Soja 2015.g.

Sava, domaće seme, sejana 04.04:

2ur8m81.jpg


Angela, kupovno seme, sejana 11.04.:

n2n0us.jpg


I polovina koja je dobila malo od kukuruza kad je komšija prskao:

vpj58o.jpg
 
Ma nije problem u treskanju nego u prasini,vidim da mu je ffilter vazduha zaprljan........:osmeh:,al ako se nebuni probaj i 9 kornjaca.
 
Ma nije problem u treskanju nego u prasini,vidim da mu je ffilter vazduha zaprljan........:osmeh:,al ako se nebuni probaj i 9 kornjaca.
Nek mu izvede usis za vazduh malo vislje:haha:
Lepe vam soje. Kod nas sto sam video ima samo 2-3 DOMACINSKE koje izgledaju savrseno. Mene zeza korov, oprskano je i pocinje da deluje. Nadam se da ce da suzbije ambroziju. Dobila je 80gr/ha Dynox-a. Sta da radim ako ambrozija prezivi?
 
Shale
Dali si siguran da je ono od soja dobila od hemije komsijskog kukuruza.Ova pojava nam se ponavlja od 2010 i niko je jos nije odgonetnuo sa velikom sigurnoscu.Jedni vicu da je od komsijske hemije,drugi da je viroza,treci da je od fuziladea ako je tretirano po jakim temperaturama cetvrti da su grinje .... Tu pojavu sm primetio na jednoj parceli u ataru gde je nemoguce da je od komsijske hemije pa me interesuje dali je neko izvodio iskusnog zastitara koji je utvrdio razlog.

- - - - - - - - - -

Kod mene isto ovako izgleda, ne znam sta mu je?:sta:
nisam htio da kopiram slike sa 91 strane ali to je ista pojava a nismo utvrdili sta je.

Da li neko sa sigurnoscu zna ta je ovo?
 
Shale
Dali si siguran da je ono od soja dobila od hemije komsijskog kukuruza.Ova pojava nam se ponavlja od 2010 i niko je jos nije odgonetnuo sa velikom sigurnoscu.Jedni vicu da je od komsijske hemije,drugi da je viroza,treci da je od fuziladea ako je tretirano po jakim temperaturama cetvrti da su grinje .... Tu pojavu sm primetio na jednoj parceli u ataru gde je nemoguce da je od komsijske hemije pa me interesuje dali je neko izvodio iskusnog zastitara koji je utvrdio razlog.

Ta sto posto od hemije kukuruza. Celokupna površina je uvek isto pretirana, a ova polovina je počela da izgleda ovako kad je kod komšije počela da se suši trava.
 
Nisam moju ni počeo sa paranjem danas 13-ti dan od prskanja sirka,u ponedeljak ako se bude moglo i ako Bog da, da se puno ne gazi zbog 50cm .:osmeh:
 
Šampion u "zanošenju" od herbicida je definitivno Laudis . To je čudo šta se dešava snjim , svojim očima sam se uvjerio par puta da laudis prskan po normalnom vremenu il vrlo malo vjetra može da ošteti komšijske usjeve i do STO !! metara dalje . Možete da mi vjerujete il ne al ja sam siguran . Nebude fatalno , bar za soju , kupus i krompir to sam doživljavao al susjedna njiva velikom širinom a ko nožem odrezano kolka je duž tretiranja Laudisa listovi budu prošarani i malo pomrežani . Konda je i Kalisto sličan al to neznam zasigurno.
 
2012 sam komsiji oprskao 2 reda repe, a vetar je bio minimalan. Oba reda su se oporavila ali je repa bila sitna. To je bio samo mali drift ali opasan. Takodje sam primetio da laudis u dosta manjim dozama od predvidjenih je smtonosan za sve sirokolisno (repa velika kao salata pada).
 
Danas obisao 1.2ha soje posejane pre 15-20 dana. Danas je obisao i izgleda ovako:



E da mi je i druga parcela(4ha) ovakva... Uzivo izgleda mnogo lepse, ali imam 2 problema:
Prvi problem je sto mi ljudi tabaju njivu jer ne mogu da obilaze 300m, pa preprecuju pot kroz moje. Doslo mi da pobacam nekakve eksere i bodlje, pa nek prodju jednom, posle im nece pasti na pamet da udju u moje! To se utaba da plug nece da udje u zemlju i jedva se uzore.
Drugi problem su korovi koji polak krecu. Sad ima malo ove trave, ne znam joj ime(vidi se na slici) i ambrozije(prsti mi nisu nesto veliki a ambrozija sa korenom nema vise od 10cm).
Cime, kako i kada je najbolje prskati? Da li da sacekam da izadje sav korov i da udarim punu dozu Dynox + Okvir ili da idem 2 puta po manju dozu?
Imam na 2-3 mesta oaze sirka koje cu sutra sa rucnom prskalicom i Kletox-om poprskati jer je isikljao bas visoko.
 
Sa ambrozijom nečekaj . Idi odma punu dozu Dinoks , ja bi dodao samo neki Bentazon tu i okvašivač . Neznam šta je Okvir , možda kao Simfoni ? To svi uparuju , al neznam dal ti i on treba nemaš te neke korove , ja bi radije Bentazon dodao , al nek i drugi kaži . Da i za par dana obavezno nešto za uskolisne .
 
Nazad
Vrh