Soja 2019

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
2.011
Sto ne bi moglo krajem ove nedelje probati skidati soju ?,prosusilo bi se do tad ,ne ?.Isto i mene ceka,mislio sam ove nedelje da probam,tamo u Subotu mozda.

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
12.673
Prvi put je otkupljivač ovde kome uglavnom tjeram soju instalirao posebnu sušaru i usipni koš za soju , to je odlična stvar , nećemo morati poklapati i lijepo vrijeme za žetvu i vlaga da spadne na 13 itd.

grunt

Član
Učlanjen(a)
27 Nov 2009
Poruka
6.898
Зајебана година за вршидбу соје,код мене је Максимус зрео скроз сутра планирам да га скидам,Белга је при крају али има још јаких зрна,Алиса ни тамо ни овамо има зелених а има и оних са пукотинама махуна нема пуно али се нађе.Сутра скидање све осим Белге и ако буде мало већа влага нек иде него да почне да испада (што се тиче Алисе)

grunt

Član
Učlanjen(a)
27 Nov 2009
Poruka
6.898
Пресечена да у питању су вишљи терени изнад Дунава ветар сунце што ми кажемо(Челопек)Сејао сам 27-28.04....О и 1 групу тако да је и вегетација је завршена.Има по која празна махуна али има и пуних на око сам задовољан е сад пресудиће онај што ћути....

cicimoric

Član
Učlanjen(a)
6 Sep 2008
Poruka
4.206
Jermenovci ( opstina Plandiste / juzni banat )
prva slika je 3 septembar.

druga slika je ista parcela danas 10 septembra.

U pitanju je Wendy, setva 8. maj. Ovi nenormalni vruci vetrovi koji su bili u zadnjih nedelju dana su sve isprzili. Cak i ona soja koju sam sejao 15 juna jedva ima zelenih listova. Sve je sprzeno.

Druškan

Član
Učlanjen(a)
3 Nov 2010
Poruka
1.477
Imacu ja Valjevke iz majske setve. Ovu iz aprilske nisam ostavljao za seme jer je usokirana sva. Pre par godina smo ostavili Galinu iz takvih uslova i nikla 45-50%. Mora da koliko toliko optimalno zavrsi vegetaciju da bi seme imalo dobru klijavost dogodine.
Imam i ja valjevku, vise bih da probam na nekim parcelama 00 grupu.
@zikabog aj bas javi kakav je prinos bio, i postavi neke slike kakvo izgleda, jel su mahune zdrave, tj ne pucaju.

zikabog

Član
Učlanjen(a)
4 Avg 2009
Poruka
750
Pa jos je zelena kao jed. Sejana je 1.7.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

zikabog

Član
Učlanjen(a)
4 Avg 2009
Poruka
750
To je presejavano pa je ispalo kao postrna setva.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

grunt

Član
Učlanjen(a)
27 Nov 2009
Poruka
6.898
Данас био у обиласку изнад Дунава Максимус почиње да се отвара а има 20%зелених,мислим да ћу сутра скидати,добили смо пре неки дан 15л кише данас упекло све више се отвара сутра и наредних дана ако га не скинем биће га на замљи а сејан 28.04...

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
27.828
Ovde sve koje su do pre 7-8 dana bile zelene sada su ostale skoro bez lišća i baš su požutele.Sada samo da sine sunce i lepo ugreje pa možemo da je skidamo.

Vrh