Soja 2024

U mene su Dukat zeleni setva oko 20og aprila... Znaci katastrofa. Ima i zrelih mahuna, i zelenih punih i zelenih praznih, haos. Nemam pojma sta je poludela soja ove godine.
 
Poslednja izmena:
Danas drugi dan u zetvi soje.
Wendy setva 2 Maj
Ova parcela od 6.25 kj da je dobila pocetkom Avgusta bar 20-30 lit kise gurala bi glatko do 2,5 t/kj
Umesto toga dobila prasine da ne vidis da je kosis i mnogo praznih mahuna !
58664344a69c1b50dc77b14fbf69cec5.jpg


e760f8ccfcb236090dbebca77cd6ba52.jpg


1b4646a447f023395061f7b37c930434.jpg


f55bb1eb2db380a76d375cd54836c2fb.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
Gde ti ova parcela ?
 
"
Danas drugi dan u zetvi soje.
Wendy setva 2 Maj
Ova parcela od 6.25 kj da je dobila pocetkom Avgusta bar 20-30 lit kise gurala bi glatko do 2,5 t/kj
Umesto toga dobila prasine da ne vidis da je kosis i mnogo praznih mahuna !"


Da je dobila pocetkom avgusta , nebi dobila sredinom jula kad je palo ono kod vas,pa bi opet bilo.isto.
Ili je trebalo pasti i tad i kasnije , e onda bi bilo 5t po ha.
 
Da je dobila pocetkom avgusta , nebi dobila sredinom jula kad je palo ono kod vas,pa bi opet bilo.isto.
Ili je trebalo pasti i tad i kasnije , e onda bi bilo 5t po ha.
A kako mozes ti znati da ne bi pala polovinom Jula ako bi padala pocetkom Avgusta?! Pa ako je vec padala 22 Jula svakako da smo zelelli da pada i pocetkom Avgusta jer pisao sam da potencijal prinosa je bio vrh.
Eto, nije padala i olaksanje je mnogima sto nije jer bi bili mnogo zabrinuti sa prinosima vecim od 5 t/ha.
 
Poslednja izmena:
Sigurno si doneo zakljucak po ovoj mojoj recenici iz tog posta! 👋👋
“Umesto toga dobila je prasine da ne vidis da je kosis i mnogo praznih mahuna”
Dobro peet, i na kraju koji su prinosi posle takve suše? Ili ćeš prećutati kao prošle godine?
covek ima ozbiljan prinos,radi sve po PS sto se kaze ali kukanje jebe kevu


ti su i najgori nazalost

i on sad treba da dobije subvenicje kao ja,a lik imao 5t i vise kukuruza a soje 1.5t i tesko mu

al izgleda da sam ja budala i to zesca
on kuka pa dobije
 
Jbt, sta sam sad precutio prosle godine? Vise puta sam napisao za proslu godinu da je najbolja godina bila za soju od kad je radim a to je nekih 30-35 godina!
Zar treba javno da vam napisem rezultat svake parcele cim je kosim i izmerim ili sta vas je toliko palilo da ste tako zapeli?!
Prinosi nisu dobri, zavisno od kolicine kise i rokova setve soja varira od 350 kg do 1700 kg/kj. Konkretno juce sam cuo da jedan moj komsija je kosio sa 14 kj sve ukupno 700 kg.
Moj jucerasnji prosek je bio 1180 kg/kj
setva 2 Maj i plasim se da ce biti losije na jos kasnijim posejanim sojama!
Zadovoljni? Jel vam srce na mestu sada?
 
Nazad
Vrh