Soja 2020

JAvi kako si sa apolom prosao,bas me zanima taj rubin kod Dukeja kako ce zavrsiti.To je neki reper za nas kraj koliko vidim

Danas je skinut taj Rubin. Prinos je bio 1776 kg/kj. Stanje na njivi je bilo šareno, bilo je i izgorene soje i prilično solidne soje. Vlaga je bila 9.2%, ali pošto ostavljam na lager piše se 13% pa nema bonifikacije. Najveći deo parcele je mogao da se skida još pre par dana, ali po dolovima je bilo još dosta zelene soje pa sam se plašio da ranije skidam.



 
Dukej hvala druze na postu,dobro je to kako je moglo biti,to je kod nas nesto preko proseka.Meni nista nije jasno sta se desilo ove godine sa sojom
 
Kažem baš tu kod nas u HR isto godina dosta dobra vremenski i sa padavinama, ali mnoge kuluture nisu kako treba, između ostalog i soja. Valjdaim je hladnoća ona naštetila u 5 mjesecu, nemam pojma...
 
Ona soja u ponedeljak što je rađena apolo dala 1600kg po kj i to je najlošija a uglavnom danas što sam skidao apolo oko 2000kg po kj ali oko sela skidano i ogled kraljice i hogara.Hogar izgledao fantazija ali dao nešto manje u odnosu na kraljicu i apolo.Taj apolo a i kraljica nikakvi izgledom i porastom ali cure.
 
Soja za dobar prinos voli stresove svih vrsta u vegetativnom dijelu , sve do kraja jula , a onda sto vise kise krajem jula i u avgustu . Negdje je ove godine bilo kontra pa se netreba cuditi .
 
Soja se testira na ostatke Glifosata,tako da nije preporucljivo prskati totalom.
Ja sa juce oprskao desikantom jedan deo,provukla mi se metla...
 
Valjevka kosena ovih dana...
91776363b3a05f2c968781ac467c4a71.jpg
5765722092f26cc9e59755bf124dcb86.jpg
5db99bdddc486dbe1588b6bc1fb3236e.jpg
 
Izgleda da ima preko 2 tone po jutru...?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Momo moja je imala suvo u maju, hladno i kisovito u junu a jul i avgust idealni. Kiša redovna sa temp do 30 maximum pa evo ne valja ni to
 
Izgleda da ima preko 2 tone po jutru...?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Izgleda, ali nema. Nije bilo kiše u fazi nalivanja, i ostalo sitno zrno, a i nekako se smanjila kakva je bila dok smo čupali travu. Sutra kosim gde je bilo nešto više kiše, pa cu videti prinos. Ciljao sam da će tamo biti preko 2,2t/kj, ali teško kad sam video koliko ovde nema sto sam kosio. Prinos ne znam tačno, jer ništa nije premereno, ali otprilike to sa slike oko 1,6t/k.
 
Nazad
Vrh