Soja 2020

Danas kosio uslužno palador, 1900kg kj
Aparat izbacio eror, 7.2% vlaga
 
Sta mi iz Srema nesmemo da kukamo?I zamolio bi te da me nesvadjas sa ljudima jer nikog nisam pomenuo.Nit sam ti ja kriv za bilo sta.
Aman kukaj koliko god zelis ali ne prozivaj nikog kukavicom kad napise stanje o nekoj susi u nekim delovima drzave, a ti si se nakukao svo vreme ove godine a na kraju izvuces 2600 kg/kj.
I kao drugo ne menjaj tezu o nameri da te posvadjam sa nekim drugim clanovima jer ta cinjeniva nema nikakve veze sa zivotom.
Ne krivim ja tebe i nisam ni rekao da si ti kriv sto mi ovde nismo imali kise.
Niti sam ljubomoran, jer razumem ja bolje od tebe ko je vladalac nad slavinom, niti si ti pustao vodu a ni ja, samo eto nisam mogao preci preko toga a da te ne podsetim da si kukao kako pada samo po gradu dok po ataru suvo ko barut a na kraju prinos za ponos! Pa sad ti vidi razvoj situacije u kom pravcu je isao!

Danas kosili nekoliko kj i opet se vracali na pocetak oko 1100 kg/kj.
 
Juce kod mene prosek 2130 kg/ kj sorte Rubin I Kraljica vlaga ispod 10. Kod brata vrsen Wendi 4500 kg/ha vlaga ispod 10. Wendi sejana na 4,5 cm međuredni razmak 50 cm a setva polovinom Aprila uz dosta dobar raspored padavina.
 
Poslednja izmena:
Ovrsena Sava 2650kg/ha vlaga 10,5% od djubrenja samo 100kg/ha ANa. Dosta su se osipali donji spratovi ostalo je bar za 100kg po njivi mozda i vise, verovatno moglo par dana ranije ali jbg svaka skola se placa. Nemam iskustva pa nisam znao koliko da ocekujem, nadao sam se da moze da dobaci do 3t. Ali kada sam video po nekim slikama ovde kako su nacickane mahune narocito na donjim i srednjim spratovima shvatio sam da ne mogu previse da se nadam. Gornji spratovi su imali solidan broj mahuna ali sitnije zrno. Da li je za manjak mahuna kriv period od 20tak dana bez kise u julu ili ja sto sam prskao na pocetku cvetanja Focusom ,doduse predvece, ne znam. Ali sledece godine bicu malo iskusniji pa cemo videti sta i kako.
 
Danas uradio jutro Apola
Imt jednosovinka hvali 5-6 cm da bude ravna.
Po recima kombajniste oko 1700kg.
Sta vi mislite?
1a76ac16846bbc32610933b14387f5fd.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kaže moj ujak: prvi put, zadnji put, poslednji put i nikad više!!! E to i ja kažem za soju posle 10 godina eksperimentisanja u mom ataru.
 
Preko puta nje Wendi neće još 10-ak dana sigurno,prosto ne mogu da verujem kako se loše pokazala kao sorta.Član Cipu84 kosio 2 parcele pre i posle moje ,trijumf 1200-1500 kg.Ova Sinfonija celu vegetaciju izgledala mršava,stablo metar a na njemu 10-12 ak mahuna polu praznih.
 
Imamo i mi prinose
Kaže
Ma 27meteri po kj a imali i do 37
Pa kakvo je to razvaljano (prošo valjak) jutro???
Ne nee orali smo
No coment
Inače kod nas 1600-2300 kg kj realno
 
Nazad
Vrh