Soja 2024

Uradjena danas Kraljica, setva 04.04,pred usev kukuruz, bez vestaka, 1350 kg po kj, vlaga 8.8 necistoca 2,jesenas radjeno bez oranja tanjiraca pa gruber
 
Setva 23.04 Wendy na 90 % parcele biljke osusene a na 10% zelene. Skidao sam sa nekoliko biljaka i donje i srednje i gornje mahune.
14 mahuna 7 grama ( sa mahunama )

zcyPELe.jpeg


TezWSnL.jpeg

5 grama zrna sa slike

mOwccf0.jpeg
 
Poslednja izmena:
Skidali danas dilettu i bome je pobijedila ove soje koje se kod nas inace siju.
20.5 meteri po jutru na bazi vlage 8%, zemlja je vrhunska, ns apolo jebnprnod 9.5do15.5 curio po jutru. Zadnja kisa 02.07. 37 lit i to je to od kisa do danasnjeg dana.
Ubuduce ja osobno samo nju sijem. Znam da je jos 1 kolega vamo pisao da je nju posijao pa da ne trazim po topicu neka napise dojam o njoj ili prinos ako, ju je skinuo sa njive
 
Skidali danas dilettu i bome je pobijedila ove soje koje se kod nas inace siju.
20.5 meteri po jutru na bazi vlage 8%, zemlja je vrhunska, ns apolo jebnprnod 9.5do15.5 curio po jutru. Zadnja kisa 02.07. 37 lit i to je to od kisa do danasnjeg dana.
Ubuduce ja osobno samo nju sijem. Znam da je jos 1 kolega vamo pisao da je nju posijao pa da ne trazim po topicu neka napise dojam o njoj ili prinos ako, ju je skinuo sa njive
Čija je to sorta i koja grupa
 
Setva 23.04 Wendy na 90 % parcele biljke osusene a na 10% zelene. Skidao sam sa nekoliko biljaka i donje i srednje i gornje mahune.
14 mahuna 7 grama ( sa mahunama )

zcyPELe.jpeg


TezWSnL.jpeg

5 grama zrna sa slike

mOwccf0.jpeg
Jad i beda, ali na zalost retko ko moze da poveruje jer navodno mi smo vise padavina imali, ali na zalost doslo je do izrazaja nedostatak padavina u Avgustu sto bi presudno bilo za 2 t po kj a i vise!
Ovako jadno i bedno!
 
Aj ko prvi nadje šemu za kod nas neka javi. I ja bih uzeo za probu...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Promotor mi kaze da je iz brazila (na kraju krajeva nije ni bitno) mozda imaju podruznicu ondje. Kod nas se vrsila 4 5 dana poslje apola a prodaje se pod 0 grupu zrenja. U susjednim selima cujem takodjer pozitovna iskustva, odlika je da podnese ove nenormalne toplotne talase boljee nego ostale sorte soje u tim grupama zrenja. Probajte par jutara pa usporedite. Jedino sto je promottor rekao da se gusce sije tipa na 100do120 kg po ha. Mi smo je sijali na medjuredni razmak od 70 cm i cak, jee tada poprilicno visoka bila ali nije vise od 15% polegla ove godine pred kraj. Tako, da probajte i na 50 i na 70 cm sjetvu pa kom sta bolje pase.
 
Ja sam ove godine imao 1k.j Dillete za probu prinos je bio 1040 kg.Izgledala je odlicno jako puno mahuna naspram drugih soja ali kvalitet zemlje i padavine su ucinile svoje tako da cu posejati i sledece godine na malo vise i na bolje zemlje pa cu videti da li vrede za naredne godine.
 
Ja sam ove godine imao 1k.j Dillete za probu prinos je bio 1040 kg.Izgledala je odlicno jako puno mahuna naspram drugih soja ali kvalitet zemlje i padavine su ucinile svoje tako da cu posejati i sledece godine na malo vise i na bolje zemlje pa cu videti da li vrede za naredne godine.
A ostale sorte u ataru sta su dale na slicnom zemljistu?
 
Kosio sam kraljicu i 1655 kg k/j i 1006 kg ta kraljica od 1006 je na slicnom zemljistu.
Ostala mi jedna kraljica i 2 Mediatora od kojih jedan ne izgleda na oko lose dok drugi izgleda katastrofa.
Nadam se da cu sutra nesto skinuti pa mogu da prenes rezultate.U ataru je najvise zastupljena Wendy i ovo sto je skidano do sada Wendy dolazi sa loseg tipa i to je katastrofa.Tako da nije bas relevantna usporedba.
 
Nazad
Vrh