Soja 2020

Skinut lični ogled. Atlas i Vulkan sa najboljim prinosom od 1980 i1960 kg/kj stojali pravo i nisu se otvarale mahune, Ventis za nijansu bolji ali su mu se mnogo otvorile mahune i ispadalo zrno(kao Maximus nekad), Kraljica se balzamovala sa zelenim lišćem ovrsena sa prinosom od 1920 kg/kj, Hogar polegao, pomešao se, muka živa pokupiti ga kako treba i 1950 kg/kj. Apolo nije bio na istoj njivi pa nije u ovoj grupi sa poređenjem. Ostajem I dalje na 0-tim grupama zrenja. Ogled je imao dobre uslove za ovu godinu i solidan raspored padavina.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja zavrsio za ovu godinu sa sojom,sa prinosom sam prezadovoljan na 18.5kj prosek mi je 2133kg/kj sorta rubin i trijumf

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Комша мој је посејао крајем маја 29-30-ог и та соја јако лепо изгледа и лепо се попунила махунама .То је пресејана соја која је јако дуго и лоше ницала .Не знам која је сорта , стигла је за вршај као и остале у редовној сетви.Мислим да је имао среће ове године и да ће му та соја више дати него она из априлске сетве.
 
Curcic, kad je sijano i kakva je tu zemlja?
Setva nije bila najranija. Zemlja je prva klasa. Pre dve godine smo uradili snimanje parcele sa onim elektromagnetnim talasima i bila je poprilično ujednačena u pogledu fosfora i kalijuma, oko 20mg/100g i jednog i drugog elementa. Predusev je bila šećerna repa. Djubrili smo samo sa superstartom. I pored solidne kiše, napomenuo bih da smo uradili dva špartanja. Dosta je kilavila na početku sezone, ali su je kiše izvukle.
 
Setva nije bila najranija. Zemlja je prva klasa. Pre dve godine smo uradili snimanje parcele sa onim elektromagnetnim talasima i bila je poprilično ujednačena u pogledu fosfora i kalijuma, oko 20mg/100g i jednog i drugog elementa. Predusev je bila šećerna repa. Djubrili smo samo sa superstartom. I pored solidne kiše, napomenuo bih da smo uradili dva špartanja. Dosta je kilavila na početku sezone, ali su je kiše izvukle.
Ti si na par kilometara od mene, mozda i kod mene Vendi iznenadi. Jos je jaka, al vetar je ovaj brzo fenira.Moje su njive u Čenejskom ataru prema autoputu.Gde se tacno nalazi tvoja njiva?

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Danas probali ali još nevaljala
74bf5ced6898a438068a5a585434f136.jpg
f75d483457663570354d8147adbeb61a.jpg
 
Nazad
Vrh