sveta! (FOTO) (VIDEO)[/h][h=2]Crveno-beli su u dalekom Tokiju 8. decembra 1991. savladali osvajača Kopa Libertadores, čilenaski Kolo Kolo, 3:0 i pokazali da im u tom trenutku na planeti nije bilo ravnih[/h]











Zvezda-Tokio-1991.jpg
Foto: redstarbelgrade.info
U vremenu kada srpski fudbal malo čime uspeva da nas obraduje, ostalo nam je da se prisećamo slavnih dana sada već daleke prošlosti.


Jedan od trenutaka definitivno vrednih sećanja je 8. decembar 1991. kada je Crvena zvezda u Interkontinentalnom (Tojota) kupu u Tokiju savladala čileanski Kolo Kolo 3:0 i postala (u to vreme nezvanični) klupski prvak sveta. Od 2005. takmičenje je zamenjeno zvaničnim Svetskim prvenstvom za klubove.


Najbolja generacija Crvene zvezde, ujedno najuspešnija koju je uopšte imao srpski i jugoslovenski fudbal, trijumfom u prestonici Japana nadogradila je dugo očekivano osvajanje Kupa šampiona, kada je u Bariju 29. maja iste godine u finalu na penale savladala Olimpik iz Marseja 5:3, posle 120 minuta igre bez golova.
Sastav u Tokiju bio je nešto izmenjen u odnosu na onaj iz Barija, u međuvremenu su otišli golman i kapiten Stevan Stojanović, Robert Prosinečki, Dragiša Binić, Slobodan Marović, Refik Šabanadžovič i trener Ljupko Petrović, što nije sprečilo crveno- bele da pokažu protiv osvajača Kopa libertadores da im u to vreme na svetu nije bilo ravnih.
Zvezda je nastupila u sastavu: Milojević, Radinović, Vasilijević, Jugović, Belodedić, Najdoski, Ratković, Stošić, Pančev, Savićević, Mihajlović, sa trenerom Vladicom Popovićem.
Foto: redstarbelgrade.info

Junak utakmice bio je Vladimir Jugović, dvostruki strelac u 21. i 59. minutu, ujedno i učesnik akcije kod trećeg gola u 71. minutu kada je Darko Pančev na dodavanje Siniše Mihajlovića zatresao mrežu. Zvezda je u 43. minutu ostala sa igračem manje posle isključenja kapitena Dejana Savićevića, asistenta kod prvog gola, ali čileanski klub i sa brojčanom prednošću do kraja je ostao u podređenoj ulozi.
Zvezdina dominacija Evropom i svetom, nažalost, nije dugo trajala, u to vreme Jugoslavija je u ratu doživljavala tragični kraj, a 1992. godine uvedene su i sankcije Ujedinjenih nacija, čija je jedna od posledica bio i raspad velikog tima Zvezde i odlazak u inostranstvo. U ove dve decenije i nešto više, najtrofejniji srpski fudbalski klub doživeo je sunovrat i sada je u teškoj materijalnoj situaciji opterećen dugovima koji iznose više od 40 miliona evra, a budućnost je, u najboljem slučaju, neizvesna Nekad bilo a danas su babe u kopačkama:osmeh:
Foto: Tanjug

Iz vremena kada je Zvezda pokorila svet u klubu su trenutno tri čoveke, predsednik Dragan Džajić, tim-menadžer Mirko Abramović i ekonom Stojan Milanović.
Za danas u podne zakazan je svečani koktel na Marakani čime će Zvezda obeležiti godišnjicu jednog od najvećih uspeha, a domaćin će biti predsednik Džajić
 
zis HVALA za divan post. Podsetio bi sve da je Zvezda tada umalo osvojila i super kup evrope. Ttrebala je da sa Mancester Junajtedom igra dve utakmice, ali zbog pocetka rata u Jugoslaviji i navodno slabe bezbednosti uBeogradu Mancester nije zeleo da igra ovde.Zvezda je pristala na samo jednu utakmicu u Mancesteru i posle posle dosta propustenih sansi izgubila 1..0. Eto samo toliko da mladji znaju, a coravi progledaju. Gledajte i divite se.
 
Nije vise ni on u cvetu mladosti. Za mesto stopera treba brzina, a bome i visina sto on nema.Da igra beka neverujem da ima tu snagu da sparta napred nazad. Sigurno mu ni cena nebi bila mala, a para nema, tako da treba dobro razmisliti.Ako i ima nesto para onda su trebali isplatiti Mladenovica pa nebi dobio raskid bez obestecenja.
 
Nazad
Vrh