Soja 2015.g.

Ako imas dobre komsinice zaposli ih da seckaju makazama listove koji su tobili herbicid,a ti idi iza njih da ne omase koji list :ideja:
 
Ja sam to radio u kukuruzu, tamo gde je pala i najmanja kapljica na list kukuruza, on se osusio, i posle je korov opet prevladao, pa sam zakljucio da se ovo ne isplati.
 
wp201506170021.jpg

wp201506170031.jpg

Sutra da je ospartam ito je to.
A zecevi je urnisu.
wp201506170011.jpg
 
Danas poceli postrnu setvu soje ,najavljuju kisu za vikend a vlage ima tako da ce brzo izaci
 
Grunt nemoj se nervirati unapred. 2013. godine je ćale korov u pasulju prskao totalom (nije velika površina u pitanju bila), a pasulj je veoma osetljiv, to verovatno znaš. Pasulj se nije osušio, dao je neki rod, naravno umanjen, ali kiše su bile česte. Ali ima tu mnogo faktora kao što su koncentracija, koji list je dobio herbicid (npr. kod pasulja su se u toj fazi već sušili donji listovi), da li ga je samo magla uhvatila, itd...
 
Gospodo stručnjaci! Ima li neke hemijske pomoći protiv trava koji se provukli posle dosadašnjih tretmana?
Sencor + Telus na crno i Pantera rađena dosad. Sirak se obnavlja, ima i ambrozije i tatule....
Soja do kolena i uveliko cveta???
 
Lepa rec mehanicko unistavanje........pa ko da je mehanicko unistava jos malo pa ces biti duzan da placas ovima pivo ispred ducana jel su ugrozen!i od svih funkcija samo im je ostala natezaca ruka cak nece ni sami da otvaraju pivo nego gazda da im otvori.Nekad ljudi kopali za novce,kuruze,svinje,prasice sad nece ni za zlato.Pišta jednom rečju najebo si....
 
Kako bi soja mogla da rodi u malo susnijoj godini (kao npr 2013) na smolnici redovno djubrenoj stajnjakom i osokom ?? Tj da li bi tu pomoglo u blazoj susi sto je zemljiste sa malo vise humusa.
Posto vidim mahom je gajite u cernozemu, mi taj luksuz nemamo najvise ima smolnice i u dolini Morave zemlja koju mi zovemo tinja :osmeh:
 
Lepa rec mehanicko unistavanje........pa ko da je mehanicko unistava jos malo pa ces biti duzan da placas ovima pivo ispred ducana jel su ugrozen!i od svih funkcija samo im je ostala natezaca ruka cak nece ni sami da otvaraju pivo nego gazda da im otvori.Nekad ljudi kopali za novce,kuruze,svinje,prasice sad nece ni za zlato.Pišta jednom rečju najebo si....
Sledeće godine plati zastitara,jeftiniji su od tih što sede pred dućanom ::namigivanje::
 
@ Kish Robert, za zeceve: par letvica duzine oko20-25 cm.zabodi u zemlju i rasporedi po ivicama parcele , namotaj malo tkanine, nadji ribljeg ulja i malo poprskaj po tkanini, provereno nikada vise ne dolaze 1000%, umesto ribljeg moze se koristiti i ulje preostalo nakon przenja ribe.
 
Poslednja izmena:
Ma ne treba meni zastitar ja sam zastitar.Na ovoj njivi je problem sto je jesenas Ambrozija sazrela pa cupana svo seme ostalo u zemji....prskano sencorom,oxon,promponi,pulsar,basagran,koliko puta i ne znam Aambrozija samo nice u etapama.Ovo je vazno i za ostale jer Ambrozija je zlo,zapitam se zasto kad su nam u vezli Ambroziju sto odma nisu uvezli i preparat koji je unistava pa da i oni jadni uzmu koji dinar.Sali na stranu ovo sa totalom i kanisterom je dobra stvar svakako ce deo soje koji je dobio total otici u ocin,ali mali je procenat toga jednostavno nogom spustim ambroziju u medju red i ospricam je...
 
Može i u cvetanju s njim da se prska?
nemoze nicim,ali ja sam prosle godine prsko po mraku i opet imao 3t po kj.

- - - - - - - - - -

Danas smo matori i ja oprskali totalom jedno jutro,gde je jesenas ambrozija bacila seme rucni spric pola kante od 5l preseceno na pola navuceno na spric i kroz red redom,dobice i soja po malo ali sta cu ako ovako ostavim preovladace ambrozija.Dali ce se soja koja je dobila malo totala po jednom il dva lista osusiti skroz ili ce umanjiti rod...ovo do sad nisam radio ali ovu foru sam video ovde na forumu i nemam druge alternative jer je soja velika a motika ne moze u red...
Ne mesaj je sa drugom kada budes vrsio.Bice kao da je modifikovana na testu.
 
Nazad
Vrh