Soja 2015.g.

Pre 2 dana slikane 1 Sava:
sawa2.jpg

sawa.jpg

Apolo:
apolo.jpg

apolo2.jpg
 
jeftino seme,malo ili nimalo veštaka,laka obrada i lako održavanje od korova i insekata :ppozdrav:
Gorane, Gorane zar vi niste učili u osnovnoj školi zakon o održanju količine i td... Da li stvarno mislite da može da se nešto iznosi iz njive i nevraća čak ni u obliku veštačkih đubriva ?

- - - - - - - - - -

Nemora prerada da se doda,dovoljna je jaka i stabilna cena sa konstatnim porastom od kosidbe do maja naredne godine.Laka za lager u kucnoj varijanti i skida se jako suva za razliku od kukuruza. :osmeh:
Jesenas bila u otkupu oko 37 dinara i jeftiniji evro, i sada je tu negde cena, skuplji euro, a i skladištenje kući nešto košta ?

- - - - - - - - - -

Nema do Đurđeva 40km bre,ima 20km :ppozdrav:
Obožavam te kojima nerađa ispod 2.000-2.500 kg/kj soje. Meni kada bi tako rađalo bio bi naj srećniji a i bogani naj bogatiji čove na svetu !!!
 
Gorane, Gorane zar vi niste učili u osnovnoj školi zakon o održanju količine i td... Da li stvarno mislite da može da se nešto iznosi iz njive i nevraća čak ni u obliku veštačkih đubriva ?

- - - - - - - - - -


Jesenas bila u otkupu oko 37 dinara i jeftiniji evro, i sada je tu negde cena, skuplji euro, a i skladištenje kući nešto košta ?

- - - - - - - - - -


Obožavam te kojima nerađa ispod 2.000-2.500 kg/kj soje. Meni kada bi tako rađalo bio bi naj srećniji a i bogani naj bogatiji čove na svetu !!!
Redovno djubrim i u jesen i u proleće a to sam napisao jer vidim da neki članovi pišu da netreba đubriti.Pre oranja oko 250kg a pre sejanja oko 15o kg.
Da jeste ta cena sada ali neko je uspeo da dobije 46 din. za kg,ja sam prodao nedavno na 43 din.Skladištenje košta nešto malo struje za ulaz i izlaz.Kad bi sve troškove i amortizacije računali nikad ne bi radili nego bi sedeli sa komsijama ispred dućana i kukali uz pivo
Prinos je nejednak što naravno zavisi od vremenskih uslova ali uglavnom bude oko 3,5t.ili više na hektar:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Angela sejana 18.04. na 70 cm, moje seme kojem je uradjena analiza. Prilikom setve mesano sa slavolom za soju (nitraginom), bez vestaka, predhodne dve godine bila soja takodje bez vestaka. Drugi put je malo ospartali cisto da se malo razbije zemlja i pokidaju sitni ponikli korovi.
 
Da se razumemo, nista nece da radja bez da se unese nesto u zemlju.Mozemo da friziramo cifre i da se razbacijemo ali cemu to. Bez stajnjaka i vestaka niko ne moze nikoga da laze.
 
Ao Bog te Palika...pa ti mislis da se svet vrti oko tebe?? Lane si imao prosek 1.7t/kj tako da je za tebe onaj prinos jako daleko,opusti se malo.
 
Rado Srbin ide u vojnike:osmeh:.Uvatio derana u kadar, nije poljoprivreda samo terati traktor, mora malo i penkala da se drži, da se malo šeta, leči pritisak, nabija kondicija i oma se lepše spava:osmeh:. Danas popodne malo krenuli da vidimo imal antena po soji.Inače sorta sava.
 
Tako treba Sale, nema leba bez motike. I ja sam moju Savu preso u redovima posle spartanja, greota da ostane neka travka. Antene, verovatno misli na bilo sta sto viri nad sojom.
 
Trava koja je preživela prskanje a uglavnom je to poneka ambrozija, palamida, štir i možda po koji sirak i to uglavnom u uvratinama i do komšija koji malo manje vode računa o čistoći njiva.
 
Nazad
Vrh