SPORT-Opšta tema

Aj, opet da pokrenemo novu temu:
Sta mislite o ''jadranskoj ligi u fudbalu''??? znaci bivsa jugoslavija, Grcka,Rumunija,Bugarska? pa ko bude medju prva 4 u ligi sampiona druga dva kup uefa??
 
zasada nemam pozitivno misljenje o pokretanju takve lige jer odnosi sa hrvatima su zategnuti,ipak je to masa ljudi a mi nemamo manire ni za medjusobne utakmice neka jos malo stoji na stend baju a brate pa bicemo i medju zadnjima.Dva dana se trudim da zadrzim u sebi temu himne ali moram da napisem pa neka me i kazne -ja ne znam himnu i nemam nameru ni da je naucim lojalan sam gradjanin drzave Srbije i postujem sve njene zakone-ali ona nije namenjena nama ostalima koji ne spadamo u taj rod.Zato predlazem novom selektoru jedini kriterijum da bude znanje i zalaganje,a pevaci neka idu u hor.
 
Ih, pa nisu ni nasi timovi gori od ostalih, mislim da bi nasi klubovi kudekamo imali vece sanse za evropska takmicenja..:osmeh:
 
Za tu "jadransku ligu" imam uzdrzano misljenje. Lepo bi bilo kada bi se nesto takvo sprovelo u delo ali male su sanse za to. Pa evo videli smo sta su nasi uradili na zvezdinom stadionu u zadnjem derbiju, pa evo sada ispad simunica pa...... Treba jos puno godina da prodje da bi nesto tako lepo bilo ostvarivo. Normalno voleo bih da procitam i druga misljenja u vezi "jadranske lige", mozda sam ja previse uzdrzan.
 
Ovo je sa njuza ,tamo su sve vesti lazne.

- - - - - - - - - -

Jadranska liga -apsolutno protiv .Razlog prvi tu bih verovatno usli CZ,PA,VO, a sta bih radili ostali igrali drugu ligu sa jos manje gledalaca,gasili bih se Subotica,Nis,Kragujevac,Uzice...Razlog drugi ta liga bih bila zasnovana na mrznji dolazili bi na stadione jer mrzimo protivnicki tim bilo bih nacinalnih incidenata novine bi imale sta da pisu,tv da emituju ,evropejci da ispiraju usta sa Balkancima...Ako se trazi kvalitetnije takmicenje ima liga uefa i LS . Razlog treci sa banditima netreba imati posla da ne bude ono das jedan dinar da udjes u kolo...
 
Ma to je sve politika eee da je stvarno sport i da Fifa vodi glavnu rec mnogi ne bi igrali odavvnoooo, politika nam svima kroji, valjda ce bog da ih kazni sve, ako ga ima i postoji! i ne samohrvate vec i holandjane i francuze i nase timove jer pustaju huligane na tribine....sto bi rekao stiven sigal Pravda za sve!
 
Pisao sam o odnosu igraca prema zastavi, grbu i himni zemlje za koju igra. Ako je on (Miha) trazio ultimativno od igraca da pevaju himnu onda je i on to trebao raditi ili ne nastupiti za drzavu koju ne "priznaje".

Molio bih sve da se vrate sportu inace bice brisanja i kazni.
 
Možda su naši sportisti čak i u ono vreme znali za poreklo kontroverzne stare himne, pa je to bio razlog ne pevanja.
Vidim da ovde argumenti i istorijske činjenice nisu baš na ceni, a totalitarizam i jednoumlje utkani u srž.
 
Cini mi se da sve vidimo crno....ja sam za jadransku ligu jer cemo tako pobediti sve i biti prvi, najbolji,al dobro i kolega Red star belgrade@ je u pravu ...mrzeli bi se ...nismo dovoljno civilizovani da podjebavamo na diplomatski nacin nego cemo motke i palice u ruke....
Mislim da je Miha trebao raditi za dzabe kao sto sam naveo ako hoce sve pod konac da bude! ja da pevam himnu i zato sto volim zemlju da igram a trener da uzima 500.000 evra godisnje... eeeee ne bih rekao ...
Ja da sam trener za dzabe bih trenirao 100% sam siguran.moja zemlja moja otadzbina moja drzava = gratis :) :bravo:
 
hahahha Dusko@ ja to kazem radi opsteg dobra nase kosarke,inace ni mi partizanovci nismo dobro prosli, al sta je tu je iduci put bice bolje:osmeh:
 
Dusko58 hvala na PP. Morate vecerati kako cemo popiti ono pice. mrleKrle vidim stigo si vec da zaviris u moj profil. Sto se tice jadranske lige to je neminovnost samo je pitanje kad da startuje. Da jos nije momenat nije. Mozda bi trebalo krenuti sa nekim utakmicama bez takmicarskog znacaja da nekazem prijateljskim i to po mogucnosti napolju. Skoro su bili veterani Hajduka pa se nista nije desilo. Inace do raspada Juge kad god su dolazili Dinamo Hajduk i ostali Hr. klubovi bilo je tog nacionalnog naboja ali se navijalo i fudbal se igrao. Tesko je bilo poceti i posle drugog svetskog rata kad su rane bile jos svezije, pa je fudbal ipak zaziveo i opstao.
 
I ja sam mišljenja da još uvijek nije vrijeme za jadransku ligu (ili kako bi se već zvala) mada u košarci i rukometu ona sasvim dobro funkcionira. Razlozi manje više oni koje je belgrade red star naveo jer bi iz Hrvatske vjerojatno ušli dinamo, hajduk i eventualno rijeka, kakve "navijače" imaju dinamo i hajduk vjerojatno je večini poznata dok jedino rijeka od tih jačih klubova ima normalne navijače a ne huligane, A koliko je nezahvalno generalizirati pokazuje slučaj hokejaškog kluba Medveščak koji sad prvu godinu nastupa u KHL lizi (poslije NHL-a najjača liga na svijetu) a prije toga je nastupao četiri godine u austrijskoj EBEL lizi (igraju klubovi iz austrije,slovenije,mađarske,češke i italije) , i nikada nije bilo ni jednog incidenta a kad igraju u Areni Zagreb na utakmici je više navijača nego na svih pet utakmica HNL-a zajedno. Ali na njihove utakmice idu ljudi kojima je na prvom mjestu navijanje za svoj klub nebitno s kime igra i to se većinom radi o cijelim familijama. I još zanimljivost da je zbog sponzora dozvoljeno točenje alkohola (piva). tko ima volje pogledati ova utakmica je najbolji primjer gdje cijela dvorana gromoglasno navija i pjeva a izgubili su 5:1 (preskočite na 3:55)

 
mrleKrle himna vise nije tema. Drz se ti tambure i neboj se.

Vidim ja da mi samo tambura i sport još preostaju, naročito od kako vi, Titovi omladinci sve više ovladavate informacionim tehnologijama, pa sad i u toj oblasti dominirate kao što u ostalom i u svim drugim sferama života vedrite i oblačite, pa i... svlačite. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

A sad malo konkretno o sportu kad sam već tu:

Tema je, dakle kako unaprediti sport.
Ne znam kako to da se niko toga ranije nije setio, ali ja smatram da u sport treba uložiti više novca. :ideja:

Treba gurati u sport toliku lovudžu do te mere da se svi treneri, vrhunski sportisti, selektori, predsednici i sekretari klubova i svi drugi nezajazi dovedu u stanje da već više namaju šta da požele. Da svi imaju vile, jahte, trkačke čamce, privatne avione i da jure crvenim Ferarijima kroz crveno svetlo, a svi ostali da jedu prženi suncokret i da se mlate na tribinama stadiona.

Naravno da ne mislim ozbiljno. Ja mislim da sportskim klubovima treba zavrnuti slavinu. Budući da statistika kaže da smo kao nacija lenji, gojazni i bolesni, pametnije bi nam bilo umesto što presujemo dupetom fotelju pred ekranom i gledamo kako drugi pikaju loptu, da sami skočimo na noge lagane i počnemo svi da se bavimo rekreativnim sportom. Eto onda jedne široke baze i za vrhunski sport koji bi se bazirao na entuzijazmu i dobroj volji umesto na pohlepi kao što je to slučaj sada, a i bili bismo daleko zdraviji i umno i telesno.
 
Poslednja izmena:
U sustini kroz istoriju Hr. nije imala nekih vecih razmirica sa navedenim zemljama pa zato i nema incidenata. Sigurno im ne sluzi na cast najavljena utakmica sa kosovom i to ne vodi smirivanju strasti.
 
Nazad
Vrh