Soja 2020

Ostalo jos Wendy nesto da se skine(msm soja),definitivno je Pelikan obrijao,tako da on ide za seme sav.
 
Juče sam skinuo i Wendy, iako je izgledala lošije od Rubina bolje je platila. Prinos je bio 1900 kg/kj (vlaga 8.5%), dok sam kod Rubina imao 1776kg/kj, 1620kg/kj i 1500kg/kj (ukupni prosek kod Rubina mi je 1680kg/kj). Dogodine ću zadržati ove dve sorte, s' tim da će ovaj put Wendy dobiti prioritet.
 
Skinuli Maksimus nesto malo preko 2000 kj.Probali malo Vendi jos je jaka puno zelenih mauna, Top Lajner se mucio, ostavlja puno neovrsenih zrna iako je korpa zategnuta fest. Na kraju odustali, cekamo jos par dana.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ovo je druga godina da je soja podbacila kod nas, kukuruz za sad se dobro pokazao, dosta arende je otkazano.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Zavrsio sa sojom,prasine kao nikada,vlaga 5 do 8%,morao sam cekati jer je bilo zelenih mahuna,prinos ...jedva 2.7t/ha ,prosle godine 4.4 xd....dobar deo soje je bio na predusev kukuruz,mislim da je to odigralo najvecu ulogu na prinos kao i losiji sklop jer kad je trebala nicati nije bilo kise.Sava i Maximus,dosta su slicni po prinosu ali je i tesko odrediti koji je bolji ,Sava vecinom na predusev kukuruz,ali nesto vise zaorano na jesen npk,losiji sklop,nesto ranija setva.Maximus predusev soja,kasnija setva,nesto manje npk od Save,bolji sklop.....Mislim da je Sava nesto bolja,ali svejedno ostavljeno za sledecu godinu pola -pola za seme pa cemo videti.Nadamo se da ce biti bolja,obecavam necu vise kukati ako mi lezi voda po njivama :haha: .
 
Bas i ja to razmisljam. Prosto mi zao coveka. Vidi se kako je soja ostala u polozaju tako sto moli za neku kap kise. I to se savija bas u onom pravcu u kome stoje mahune :)
 
Zavrsio sa sojom,prasine kao nikada,vlaga 5 do 8%,morao sam cekati jer je bilo zelenih mahuna,prinos ...jedva 2.7t/ha ,prosle godine 4.4 xd....dobar deo soje je bio na predusev kukuruz,mislim da je to odigralo najvecu ulogu na prinos kao i losiji sklop jer kad je trebala nicati nije bilo kise.Sava i Maximus,dosta su slicni po prinosu ali je i tesko odrediti koji je bolji ,Sava vecinom na predusev kukuruz,ali nesto vise zaorano na jesen npk,losiji sklop,nesto ranija setva.Maximus predusev soja,kasnija setva,nesto manje npk od Save,bolji sklop.....Mislim da je Sava nesto bolja,ali svejedno ostavljeno za sledecu godinu pola -pola za seme pa cemo videti.Nadamo se da ce biti bolja,obecavam necu vise kukati ako mi lezi voda po njivama :haha: .
Gledam u par postova kazes nije bilo kise za nicanje.
Jer mozes nesto da promenis u pripremi za setvu da ti netreba kisa za nicanje?
Ja uglavnom u jesen predjem spremacem a rano prolece drljaca.Tako da uglavnom nicanje bude kao kisa da je pala
 
Ne moze onda nodetka posejati na toj zemlji gde idu soje kod nas :),mnogo tvrdo bude,vecinom baterije samo klizu po povrsini,i onda opet izgubim vlagu dok iz bar 2 puta spremacem spremim setveni sloj.Diskosna je u planu,onda ce sve biti drugacije i lakse,brze,bolje.
 
Nazad
Vrh