Soja 2024

Sta uopste odgovoriti ovakvim tipovima.
Naprosto takve persone nisu uopste vredne odgovora, paznje niti bilo cega.
 
I jos ko zna po koliko puta nisi prijavio da je padala cim Wendy ne sazreva!
Ne stajem ni na ciju stranu,ali nisi u pravu...evo upravo smo otac i ja bili u ataru-vendi sa puta deluje zrela,a u stvari kada se udje u njivu,jako puno ima zelenih stabljika i mahuna koje nece jos desetak dana minimum sigurno.nicanje je bilo redovno,a zadnja kisa joj je pala 40 litara kada je kod vas bio onaj potop danima.od onda ni kapi.sta pojedine drzi toliko zelene-ne znam.
 
Ne stajem ni na ciju stranu,ali nisi u pravu...evo upravo smo otac i ja bili u ataru-vendi sa puta deluje zrela,a u stvari kada se udje u njivu,jako puno ima zelenih stabljika i mahuna koje nece jos desetak dana minimum sigurno.nicanje je bilo redovno,a zadnja kisa joj je pala 40 litara kada je kod vas bio onaj potop danima.od onda ni kapi.sta pojedine drzi toliko zelene-ne znam.

Evo je setva 2 Maj za par dana zrela ki puska i rod nece prebaciti 500 kg Kako da je sazrela?
9fad6256bb8deb13dbcd248d3297d5a1.jpg

206fa8e2f780ef4090498511c42dc300.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sva stabla su sa isprzenim listovima i te silne mahune su prazne ili sa jako sitnim zrnima!
Slika zavarava, jer mahuna ima mnogo ali na zalost nikakve!
Bice medju prvih parcela za skidanje pa cu javljati prinos!
Ako krenu neke kise na vise od polovine mahuna ce doci do pucketanja i pasti i ta sitna zrna po zemlji!
 
Ovaj tjedan završena soja za ovu godinu. Bc Pedro, skoro 11 m/kj, vlaga malo iznad 8%, primjese 2-3% (od toga 80% zelena zrna). Nikad (gotovo nikad) više mauna, i nikad sitnija soja. U prikolici smeće. Ali, kako je ove godine kod drugih ja sam ove godine sa tim rezultatom zadovoljan. Sličan prinos imaju i ostale, ranije sorte soje, a kasnije sorte i kasniji rokovi sjetve su još više podbacili tj. još se vrše ili će se tek vršit. Neke se nažalost neće ni vršit jer su zelene do ibera. Sve u svemu teramo dalje.
možda najbolja soja koju sam ikad probao od svih na tržištu, ali prestali smo ju sijati....koliko se sjećam dosta su pucale mahune i bilo puno rasipa na hederu (čak i kad smo probali ujutro vršiti) i prve mahune su joj mislim dosta nisko....postrno Pedro smo znali imati po 25-28m/j
 
možda najbolja soja koju sam ikad probao od svih na tržištu, ali prestali smo ju sijati....koliko se sjećam dosta su pucale mahune i bilo puno rasipa na hederu (čak i kad smo probali ujutro vršiti) i prve mahune su joj mislim dosta nisko....postrno Pedro smo znali imati po 25-28m/j
Smanji izginućemo.
 
Poslednja izmena:
Juce sam skidao ovakvu parcelu Wendy. Setva 24.04. Neverovatna masa i milion mahuna. U normalnoj godini bi prinos sa takvog izgleda parcele bio 2500 kg/kj a sada 1200 kg/kj. Svaki list sasusen na stabljici i toliko prasi da se ne vidi kombajn.

U odnosu na mnoge ovo je super prinos ali *ebes soju koja ovako izgleda i da 1200kg.
 
Juce sam skidao ovakvu parcelu Wendy. Setva 24.04. Neverovatna masa i milion mahuna. U normalnoj godini bi prinos sa takvog izgleda parcele bio 2500 kg/kj a sada 1200 kg/kj. Svaki list sasusen na stabljici i toliko prasi da se ne vidi kombajn.

U odnosu na mnoge ovo je super prinos ali *ebes soju koja ovako izgleda i da 1200kg.
Ako budem izvuko 1000 kg/kj na takvim parcelama na konju sam!
Skidali su kod nas od 1500-1700 kg/kj ali setva je bila 9 Aprila.
Kako god je setva malo kasnija, skoro da se poznaje razlika i od 5 dana, sve losiji i losiji prinosi.
Kao sto sam i napisao ova parcela je posejana 2 Maja a najkasnija setva je 13 Maj.
Protiv negog ili neceg mnogo jaceg i mocnijeg od nas ne mozemo. Tako da kako bude tako cemo prihvatiti!
 
Juce zavrsio sa sojom,sorta Kraljica ,1620-30-ak kg/ha prosek soje ,zadnja parcela je dala najvise,i zrno je cak bilo lepo,sitno,ali ne smezurano.Setva soje krajem Marta meseca,bio bi jos bolji prinos da sam ranije sejao....Prinos opet veoma los,no bar nisam oborio svoj rekord kad je bilo oko 1500kg/ha 2022 bese ....
I kod mene je soja izgledala puna mahuna,ali u tim mahunama po 1 zrno u dosta njih :( ,i vlaga svega 5.5-6% ,mogao sam mnogo ranije da je skidam,da nisam skidao druge useve.
 
Nazad
Vrh