Soja 2019

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.253
Dobar je merkur sada kad se pogleda, još da to potvrdi i vaga....

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
12.795
Imacu ja Valjevke iz majske setve. Ovu iz aprilske nisam ostavljao za seme jer je usokirana sva. Pre par godina smo ostavili Galinu iz takvih uslova i nikla 45-50%. Mora da koliko toliko optimalno zavrsi vegetaciju da bi seme imalo dobru klijavost dogodine.

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
7.700
Kad nema dobro i umereno sazrevanje vec forsirano od nepovoljnih vremenskih uslova kao sto su vrucine i vruc vetar, nema te sorte na kojoj posle jedne kise ne puknu mahune.
Za sad pokoseno oko 7 kj sa vlagom manjom od 13% prinos neocekivano dobar i na Trijumfu i na Wendy.

nikt

Član
Učlanjen(a)
5 Apr 2008
Poruka
715
Хоће ли овој мојој соји помоћи ових 29 лит.кише да налије квалитетно зрно!?
Сликана јуче,сорта тријумф,сетва 22.мај.

Poslednja izmena:

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
12.673

Možda smo dosadni , al eto i mene zanima , jer imam dosta soje slično kao kod matića ili Nikta , koja je bukvalno retrovegetirala , nego je kiša došla u fazi "na pola" kad je baš bila šarena i sad to nisu zeleni vrhovi na zreli biljkama nego kao na slici ima zelenih i zrelih stabljika . Šta će od toga biti , koliko čekati ? Dal će se to ujednačiti ? Jel imao neko ovaku situaciju ?

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
27.828
Ova moja nije retrovegetirala.Treba joj samo sunca da završi zrenje.Imam jednu parcelu koja bi se skidala ove nedelje da nije pala kiša.

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
12.673
Pa i moja nije retrovegetirala , nego je zrenje bila u fazi zrenja ali je ono bilo malo nujednačeno , a kiša je dšla baš u tom momentu i onda su one koje su bile prevagnule prema žutom takve i ostale a one kojima je trebao dan dva da požute vratile su se potpuno . Uglavnm vidjećemo dabome ko što kaže Pit čekam dok ne krenu pucati .

Vrh