Soja 2015.g.

Za ambroziju najbolji preparat bio je Zenecin Flex. On je kod nas ambroziju visine preko 20cm sprzio za 48 sati. Posle 6 sati ambrozija je bila zuta i povijena.
Znaci sad cu je ovih dana opskati pa cu pratiti razvoj situacije. Sta ako se opet pojavi ambrozija?
 
To za Flex si u pravu . Čuo sam da ga ima u Madjarskoj , moj komšija je tamo kupovao i prenosio prošle godine . Možda kolege bliže Madjarskoj bolje znaju dal može da se kupi , ali za preraslu ambroziju je najbolji bio.
 
To za Flex si u pravu . Čuo sam da ga ima u Madjarskoj , moj komšija je tamo kupovao i prenosio prošle godine . Možda kolege bliže Madjarskoj bolje znaju dal može da se kupi , ali za preraslu ambroziju je najbolji bio.
Tata ga trazi godinama i nigde ga nema! I te godine sam ga nabavio preko prijatelja koji je u rukovodstvu ZP institiuta. Pa da ga ima, platio bi ga i zlatom. Cudi me da niko ne radi herbicid sa njegovom aktivnom materijom, Fomesafenom:sta:. Zenecu je mislim preuzela Syngenta, a sta se dalje desavalo ne znam. Mislim da ima u prodaji u Kanadi ili SAD i zove se Reflex(tako sam bar procitao negde na net-u).
 
http://www.doiserbia.nb.rs/img/doi/0352-9029/2003/0352-90290302109S.pdf
Tata ga trazi godinama i nigde ga nema! I te godine sam ga nabavio preko prijatelja koji je u rukovodstvu ZP institiuta. Pa da ga ima, platio bi ga i zlatom. Cudi me da niko ne radi herbicid sa njegovom aktivnom materijom, Fomesafenom:sta:. Zenecu je mislim preuzela Syngenta, a sta se dalje desavalo ne znam. Mislim da ima u prodaji u Kanadi ili SAD i zove se Reflex(tako sam bar procitao negde na net-u).
 
Flexstar se zove na zapadu . Mislim da nije zabranjenu EU , samo u pojedinim državama. Nije tema ali ako se već pominje zabrana materija zašto je zabranjen Atrazin inače odličan herbicid za kukuruz koji ima čak mnoge primjene koje se ovde nisu ni koristile , pogotovo za tipove zemlje sa gustim nicajem jednogodišnjih korova ko što je opet Ambrozija , npr super primjena Atrazina bila bi ujesen nakon nakon oranja i zatvaranja brazde drži dugo zemlju u proljeće bez korova ako bude mokro pa se nemože ući . Super bi bio isto tako u korekciji oko 5 pera kukuruza da produži dejstvo protiv nicanja novih korova.
 
Angela sejana 18.04. na 70 cm, moje seme kojem je uradjena analiza. Prilikom setve mesano sa slavolom za soju (nitraginom), bez vestaka, predhodne dve godine bila soja takodje bez vestaka. Drugi put je malo ospartali cisto da se malo razbije zemlja i pokidaju sitni ponikli korovi.
2v9547k.jpg
[/IMG]
 
Znam neke parcele gde je soja vise od 10 godina i svaki put bude odlicna. Zaboravi ovde na struku, DrAganov fakultet poljoprivrednih nauka i ostalo.
 
Ja sejem soju iz razloga da mogu na vreme posejati psenicu i to bez osnovne obrade .Zbog ostatka azota u zemljistu .Tu mi najbolja bude psenica a i kukuruz je u najboljem porastu po sojistu .

Tako i mene zanima isto pitanje. Mada verovatno ima razloge svoje za to koji nisu vezani za agrotehniku.
 
Još kada se na to doda prerada soje u griz pa dodatna zarada iz toga, stvar postaje mnogo jasnija.
 
Nemora prerada da se doda,dovoljna je jaka i stabilna cena sa konstatnim porastom od kosidbe do maja naredne godine.Laka za lager u kucnoj varijanti i skida se jako suva za razliku od kukuruza. :osmeh:
 
A recite mi koja vam je osnovna obrada kod soje u monokulturi? Plug ili gruber.
 
Nije ona nekad bila popularna kao sad sto govori i paritet zetve za psenicu je ostao 300kg/kj,dok je za soju NEKAD bio 200kg/kj. E sad dokle ce potrajati njena dobra cena u odnosu na ulog videcemo.
 
Nazad
Vrh