Soja 2024

dobar si ti sa susom
sve preko 60k je van svake suse
vi to shvatiti necete tako da
uzivaj ;)

kukuruz svakako ti dao ozbiljan rod tako da nema sta da kukas,kako pisese ovde da je smak sveta skoro
 
covek ima ozbiljan prinos,radi sve po PS sto se kaze ali kukanje jebe kevu


ti su i najgori nazalost

i on sad treba da dobije subvenicje kao ja,a lik imao 5t i vise kukuruza a soje 1.5t i tesko mu

al izgleda da sam ja budala i to zesca
on kuka pa dobije
Sta laprdas? Kakvo kukanje spominjes?!
Znaci da ako se kuka onda su prinosi bolji? Ovo prolazi samo u tvom umu!😀
Lupetas bez potrebe! I za kraj pitanje, imas neki program vladi da serviras po pitanju drugog vida subvencionisanja?
 
nemoj me napadat bezpotrebe

pitam te lepo kao i ostali,nisam jedini,koji ti je prinos???


posto te je sramota da lazes(kontam) i napises mali prinos jer isti nije,znam da si ove godine proso bolje nego vise od 70% nas poljprivrednika
 
nemoj me napadat bezpotrebe

pitam te lepo kao i ostali,nisam jedini,koji ti je prinos???


posto te je sramota da lazes(kontam) i napises mali prinos jer isti nije,znam da si ove godine proso bolje nego vise od 70% nas poljprivrednika
Tebi fali vise od jedne daske😂
Ne znas ti nista osim da seres gde stignes!
Sa takvima koji sve znaju ne vredi ni razmeniti par reci!
Aj u zdravlje!
hvala na svemu


nisi napisao prinos kukuruza

prinos soje opet neces da kazes

ne pitam te samo ja ,i ostali forumasi te pitaju


zasto ti je to tajna,samo ti znas
 
Konkretno juce sam cuo da jedan moj komsija je kosio sa 14 kj sve ukupno 700 kg.
Netacna informacija.


Totalno luda godina sto se soje tice. Ovolike razlike u zavisnosti od delova atara nikad nije bilo. Izmedju najslabijeg i najboljeg prinosa je razlika x5. Obe parcele od dobrih domacina i sve uradjeno kako treba.
 
Poslednja izmena:
kod drugara danas vršaj soje i baliranje

viber-image-2024-09-22-18-32-30-406.jpg
viber-image-2024-09-22-18-32-31-639.jpg

viber-image-2024-09-22-18-32-21-500.jpg
viber-image-2024-09-22-18-32-31-258.jpg
 
Tamo bilo slabije kise , a jesi vrsio u nasem ataru ? cuo sam da neki imaju i do 1800 kg po kj.
Jesam u Iberland, Mijloace, la sat itd.
Nisam dobacio do te kilaze!
Cak sam cuo i za 2 t ali ne palim se na sve price!
Jeste li vi poceli kositi?
Za Sorina su pricali sinoc ali kao sto kaze Cici posle sam cuo da je bila dezinformacija!
Ti treba da znas koliko je imao?
 
Poslednja izmena:
Cak sam cuo i za 2 t ali ne palim se na sve price!
Ima ima cak i malo preko. Danas sam dokumentovao video snimkom jednu takvu parcelu. Pre pocetka vrsidbe snimio praznu prikolicu i posle pravio jos 3 videa kako sam svaki put kipovao. Svaki put sam snimio isti orijentir da se vidi da nije prevara i da sam jos uvek u istoj parceli. A velicina parcele se lako proveri.

Ovo sam uradio jer kad bi mi svoj klon rekao da tako nesto postoji ove godine ne bi mu verovao. :ROFLMAO:

Od sela prema Baricama ima dva duza gde je 1800-2000 kg kao dobar dan. Cesto je bilo padavina samo u selu ali izgleda zahvatilo i ta dva duza.

Na Liptaju prema Hajducici 400-500 kg.
 
Poslednja izmena:
Ima ima cak i malo preko. Danas sam dokumentovao video snimkom jednu takvu parcelu. Pre pocetka vrsidbe snimio praznu prikolicu i posle pravio jos 3 videa kako sam svaki put kipovao. Svaki put sam snimio isti orijentir da se vidi da nije prevara i da sam jos uvek u istoj parceli. A velicina parcele se lako proveri.

Ovo sam uradio jer kad bi mi svoj klon rekao da tako nesto postoji ove godine ne bi mu verovao. :ROFLMAO:

Od sela prema Baricama ima dva duza gde je 1800-2000 kg kao dobar dan. Cesto je bilo padavina samo u selu ali izgleda zahvatilo i ta dva duza.

Na Liptaju prema Hajducici 400-500 kg.
Ovi nasi nisu snimili a mozda nisu ni merili ali od oka ima je nesto vise nego kod ovog drugoga😀
 
Neznam u nasem ataru sta ce sa preostalom sojom biti (radi se najvise o paladoru od axxereala) soje zelene kao i prije 15 dana. Vjerojatno su usle u retrovegetaciju.
 
Nazad
Vrh