• U toku je akcija za naručivanje radnih pantalona koje će imati logo poljoinfo foruma. Akcija traje do do 24.maja 2020. Za dodatne informacije pogledajte sledeći LINK.

Soja 2020

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
5.390
Planirate setvu Soje i koje sorte. Ostavljeno seme Apola i Rubina a planiram još da nabavim Sinfoniju(Rajfazen).Posle četiri godine Fantast neću sejati zbog kasne i otežane vršidbe.

ACA RAIC

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2015
Poruka
2.843
Trebalo bi kao i lane, oko 50% obradive površine. Kakvo seme nađem, verovatno Apolo i možda Sinfonija.

steva 1984

Član
Učlanjen(a)
16 Nov 2010
Poruka
1.923
Ja ću na 2 hektara.Bila je to dobra priča,ranije se nije toliko sejala pa sam i do 50 % površine sejao.Jeste da nije rađala ko ostale kulture ali je cena bila dobra.Sada svi soju seju cena skoro kao i cena suncokreta.

Rodic

Član
Učlanjen(a)
22 Nov 2011
Poruka
572
Malo odmaramo od soje... dok se cena ne popravi! Jako skupa hemija, a i zemlja nije baš za soju...

IMT577dv

Član
Učlanjen(a)
19 Nov 2012
Poruka
2.923
Ja da se pretplatim na temu ubacujem igrom slucaja prvi put soju ove godine 2ha. Zemlja dobra, seje se kukuruz 4-5 godine i sirka ima za izvoz. Psenica je rizik dal ce moci da se skine od sirka, a suncokret je rizik jer ga tu niko ne seje ptice bi me urnisale. Tako da mi je soja jedini logican izbor.
Svaki savet oko odabira sorte za pocetnika i oko zastite od korovq je dobrodosao :osmeh:

agrovet

Član
Učlanjen(a)
7 Jan 2010
Poruka
73
Također pokušavam zadržati dosadašnje površine, možda malo manje, a razlog dvilje svinje+vrane+sirak!
Problem što je cena drastično pala unatrag dvije godine i ono što je još gore žetva se poklopila sa kukuruzom pa otkupljivači neće preuzeti soju već je treba skladištiti i svoditi na standard!

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
8.217
2018 vise se isplatilo kukuruz posejati dok vec 2019 vise i nije neka drasticna razlika u zaradi bila izmedju kukuruza i soje.
Tako da i dalje teram soju na oko 80% pov.
Sorte Wendy i Pioneer.

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.543
Wendy i Rubin. Površine identične kao i ranijih godina - pola kukukuruz, pola soja.

Vrh