Soja 2024

Bice toga jos...vecina nije ni svesna da ce 500 kg biti uspeh.
 
palador 420 kg/ha
comandor 1450 kg/ha
tribor 440 kg/ha
vendy 550 kg/ha
ove godine kod nas potop u svim kulturama
Datumi setve?
Taj Comandor od Lideie je 000 grupe, zanimljivo ako su u par dana posejane sve sorte koliko je odskocila u prinosu!
Do pre par godina kasna setva soje je bila buum u odnosu na raniju, sad vise nema pravila a u ovom slucaju rana setva je mnogo bolja.
Ove godine i kod nas je ranija setva dosta bolja od kasnije.
 
kraj marta pocetak aprila neznam tocno brat je sejao.comandor je skidan mislim u 3tj jula, posejan da uhvatimo seme za postrnu ali nakon dve katastrofalne zaredom upitan je nastavak baveljenja poljoprivredom
 
palador 420 kg/ha
comandor 1450 kg/ha
tribor 440 kg/ha
vendy 550 kg/ha
ove godine kod nas potop u svim kulturama
au čuo sam od kolege....tamo u okolici vas je baš sveukupno gledano katastrofalno, ovo su još izvanredni prinosi kako mi je kolega pričao da ljudi imaju,...pokazivao mi slike repe sa 2-3 lista još početkom 8mjeseca, ostatak repe se sav posuši mada ni kod nas nije ništa bolje
 
Kod nas?Ako me ne bude mrzelo da izadjem do prodavnice rezultati ce biti iznenadjujuci
Mi nikada nismo mogli,niti cemo ikada moći da se sa vama merimo...zemlja u Jermenovcima je par klasa bolja od nase+dobili ste vise kise od nas.ovo sto sam gore pisao naveo sam za moje selo.
A te price ispred prodavnice ni ne slusam...
 
Danas me zove čovek kome radim sve od usluga. Ima 2 njive. 4 jutra kukuruza i 7 jutara soje. Zove me da se dogovorimo kad da radimo kukuruze, i samo da mi kaže da soju nećemo raditi. Dao je jednom stočaru da iskosi za krave. Kaže nema ništa na njoj...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
au čuo sam od kolege....tamo u okolici vas je baš sveukupno gledano katastrofalno, ovo su još izvanredni prinosi kako mi je kolega pričao da ljudi imaju,...pokazivao mi slike repe sa 2-3 lista još početkom 8mjeseca, ostatak repe se sav posuši mada ni kod nas nije ništa bolje
suncokret su ljudi bili prinudeni malcirati.sta da vam dalje kazem za ostale kulture.PROPAST! ja ga imao blizu 800kila na hektrzu
 
Prinos malo lošiji nego kod mene, Apolo dao oko 1200kg/kJ, sutra ću znati tačan prinos kada predam.
Da li ostavljati ovo nikakvo zrno za seme?
 
Ne znam kakva će semenska biti, ali ima još uvek zelenih soja u Kraljevcima, nadam se da će biti malo bolje zrno. To mi je jedina nada da nabavim seme po normalnoj ceni.
Svoje ako ostavim otpašće 70% na selektoru, ako ne i više.
 
Poslednja izmena:
Nisam ni ja. Prošle godine sam imao samo Rubin, pa proletos rešim da zapatim i Kraljicu, pa sam posejao ova 4 kj. Ali eto, nije se dalo... Međutim ista slika je i sa Rubinom koji mi je na preostalim njivama. Ne znam šta ću za dogodine sa semenom...
 
Nazad
Vrh