Soja 2019

Kolege imam jedno pitanja zna li neko na koliko treba nastelovati olt gama 18 sejacicu za srjanje soju znam da treba svaki drugi red zatvoriti a na kiliko treba staviti kazaljku da seje soju otprilike 50-55kg po jutru
 
Kolege imam jedno pitanja zna li neko na koliko treba nastelovati olt gama 18 sejacicu za srjanje soju znam da treba svaki drugi red zatvoriti a na kiliko treba staviti kazaljku da seje soju otprilike 50-55kg po jutru

Kada sam je sejao žitnom sejalicom išao sam od 70-75 kg po jutru i prinosi su bili odlični,što se tiče kazaljke to testiraš u dvorištu,okretanjem točkova i merenjem težine soje kao i kod setve pšenice,ječma itd.
 
Isto sijao sa gamom, al nisam zatvarao redove..... Mislim da je isto kazaljka bila ko za 250kg pšenice po hektaru, a na tom položaju je išlo oko 140kg soje.....
 
Prodata i druga polovina soje iz roda 2019 po ceni od 42.23 din. sa pdv-om. Od ove cene skinut je lager i kad se podvuce crta ispadne sve ukupno sa pdv-om na ruke oko 40.23 din.
Nisam zadovoljan razlikom izmedju jesenje cene i sadasnje ali sta je tu je, nista nije do nas. Zahvalan sam prinosu koji je bio dosta bolji od protekle dve godine i doneo neku zaradu.
Srecno svima i bolju cenu zelim onima koji jos nisu prodali proslogodisnji rod!
 
Nazad
Vrh