Soja 2019

ratatatui

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2018
Poruka
1.307
Матићу ти се секираш што имаш шта да навршеш овде на прсте једне руке мож' избројати парцеле које ће догурати до 2т/кј

galicije83

Član
Učlanjen(a)
15 Sep 2013
Poruka
3.687
Lidiju smo prvu posejali, a sa njive nas je oterala kisa, a Lauru i Selenu smo potom posejali 4 dana kasnije...i dalje nema logike da najkasnija stigne pre ove dve, al eto u ovoj nasoj struci izgleda da nema pravila..

Apolo kod mene zreo, skinut, kod kuma 200m dalje zelen, a on sejao pre mene isti par dana...isto tako on je tajfun skidao 5 dana pre mene, a sejan istog dana, njiva nas u istoj leniji deli....

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
12.795
Ekstremne temperature i jako malo padavina kao i los raspored padavina. Soja je izuzetno sitna. Ako sam proletos trosili 60kg semena dogodine cemo trositi 35kg za istu gustinu setve.

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.036
Skinuo sam danas Rubin, vlaga 10.5%, prinos 1650 kg/kj. Posle Apola od 1360 kg/kj jako sam zadovoljan sa Rubinom. Njive su jedna preko puta druge- samo ih lenija deli, što znači da su imale isto padavina, ovo je druga godina za redom kako Apolo biva slabiji od Rubina i zato ga dogodine neću sejati.

emigrant

Član
Učlanjen(a)
12 Jun 2013
Poruka
784
Nisam merio vlagu ali sigurno nije velika,video sam u prikolici.Baš ću proveriti vlagu i napisati.

Sent from my HTC U12 life using Tapatalk

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
23.268
Al se kod mene pusi na soji... Belga sa slika ima tokom cele godine dala 11 meteri po jutru ajd nova arenda i ne znam sta sve...
Danas radili na nasoj zemlji dobila 100kg mesavine, njiva uz Bosut uvek rekorder za soju i psenicu dala 17 meteri po jutru. Tu je sorta Laura mislim.
Ako izvucemo prosek 15 bice srednje zalosno.

zikabog

Član
Učlanjen(a)
4 Avg 2009
Poruka
750
Verovatno cemo mi imati nesto Merkura.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

Vrh