Soja 2024

Proslo je 154 dana od sijanja Wendy a ona tek sad sara pomalo.Bc Zora sazrila vlaga 8 a ovo cudo bas jede dzigeru!
 
Imam i ja Wendi, sejana 20.aprila. Pre dve nedelje je bila zelena kao da je jun. Moram je obići za vikend.
 
Pre izvesnog vremena sam upravo dao jednom forumašu odgovor na pitanje - kakva je Wendy. Ostao sam bez pola džigare zbog nje. Tad su krenule i kiše pa nikad da sazri, haos. Kombajneri počeli da spremaju kombajne za zimski san, a ona još zelena.
 
Pitam se kako kad bude kisna godina da li u isto vrijeme sazri kao i ove kad je ljeto bas ljeto jebacko?!
 
Kod mene sva Wendy! Cuj zelena?! Sta bi dao da se jos zeleni iako imam parcele
Posejane 13 Maja! Za 10 dana na veliko ce se kositi kod nas bez obzira na datum setve!
ja sam sejao vendy krajem marta pocetak aprila a skidali ju 26.08.sused sejao oko petog maja, a skidali mu pre 4dana.vlaga 6% a prinos meznam jel ima 100-150kg na jutru.veli sused prekidaj ide tarup.
 
Ja čekam još malo pa da vidim da li će raditi tanjirača ili kombajn. Mahune se suše i otpadaju to malo zrna što ostaje je bedno i nikakvo. U pitanju je Galeb sejan 23.4.
 
Tuga i jad. Jedino nesto daju Rubin i Kraljica. Ostalo tuga i jad.
Reset na fabricko podrsavanje.
Sreca nije bilo suse. Dusebriznici nek su sretni. To je najbitnije.
 
Poslednja izmena:
Nikad gori prinos soje,ostalo jos par hektara za sutra ,za sad nema ni 1400kg/ha sto je ovrseno ....2022 god bese isto lose za soju kod nas,tad sam imao 1500-1600kg/ha,ali ovo sad je jos gore ....
 
Obišao sam danas Wendi sejanu 20. aprila. Na boljoj zemlji gde je sejana na oko 3 cm je već zrela i može da se radi. U istoj duži, 200 m dalje, na malo losijoj zemlji i gde je sejana na oko 4,5 cm jer sam mislio da će mi nestati semena, je tek počela da šara. Njoj ova kiša što je pala noćas i ovo što najavljuju može da koristi.
 
Ovaj tjedan završena soja za ovu godinu. Bc Pedro, skoro 11 m/kj, vlaga malo iznad 8%, primjese 2-3% (od toga 80% zelena zrna). Nikad (gotovo nikad) više mauna, i nikad sitnija soja. U prikolici smeće. Ali, kako je ove godine kod drugih ja sam ove godine sa tim rezultatom zadovoljan. Sličan prinos imaju i ostale, ranije sorte soje, a kasnije sorte i kasniji rokovi sjetve su još više podbacili tj. još se vrše ili će se tek vršit. Neke se nažalost neće ni vršit jer su zelene do ibera. Sve u svemu teramo dalje.
 
Nazad
Vrh