Soja 2019

sulc

Član
Učlanjen(a)
7 Maj 2011
Poruka
172
Kolege imam jedno pitanja zna li neko na koliko treba nastelovati olt gama 18 sejacicu za srjanje soju znam da treba svaki drugi red zatvoriti a na kiliko treba staviti kazaljku da seje soju otprilike 50-55kg po jutru

savosi

Član
Učlanjen(a)
9 Jun 2008
Poruka
267
Kolege imam jedno pitanja zna li neko na koliko treba nastelovati olt gama 18 sejacicu za srjanje soju znam da treba svaki drugi red zatvoriti a na kiliko treba staviti kazaljku da seje soju otprilike 50-55kg po jutru
Kada sam je sejao žitnom sejalicom išao sam od 70-75 kg po jutru i prinosi su bili odlični,što se tiče kazaljke to testiraš u dvorištu,okretanjem točkova i merenjem težine soje kao i kod setve pšenice,ječma itd.

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.469
Isto sijao sa gamom, al nisam zatvarao redove..... Mislim da je isto kazaljka bila ko za 250kg pšenice po hektaru, a na tom položaju je išlo oko 140kg soje.....

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
7.949
Prodata i druga polovina soje iz roda 2019 po ceni od 42.23 din. sa pdv-om. Od ove cene skinut je lager i kad se podvuce crta ispadne sve ukupno sa pdv-om na ruke oko 40.23 din.
Nisam zadovoljan razlikom izmedju jesenje cene i sadasnje ali sta je tu je, nista nije do nas. Zahvalan sam prinosu koji je bio dosta bolji od protekle dve godine i doneo neku zaradu.
Srecno svima i bolju cenu zelim onima koji jos nisu prodali proslogodisnji rod!

Vrh