Soja 2024

Interesantno… seme zeleno, a vlaga mala…
 
moja vendi i kraljica su iste kao kod kolege na fotografiji. Rane sorte su jos uspele da naprave lepo okruglo seme,jeste sitno ali je bilo pravilnog oblika. Ovo sa kasnim sortama je sve samo nije lepo seme. kao smezurani pasulj,uzas
 




Danas skinuo kws basak prinos oko 3t/ha, sutra merim pa cu znati tacan prinos
Izmeren kws basak 2850kg/ha. Juce radjena beluga 3050kg/ha i wendi 3100kg/ha. Nastavak zetve krajem sledece nedelje. Ovaj prinos s obzirom na vremenske prilike nisam ocekivao. Sa ovakom vlagom bi trebalo i pozitivne bonifikacije da bude
 
Na koje vremenske neprilike ?,sa tim prinosom tu nije bilo suse.Inace takvu soju iz prikolice ja ne bih mogao da predam,ne bi primili nikako,sa toliko zelenog u prikolici,to u silosu krene da se budja kroz par dana.
 
U prikolici stoji, sutra kipanje. Prosle godine je vrseno sa 15-16 vlage i bilo zelenih zrna jednom promesano utovarivacem i bila ok. Susa je i kod mene bila isto kao i svugde ali smo mi dobili dve dobre kise i zahvaljujuci tome je uspela da nalije zrno.
 
Ta soja kod sase u prikolici izgleda super kakve su ove godine
Arkadije ako takvu ne primaju kod tebe neznam kolko ce uzeti i kakva dolazi ove godine
 
Apolo, na kukuruzištu bez đubrenja je dao 1163kg/kJ.
Zrno zelene boje, veoma sitno. Vlaga 8% i samo 1% bonifikacija na vlagu.
e9889f90ba526254263541422be865c0.jpg
b4301bd20f4dc7490fc048f7ba17973d.jpg
 
Pretpostavljam da nije. Tesko mi sad da objasnjavam ali vidi se odma kako prirodno zeleni list izgleda i normalno prelazi u limun zutu boju. "Prisilno" zeleni list je drugaciji , stoji samo tako ,mahune zelene i obicno prazne ,najcesce od vreline , od smrdibube ,ili razne vrste retrovegetacije .
Drugo kod soje duzina vegetacije se ne mjeri u ukupnim danima ,niti u zbiru toplote , kao kod kukuruza npr ,nego broj dana od ravnodnevnice do prelaska u reproduktivnu fazu . Tako da nije ista duzina vegetacije iste sorte posijane rano ili posijane kasno.
 
Sorta je gorstak,ima par strana unazad kako je izgledala pre desetak dana.Ova moja je se prirodno susi,nema nikakvih gamad niti je retrovegetirala. Mahune su pune,samo da dodje do ruke nadam se dobrim prinosima.
 
Nazad
Vrh