Soja 2020

Evo sad pre pola sata bio obisao moju soju i pored je drzavna tabla ,radi u zakupu neka farma dugo godina,skidaju soju koja je bila puna ambrozija i cicka,kazu prskali su desikantom nekim.Kombajn nekako ide kroz njivu,ne gusi,osusio se korov solidno.Njiva je previse zakorovljena,prskaju oni itekako sve na vreme i po nekoliko puta,ali kasnije pred samo zavaranje redova se probija polako korov ponovo,tu bi se morala i soja dobro sprziti hemijom da bi se korovi unistili,donekle.
Kod mene je radjen GMO test ove godine (Pozz za citaoca foruma :) ) ,a inace koliko znam test se radi kad je biljka jos zelena,test lista,kako bi radili test sad u suvoj soji ?.
 
Почео данас да скидам соју и одустао,има јако пуно зелених зрна и махуна тј кад идеш кроз њиву и не тако али кад комбајн уђе гадно изгледа у бункеру....А са друге стране има која се отвара полако ајд да кажем има зреле 80% сачекаћу пар дана.
 
Ne, kod nas zrno testiraju kad dođeš predati.
Stave ga u blender, izmiksaju i onda ubace nekakvu trakicu koja mjenja boju, isto kao ono za drogu što gledamo na TV :D

Tako su nama govorili, da može pokazati da je GMO, ako je prije žetve prskana totalnim.
 
[
Ne, kod nas zrno testiraju kad dođeš predati.
Stave ga u blender, izmiksaju i onda ubace nekakvu trakicu koja mjenja boju, isto kao ono za drogu što gledamo na TV :D

Tako su nama govorili, da može pokazati da je GMO, ako je prije žetve prskana totalnim.
Isti postupak je i kod nas.
Pre nekoliko godina,komšija imao strnjiku pored moje soje i obrije mi 2-3 reda totalom.Pitam na otkupom mestu,da li mogu da imam problema ako ovršim i ta 3 reda,i tad sam dobio odgovor da se testovi rade na protein a ne na ostatke glifosata.Tako je i bilo,test nije pokazao modifikacije.
 
Meni je pokazalo modifikaciju pretprošle godine na Galebu.Odvukao sam na drugo otkupno mesto gde su uradili dve analize i ništa nije pokazalo.Nisam nikada sejao džindžiku niti ikome radio da se kombajn kontaminirao i tome slično ali eto trakica pokazala.
 
Nazad
Vrh