Soja 2020

Radili danas uslužno apolo, na jednoj parceli 1600 kg/kj a na drugoj 2000 kg/kj. Vlaga 10, nečistoća 1,3.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Da,pre 10 dana Tenen plaćao 45 din.
Juče skidao uslužno Apolo,vlaga 11,6%,1800 kg/kj,danas takođe Apolo vlaga 10,2%,1950 kg/kj .
Kod nas akontna 40 dinara.
 
JAvi kako si sa apolom prosao,bas me zanima taj rubin kod Dukeja kako ce zavrsiti.To je neki reper za nas kraj koliko vidim
U ponedeljak što sam skidao sa Srbobranske strane je lošiji, ispod 2000kg po kj ali da nelupam odprilike moram da vidim odvage koje je sin ostavio na placu a ja bio na putu i stigao malo pre, sutra nastavak. Ima razlike u prinosu u zavisnosti u kom je delu atara, ka Nadalju izgleda najbolje curi ali videću kako će curiti bliže sela inače zasad skidam apolo.Iako loše izgleda na prvi pogled dobro curi.
 
Ja sutra startujem zmaja, idem drugaru da skinem 7kj apola, danas drugar kosio Adonai 2320kg po jutru, oko 2t je kod nas za sad prosek, ja ću za vikend skidati moju soju
 
Jel neko koristio one deksikante za brže sazrevanje soje, kako se to pokazalo, jel ima efekta?
 
Neki iz Siriga cujem rade velike povrsine sa njim, problem nastane ako ne predas taj dan soju, sledeci dize vlagu osetno. Tako sam cuo, probao nisam.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Bilo je godina kad se osetno isplatilo. Mislim da je 2015 stari rod bio placan 60 din.a novi u vrsidbi 39.Ko je imao rane sorte imao je fore jedno 5 dana da progura novi rod kao stari.Tada ko je uradio desikantima na vreme dobre pare je uzeo.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh