Soja 2020

Мора и онај млин којим мељу да се детаљно очисти због узорка соје мом зету прошле године показао тест на гмо а ја му сејао моје семе,прскао,пар њива нас дели код мене ништа код њега позитиван тест.Лично сумњам на комбајн који му је радио јер је био у сумљивим сојама које нису предаване у силос.
 
Juce uradjena Wendy, sejana 11.04. Radjena je bez djubriva, ali na dobroj zemlji. Prinos 2150 kg po kj, vlaga 12-14, necistoca 2-3 Do Jula je izgledala lao da ce dati 2500kg,, posle se to pokvarilo od one vruce kosave, bilo je smezuranih zrna. Prinosi su kod nas od 1600 - 2300
Ostale su jos neke parcele, to za vikend planiramo.
 
@sale ratar
U odnosu na Apolo,kako su curili Hogar i Kraljica?
Koliko kg. je razlika?
LJušo nisam merio samo sam svaki krug pogledao u bunker i po pokrivenosti spirale hogar je po tome bio najlošiji ali nije ništa puno odstupao od apola i kraljice dok su apolo i kraljica slično dali a konačan prinos na toj parceli oko 2000kg po kj pošto je ostavljano za seme.

Današnja rabota opet apolo na više mesta koje moje koje usluge 1700-2000kg po kj.
 
I ja sam se vec razocarao a nismo ni zakosili . Ovde isto soja izgledala odlicno ,jos niko nije zakosio,al kako zuti i opada list nekako nestaje sto bi rekli maratonci . Vidjecemo , al i za ovde se optimizam smanjuje .
 
Nazad
Vrh