Soja 2019

cicimoric

Član
Učlanjen(a)
6 Sep 2008
Poruka
4.206
Jermenovci ( opstina Plandiste / juzni banat )
Wendy, 25 april

Wendy, 8 maj

Triumf, 27. maj

Wendy sa prve dve slike je prilicno izgoreo. Zrna su mnogo manja nego sto su trebala da budu. Setve od 8-10 maja pa na dalje su jos znak pitanja. Mogu biti jako dobre ako pokisnu ali nemaju bas puno vremena za cekanje kise. A mozda i nije bio bas toliki problem nedostatak vlage koliki je problem pravio vruc vetar koji je duvao nedeljama.

Poslednja izmena:

ratatatui

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2018
Poruka
1.307
Исто имам сетву 4 и 11маја али не верујем за сада ако остане овако без кише да ће дати више од априлске, мислим да ће бити само лошија али остаје да се испрати до краја...

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
12.795
Moja poslednja soja je oko 25 maja valjevka sorta. Od nje ne znam sta da ocekujem dok ne krene kombajn. Aprilske setve su mi na 1400-1600kg po jutri

sale ratar

Član
Učlanjen(a)
3 Jan 2012
Poruka
4.449
Kasni Momo dosta i tvoja je ušla u fazu zrenja, pomoći će da nebude smežuranih zrna, dobro je što je i zahladilo.

Prosek prinosa za ovu godinu 1700kg po kj, inače jučerašnji rubin dao 1850kg po kj, bio na dobroj parceli i dobijao je redovnije kišu u odnosu na neke delove atara, nemože ženče da ubaci slike ali no.

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.036
Sale, koji je datum setve? Kod nas je jedan čovek imao isti prinos, ali je sejao još u martu.

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
2.011
Moja je malo zelenija,dajem joj oko nedelju dana :D.Zanimljivo dok je bila zelena,tj vrlo rano je pokrila redove,a kamoli tokom popunjavanja mahuna,to je bila suma od soje,ali sad kako se blizi zetva,redovi se poznaju ,ima upletenih grana ali nije kao dok je bila zelena.Ima i polegle neke do zemlje,nzm kako cu to pokupiti.Inace sitna zrna dosta,dok su bila zelena bili su kao klikeri sto bi rekli,ali nekako se to sve smanjilo zbog nedostatka padavina.

Poslednja izmena:

frenk

Član
Učlanjen(a)
14 Mar 2015
Poruka
748
Takođe i kod mene pala prva 3 jutra, prosek 2230 kg na jutro. Vlaga 10,5. Sorta apolo, sejan 9.04.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
7.700
Danas poceli, Trijumf, setva 20 April, parcela mala od 1.25 kj zreo za kosenje.

Posle probali Wendy isti datum ali samo jedan krug.
Jos ima nezrelih zrna i dosta zelenih mahuna. Za razliku od Trijumfa koji se kosi (sa Zmajem 142) ko od sale, Wendy je sasvim druga prica, sav zapetljan i slama 3 put vise.

Sve izmesano u Zmajevci vlaga 12.8 % necistoca 2%
Sve ukupno sa ne vise od 2 kj 4240 kg.

Sent from my iPhone using Tapatalk

galicije83

Član
Učlanjen(a)
15 Sep 2013
Poruka
3.687
Takodje je radjena ogledna parcela ZP sorte, tacnije je skinuta bila jedna od njih, Lidija koja je podbacila sa svega 1680kg/kj (njiva je od 3,1kj i podeljena je bila na tri dela sa tri njihove sorte, pri cemu su Laura i Selena jos uvek zelene)....

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
27.828
Te njihove sorte nemaju veze sa vezom.Lidija je 2 grupa zrenja a stigla prva.Kod mene u ogledu takođe Lidija najzrelija dok nulta Selena zelena kao jed a Laura iz prve grupe šarena.Popadale su dobrano, zamršene i biće veselo za rad.Mislim da ih neću više sejati.

Vrh