Soja 2020

Mi u subotu počinjemo da skidamo merkur, a wendy nećemo sigurno još 7-10 dana
 
Juce sam uradio Valjevku. Prinos 2 t/kj. Izgledala je fenomenalno, kisu je dobijala kada je pozelela, zemlja u ekstra kondiciji, redovno se djubri i ocekivao sam vise. Ne znam sta se desilo, ali sam se neprijatno iznenadio. Ostao mi je jos Apolo, i on je imao kise kao porucene, bas me zanima koji ce prinos biti.
 
Juce sam uradio Valjevku. Prinos 2 t/kj. Izgledala je fenomenalno, kisu je dobijala kada je pozelela, zemlja u ekstra kondiciji, redovno se djubri i ocekivao sam vise. Ne znam sta se desilo, ali sam se neprijatno iznenadio. Ostao mi je jos Apolo, i on je imao kise kao porucene, bas me zanima koji ce prinos biti.
Kod nas se isto tako vrte prinosi Valjevke. Oko 2t/kj.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Apolo sejan 16.04.,nastavlja se nekakav prosek kod nas,Danas skinuli nekih 5kj Vlaga 11%,rod 1700kg po KJ.Standardno.
IMG_20200911_113905.jpg

IMG_20200911_113909.jpg

IMG_20200911_121600.jpg

IMG_20200911_124936.jpg
 
Juce sam uradio Valjevku. Prinos 2 t/kj. Izgledala je fenomenalno, kisu je dobijala kada je pozelela, zemlja u ekstra kondiciji, redovno se djubri i ocekivao sam vise. Ne znam sta se desilo, ali sam se neprijatno iznenadio. Ostao mi je jos Apolo, i on je imao kise kao porucene, bas me zanima koji ce prinos biti.
Šta fali prinosu od 2 t/kj? :sta: Super je kada bude i više ali meni 2 t/kj nikada nisu bile neprijatne. Jedino ako je vlaga bila baš niska onda je šteta što nije skinuta malo ranije.
 
Danas Ns Princeza 2100 kg/kj,izgedala je bolje od Apola ali prinos manji,isto bez djubriva...
 
Šta fali prinosu od 2 t/kj? :sta: Super je kada bude i više ali meni 2 t/kj nikada nisu bile neprijatne. Jedino ako je vlaga bila baš niska onda je šteta što nije skinuta malo ranije.
Prinosu od 2 t/kj fali jos jedno 500 kg :) napisao sam da je kise imala bas dosta, a od kada radim soju kad god je tako dobro kisnula uvek je prinos bio nekoliko stotina kg vise od 2 t. Dobro je, i svakako bolje od proslogodisnjih 1600 kg/kj, i 600 kg/kj iz 2017. godine.
 
  • Like
Reagovanja: ...
Ovrsen Rubin prinos 18 po jutru a slike ima od pre par dana,extra izgled al nema ne curi.
Uradjeno i 2kj Laure sa dosta nedostiza na jednim uvratinama pa smuljalo sve i odbitak 7.5, ukuono 19 po jutru plative. Opet mi Laura medju boljima.
 
E znam koja je najkasnija od ZPa.
Pero znam sta je kad preliva po 400kg/kj, ali gledam atar,slike i moja bolja od mnogih a ti kad pricaju imaju bolje prinose.
 
E od takvih se ne možeš braniti,a ne znaju ni gde im je njiva,a prinosi uvek oko 3 tone po jutru:mad:...
Dok sam sejao žito toliko nisam imaoo_O
Moj kombajn,moja prikolica,u bunkeru mogu pogrešiti za 100 kg,u prikolici za najviše 150kg,al ne vredi uvek ima više, a niko da pokaže kantarsku odvagu...
 
Nazad
Vrh