SPORT-Opšta tema

Za naziv evropski brazilci Ima da se nacekamo, puno tu treba kvalitetnog sistematskog rada pocevsi od mladjih selekcija.
 
Bio sam solidno zauzet prethodnih dana pa ne stigoh da prokomentarisem a osecam potrebu sto se tice Ronaldovog gola.

Prvo on bi burazer (koliko god da ga postujem sto ozbiljno trenira kako bi bio to sto jeste) meni leteo iz prve postave na nekoliko utakmica zbog bacanja trake, alo bre ti predstavljas drzavni tim, ti si primer ostalima, u redu frustracija vici na sudiju ali ovo je previse, pa koliko je puta dao gol koji je trebalo da bude ponisten, sto zbog faulova sto zbog ofsajda, da li je tada trcao kod sudije da kaze kako ne treba da mu prizna gol..

I to sve u slucaju da ovo jeste gol, ja nisam video da je gol. Objasnjavao sam ljudima vise puta, uzmem loptu i stavim je na prag od sobe tako da pogledom odozgo obim lopte dodiruje ivicu praga oko 1 cm i pokazem ljudima da je ta ivica unutrasnji deo linije gola. I svi koji sede u sobi kazu pa gol je nema sta presla liniju. E onda ih zovem jednog po jednog da dodju i pogledaju iz pravog ugla i naravno onda cudjenje te Ronaldova je presla vise, te ja sam je pomerio i sl. Ljudi nema pravog ugla i ne moze niko reci da li je gol, one linije iz VAR sistema koje se povlace za ofsajde pa idu vertikalno bi mozda malo pomogle ali i tu postoji procenat greske, i tu je pitanje da li bi se utvrdila istina.

I neko je pomenuo vec, jos na prvoj utakmici mi nije bilo jasno sto nema gol tehnologije. Pa to je bar prosto i da se montira i da se koristi, ne treba vam 100 kamera i jos 3 sudije u sobi..
 
Bio sam solidno zauzet prethodnih dana pa ne stigoh da prokomentarisem a osecam potrebu sto se tice Ronaldovog gola.

Prvo on bi burazer (koliko god da ga postujem sto ozbiljno trenira kako bi bio to sto jeste) meni leteo iz prve postave na nekoliko utakmica zbog bacanja trake, alo bre ti predstavljas drzavni tim, ti si primer ostalima, u redu frustracija vici na sudiju ali ovo je previse, pa koliko je puta dao gol koji je trebalo da bude ponisten, sto zbog faulova sto zbog ofsajda, da li je tada trcao kod sudije da kaze kako ne treba da mu prizna gol..

I to sve u slucaju da ovo jeste gol, ja nisam video da je gol. Objasnjavao sam ljudima vise puta, uzmem loptu i stavim je na prag od sobe tako da pogledom odozgo obim lopte dodiruje ivicu praga oko 1 cm i pokazem ljudima da je ta ivica unutrasnji deo linije gola. I svi koji sede u sobi kazu pa gol je nema sta presla liniju. E onda ih zovem jednog po jednog da dodju i pogledaju iz pravog ugla i naravno onda cudjenje te Ronaldova je presla vise, te ja sam je pomerio i sl. Ljudi nema pravog ugla i ne moze niko reci da li je gol, one linije iz VAR sistema koje se povlace za ofsajde pa idu vertikalno bi mozda malo pomogle ali i tu postoji procenat greske, i tu je pitanje da li bi se utvrdila istina.

I neko je pomenuo vec, jos na prvoj utakmici mi nije bilo jasno sto nema gol tehnologije. Pa to je bar prosto i da se montira i da se koristi, ne treba vam 100 kamera i jos 3 sudije u sobi..
Sto se tice pitanja zasto nema var sobe valjanog objasnjenja nema osim da bi se nekada SLUCAJNO ZAZMURELO ali i sto se tice VAR tehnologije nekada moze da pokaze na belu tacku a da nije bila ni polusansa za gol i nekada kao da nema slobodnog sudijskog uverenja. Sto se tice Kristijana on u svojoj zemlji ima mnogo veliki KREDIBILITET i moze da radi doslovno sta hoce jer im je dao sve a srce je ostavio na terenu. A sto se se tice PRELASKA LINIJE i eventualne sumnje ti si Milance11 trenirao fudbal i imao si prilike da vidis dosta puta situaciju gde je korner i ZAFELSIRANA LOPTA iz kornera pada u peterac a da je pre toga presla nevidljivu liniju .STA MISLIS KOLIKO JE PROCENTUALNO MOGLA DA PREDJE NEVIDLJIVU LINIJU DA BI SE VRATILA U POLJE da budem iskren nikada nisam citao zvanicni pravilnik RADOSLAV je nesto napomenuo iz pravilnika ALI ONO NIJE BILO 2 ILI 3 CENTIMETRA ono je mnogo uslo ono je bilo vidjeno iz loze a kako su ovi sudije zakazali ko bi znao. U svakom slucaju ako se pogleda kroz istoriju cini mi se da smo mnogo vise puta bili osteceni nego sto se sudilo na nasu vodenicu pa barem nesto da nam se vrati
 
Pravila fudbalske igre nisu precizno definisana .

Ponekada igraci moraju da se oslanjaju na osecaj fer-pleja .

Evo recimo ,
crnac nije zeleo da vrati loptu protivnickim igracima

koji su je izgleda prethodno namerno sutnuli u aut i nastao je citav cirkus . IZ ovog incidenta proistekao je

jedan zuti karton , mnogo guzve i sta da je nekim slucajem postignut i gol ?

Po meni , sudija ( sa pomocnicina i war ekipom ) je jedini nadlezan da prekida igru ,

dozvoljava lekarskoj ekipi da udje na teren ili dodeljuje zuti karton zbog simuliranja .

Ako trojica sudija na terenu i bar jos 3 u var-sobi ne vide potrebu za zaustavljanjem igre onda

ni igraci ne treba da izigravaju nekakvo vitestvo , samovoljno prekidaju mec sutirajuci loptu u aut .
 
Poslednja izmena:
Знао сам да је добар али сам сметнуо с ума да је био клинац када је требало да се одлучују велике утакмице. Проблем је у репрезентацији и клубовима јер је требало имати неког искуснијег ко би тада преузео одговорност.
Код Жељка је имао старије а у репрезентацији је фалио тај један или два искуснијих.
Зато сам и почео да га пратим баш да видим како ће му ићи.
Пре свега и оно што је најважније - добар је човек! Вредан и упоран. Зато је и успешан и желим му све најбоље.
 
Прво полувреме Партизан бољи.
Како месар није добио картон то није јасно. Судија подлегао притиску.
 
Друго полувреме боља Звезда.
Биље да не детаљишем... да не кварим.

Још једна победа и титула....
 
Nazad
Vrh