Soja 2019

Juče jedan komšija uradio Savu,ceni da je prinos oko 3t/ha.Suva kao kost.Nismo dobili uopšte kiše u avgustu.
 
I kod nas krenuli, prinos za sad sto znam se kreće od 1400 do 1600 po jutru.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Maticu,moja soja je slicna kao tvoja.Sta mislis kada ce to stici da se radi?? I hoce li biti nekih problema posto je pola mahuna skroz zeleno a pola maltene sazrelo... ?
 
Neće skoro biti za rad.Nisu u pitanju zrele biljke već skroz suve od ranije a pisao sam da ih ima sporadično po parcelama, venu i svenu kao cvet.
 
Ja sam sejao soje od 28.3 do negde 8.4,u Julu su navodnjavane, vendy je jos zelena a Tajfun ce za 10 dana biti gotov... videcemo hoce li se poznati sta je navodnjavano a sta ne
 
Imam pitanje,u julu sam oplevio soju,bila je skroz cista,posle sam otisao u inostranstvo,bio sam dad da je vidim dosta je zarasla.ako je sad oplevim i korov stavim izmedju redova da li ce smetati korov kombajnu?
 
Danas skinuta soja "apolo" na cetvrtoj klasi zemlje (telecka visoravan) predusev kukuruz. Jesenas zaorano 150 kg 16X16X16 (uradjena analiza zemlje) u prolece baceno 85 kg, ana setva 10 aprila na 3.2 cm izaslo 54 kg semena . Oprskana sa korumom i fjuzilejdom u splitu izmedju ova dva prskanja ospartana. Prinos za naplatu 1600 kg, vlaga devet, necistoca 3. Do pre mesec dana je mnogo vise obecavala ali ovo vrelo vreme ju je prosto spalilo
 
Juce skinuo Savu, vlaga 11% prinos odokativno 1500-1700kg/ha, posto ovde kod mene niko nece da otkupljuje i ostala je u prikolici.
Ipak radi sigurnosti cu je podici na tavan da se bar jos malo prosusi. Pa cu posle traziti negde dalje otkupno mesto
 
Rađena danas jedna parcela uslužno.Čovek je imao 1.500 kg čisto na 0.5 k.j! 😱 Nije znao tačno da kaže ime sorte već samo da je u pitanju neka iz 00 grupe.
 
Nazad
Vrh