SPORT-Opšta tema

Dobro je sto nismo prosli grupu, Portugalci bi nas napunili samo tako, ovim Svajcarcima dali 5 kom, a da ce im jos,strasno igraju danas, e da Ronaldo nek sedi na klupi ne treba im.
Da ne zaboravimo samo da smo sa tim istim Portugalcima igrali potpuno egal jednom nereseno i jednom ih dobili i to u Portugalu.
 
Nije nego su nas prevarili nasi strucni analiticari koji su ih dizali u nebesa . Verovatno da bi manje zalili sto nismo grupu prosli 🤔
Svi smo mi analiticari i selektori koji smo puni sebe ne samo u fudblau vec u svemu sami sebe dizemo u vazduh pa cak i kad nas spuste tamo gde pripadamo brzo zaboravljamo! Zato smo tu gde jesmo u svemu!
 
Nađoh, pa da podelim... Da li se sećate kako je Srbija stigla do Mundijala???
Zlobnici bi rekli zahvaljujući sudijskom previdu u Beogradu. Tom logikom i Portugal je u osminu finala prošao zahvaljujući u najmanju ruku sumnjivom penalu protiv Gane?

Ne! Srbija je u Katar otišla zahvaljujući pobedi u Lisabonu, gde je u svim elementima fudbalski igre nadvisila favorizovanog domaćina. Srbija se sasvim zasluženo našla na najvećoj planetarnoj smotri fudbala. Mnogo je faktora uticalo da Srbija na ovom Svetskom prvenstvu ne pruži igre iz kvalifikacija. Srbija je mala zemlja sa relativno skromnim fondom vrhunskih igrača. Povrede i nedovoljna spremnost trojice od petorice glavnih igrača, "senatora" ( Mitrović, Vlahović, Kostić) su za Srbiju bile nenadoknadiv gubitak, jer na klupi nemamo adekvatne zamene. Švajcarska je u ovom trenutku bila spretnija i sretnija ekipa. U nekim drugačijim okolnostima, poput selektora, uveren sam da bi Srbija 1 000 000% prošla grupu i danas se muški potukla sa razigranim Portugalom.Pored zdravstvenog biltena, ni sreća ni raspored nisu bili saveznik orlova. Recimo, da smo prvu utakmicu igrali sa Kamerunom, drugu sa Švajcarskom bez rezultatskog imperativa, a treću sa rezervnom postavom Brazila, sigurno bismo se našli među 16 najboljih ekipa sveta, gde kvalitetom objektivno i pripadamo.
Srbija je vrhunska ekipa čije vreme tek dolazi i koja će u narednim kvalifikacijama i na narednim velikim takmičenjima potvrditi svoj kvalitet.Jedan "neuspeh" ne treba da nas pokoleba i poljulja našu veru u ove momke i aktuelnog selektora.
 
Meni je drago zbog tvog optimizma ali veruj mi da je ova tvoja teza slicna optimizmu kad se ima agresivni proliv a moras izaci iz kuce u nadi da neces se usrati!
Mani se Piksijeve price o povredama i tra la la!
 
Znam da liči na teoriju zavere, ali bih rekao da su utakmice svetskog prvenstva verovatno nameštene.
Ovoliko neverovatne rezultate nemogu nikako drugačije objasniti.
Količina novca koju su kladionice zaradile na pojedinim nazamislivim rezultatima, po meni, sigurno nemože biti koincidencija.
Mislim da je sve ovo nameštena lakrdija sa ciljem zarade enormnih novaca. Uzmite samo iberskupe stadione koji se već rasklapaju i sele na sledeće lokacije, kojekakve vrlo čudne izjave pojedinaca, neočekivane taktike 'selektora' (ne samo piksija), itd, itd.. Čudno, vrlo čudno..:unsure:
 
1. Odbrana Portugala, pogotovo Pepe koji ima 39 godina, kako čovek igra i "grize" pa to je neverovatno. Entuzijazam našeg malog Pavlovića i sigurnost jednog Vidića.
2. Neverovatno kako je lako ta odbrana Portugala neutralisala pogotovo krila Švajcarske, ma Šaćiri i Rodrigez se nisu videli na terenu. Što neko reče u komentarima, lako je protiv našeg Živkovića...
3. Tiče se budućnosti repke i samog Piksija. Valja je uvideo da je Portugal ovima uspeo da ubaci 6 komada iako igraju sa 4 igrača pozadi. Neka mu je ovo za nauk da ne moramo striktno toliko ofanzivni i napadački igrajući sa 3 igrača pozadi. Naravno, drugi je par cipela što treba i naći adekvatne igrače za bekove odnosno stranu. Apsolutno je jasno da ofanzivno nikakvih problema nemamo i sada se treba fokusirati na uigravanje zadnjeg reda, naravno uz neizbežnu traljavu fizičku spremu.
4. Nema potrebe da se od svake reprezenzacije pravi bauk i fama. Jeste da ovde svako igra fudbal i da svako svakoga može pobediti, ali nema potrebe praviti toliki pritisak i ono "nešto" što neke reprezentacije nisu. Pogotovo mislim na Švajcarsku. Realno jedna totalno osrednja ekipa. Ja i dalje ponavljam, mi smo bolja ekipa od njih po igračkom kadru i to niko ne može da me ubedi u suprotno.
5. Nisam siguran da bi smenom Piksija išta dobili, isuviše su kratko svi naši selektori na pozicijama a i ne vidim da bi neko doveo neku novu revoluciju, sem da bi svi sada želeli od nas da naprave novi Maroko kao u utakmici protiv Španije, dakle totalni bunker a to nikako nije rešenje...

Naravno, sve ovo važi ako Piksi nije slep..
 
Piksi je jednostavno tanko stoji takticki, protiv svih ekipa na prvenstvu je duvalo na sve strane.Nismo imali kompaktnost.

Wing bekovi na levoj strani nisu odradjivali nikakav poso sto se tice defanzive i ofanzive.Svaka formacija moze biti defanzivna i ofanzivna.

Ovu formaciju igraju dosta ekipa ali su ljudi uigrani, tacno se zna sta ko radi, nasi ko musice bez glave.Ko je gledao kako igraju Konteve, Tuhelove ekipe zna o cemu se radi.Nasi su licili na amatere.
 
U nasoj postavci ti wing bekovi su bili Kostic i Zivkovic. Kostic nije imao dovoljno snage za to, a Zivkovicu je defanziva losija strana kao i Radonjicu, zato sam i pisao da bi desno bolje resenje bio Lazovic dok levo gotovo i da nismo imali bolje resenje, jer Mladenovic takodje nije taj igrac.
 
Decko je bocni ofanzivni igrac i ne trebaju mu nikakvi kilogrami vec mu treba da igra na poziciji koja je njegova , a ne da levonog igra desnog beka.
 
citam price kako smo mala zemlja i nemamo dovoljno kvalitetnih igraca, pa maroko nije visoko rangiran pa igra cetvrtfinale izbacio spaniju pobedio belgiju.
Nije u pitanju povreda samo 3 igraca, jednostavno ceo tim nije bio psihofizicki spreman za ovo takmicenje.
Samo podatak da smo mi statisticki bili najsporija reprezentacija na prvenstvu sve govori a to se sad u ovo doba modernih tehnologija kad se performance igraca na terenu iz svih uglova prate, koliko je trcao na terenu, koliko je imao dodavanja, koliko odbrana, koliko suteva u go .
Istro podatak da smo imali 12 zutih kartona isto medju najgorim reprezentacijama pokazuje da smo mi protivnika morali faulovima da zaustavljamo posto fizicki nismo mogli da pariramo.
U sadasnje vreme tehnika bez kondicije nista ne vredi, e sad pitanje je kako je ispalo da bas nasa reprezentacija ima snage da igra samo 60 minuta to je za neku strucnu analizu, mislim da je to najveci propust .
 
citam price kako smo mala zemlja i nemamo dovoljno kvalitetnih igraca, pa maroko nije visoko rangiran pa igra cetvrtfinale izbacio spaniju pobedio belgiju.
Nije u pitanju povreda samo 3 igraca, jednostavno ceo tim nije bio psihofizicki spreman za ovo takmicenje.
Samo podatak da smo mi statisticki bili najsporija reprezentacija na prvenstvu sve govori a to se sad u ovo doba modernih tehnologija kad se performance igraca na terenu iz svih uglova prate, koliko je trcao na terenu, koliko je imao dodavanja, koliko odbrana, koliko suteva u go .
Istro podatak da smo imali 12 zutih kartona isto medju najgorim reprezentacijama pokazuje da smo mi protivnika morali faulovima da zaustavljamo posto fizicki nismo mogli da pariramo.
U sadasnje vreme tehnika bez kondicije nista ne vredi, e sad pitanje je kako je ispalo da bas nasa reprezentacija ima snage da igra samo 60 minuta to je za neku strucnu analizu, mislim da je to najveci propust .
u sve tri utakmice smo pretrcali vise----od Brazila 5km,Kamerun 6km ,Svajcarske 2km---pa cak i trcanje u fulu sprintom ili pun intenzitet
to sto smo imali najvise zutis si u pravu ali razlog nikako ne moze biti fizicka sprema vec takticki lose pozicije na terenu i onda kada igrac prodje jedino sto je ostalo je da ga zaustavis startom za zuti a takodje i pretcani kilometri govore da smo formacijski i takticki bili ocajni
 
citam price kako smo mala zemlja i nemamo dovoljno kvalitetnih igraca, pa maroko nije visoko rangiran pa igra cetvrtfinale izbacio spaniju pobedio belgiju.
Nije u pitanju povreda samo 3 igraca, jednostavno ceo tim nije bio psihofizicki spreman za ovo takmicenje.
Samo podatak da smo mi statisticki bili najsporija reprezentacija na prvenstvu sve govori a to se sad u ovo doba modernih tehnologija kad se performance igraca na terenu iz svih uglova prate, koliko je trcao na terenu, koliko je imao dodavanja, koliko odbrana, koliko suteva u go .
Istro podatak da smo imali 12 zutih kartona isto medju najgorim reprezentacijama pokazuje da smo mi protivnika morali faulovima da zaustavljamo posto fizicki nismo mogli da pariramo.
U sadasnje vreme tehnika bez kondicije nista ne vredi, e sad pitanje je kako je ispalo da bas nasa reprezentacija ima snage da igra samo 60 minuta to je za neku strucnu analizu, mislim da je to najveci propust .
Za popravku fizicke spremnosti nije bilo vremena jer su se igraci fakticki okupili desetak dana pred mundijal. Ako su lose pripremljeni to ide na dusu klubova u kojim igraju.
 
Pa kako igraju ako nisu spremni, većina od njih mislim na prave profesionalce imaju i svoje lične trenere.
4/5 najvaznijih u ekipi su bili na ko kako ali ajde da kazemo svi zajedno nekih 65%
e sad da li su zamene na klupi mogle igrati prvih 45-50min a onda da udju ovi to je sad sta bi bilo kad bi bilo
Sada deluje da je apsolutno bolje da nam ni SMS i Mitrovic nisu igrali protiv Brazila i da smo pukli jedno 6 0 i cao,mozda bi se i Piksi otreznio
 
Ma kakva fizicka sprema, to se lako danas utvrdi.Postoje testovi za to. Ljudi su trcali ko musice bez glave.Pikis i njegovi izgovori.
 
Na jednom drugom forumu pročitah mišljenje o igri naše reprezentacije koje mi se prilično dopalo :
" Gledao sam sve utakmice do sada, što se tiče vaše reprezentacije, mislim kao prvo da vam fali jedan stub odbrane, kao što je bio nekada Franco Baresi u Italiji, koji bi napravio red u odbrani, pa tek onda gradiš ekipu dalje. Ne možeš svaki put da izgubiš utakmica a daš dva ili tri gola. Nije nogomet vaterpolo da pobeđuješ sa 7:6 i slično. "
 
Kad smo kod Franka Barezija. On je uz sebe imao Tasotija i Maldinija, a po sredini su spartali Rajkard, Anceloti i Donadoni, na klupi prekaljeni strucnjak Arigo Saki, predsednik Berluskoni.... sve autoriteti. Sve takve ih Zvezda imala u Beogradu, ali onda ona magla i ispadanje. Znaci nekad i srece moras imati.
 
Nazad
Vrh