Soja 2015.g.

Zaviri unutra u svojoj njivi malo bolje pa ćeš videti korove(na mojoj njivi je mlada detelina) !:bravo: jedino ne može se hodati kroz soju da se čupa zbog načina setve :haha:

Ova dvojica su opasni,nema dana a da se malo ne "čačkaju".Ja sam moju prskao samo "dubinskim" acetohlor i senkor, a posle dva kopanja i jedno čupanje.Trave nema ali je po koji list izbušen.Nekako mi se čini za ovo doba da je malena.Ako u petak budem išao na njivu ponovo ču je slikati.
 
Ova dvojica su opasni,nema dana a da se malo ne "čačkaju".Ja sam moju prskao samo "dubinskim" acetohlor i senkor, a posle dva kopanja i jedno čupanje.Trave nema ali je po koji list izbušen.Nekako mi se čini za ovo doba da je malena.Ako u petak budem išao na njivu ponovo ču je slikati.
Čačka on meni, ja samo odgovaram ! Prošle godine na velikoj većini njiva osim dubinskog prskanja nisam radio ništa na njivama.
 
Ebo te onda onaj pun autobus,što nisu ništa radili:ppozdrav::haha:
Da si bolje pročitao bilo bi ti jasnije(na velikoj većini njiva):bravo:. Tu njivu nisam prskao dubinski, jer sam miskio da je čista. Kada je soja bila jako mala poprskao sam sa 1l Basagrana, nisam ubio kereće grožđe, a i neke retke travčice su kasnije nikle i malo sirka. Jako dobro znaš da je to bila državna njiva:osmeh:
 
Danas nastavili čupkanje i uređivanje...

2015-06-23-521.jpg
...na repištu na 70cm Maximus...

2015-06-23-520.jpg


...evo i jedne sejane sa žitnom,takođe Maximus...

2015-06-25-524.jpg


...i jedna slika samo za mog velikog prijatelja baderljicu :ppozdrav:

IMG_20150625_101709.jpg
 
Poslednja izmena:
Mogu i ovde pitati,Olt-Nodet sejalica jel moze da seje soju sa plocama sa kojim seje kukuruz i koji moze najmanji razmak u redu da ostvari?
 
U tu tehniku nodetki se bas i ne razumem,pitacu drugara koje ploce ima,a koji najmanji razmak moze nodetka da ostvari sa ovim sad plocama za kukuruz.
 
Ti hoces da kazes da kod Mindjusara nije tako ?? :osmeh:
Minđušar je moj prijatelj i ako me ne čačka (a ne može da nečačka) :osmeh:, n emorate ni vi da čačkate jer janisam baždaren (ne znam da prećutim) :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Mogu i ovde pitati,Olt-Nodet sejalica jel moze da seje soju sa plocama sa kojim seje kukuruz i koji moze najmanji razmak u redu da ostvari?
Ne može, nema dovoljan broj rupa ili da staviš turbo pogon ploča (naravno, šalim se)

- - - - - - - - - -

Minđušar, možda ti je soja do one stvari ali trava je malo niže, treba da se sagneš i razgrneš :haha: . Niko te nije terao da me čačkaš :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh