Soja 2015.g.

Sa cime si radio da nije neki mix koji se uzj..bo ?
 
Pre 10 dana sam prihranjivao preko lista a u vecernjim satima a mozda gde imao manje linsne mase (kasnije niklo) nije dobio toliko od feticala i nema te simptome
 
Konacno oprskana soja i za ovu godinu sam sa sojom zavrsio do zetve ako bude sta 1,3l/ha flupisora i 2l/ha foligal bora!
 
be63jb.jpg

2e38qxv.jpg
 
Au bačvani ala vam je soja dobra.Skoro da čovek bude ljubomoran,kao moja žena na mene!Zato nije ni čudo što su kod vas cene zemlje po jutru kao kod nas za hektar,čak i više.Iz jako pouzdanih izvora,vest su donela dva vrana gavrana sa polja mišarskoga,da će cena soje u otkupu biti 36 dinara.Zvao sam i ženu Kulin kapetana i ona je isto potvrdila.Toliko od mene za sada.Mislim da sam obavio veliki posao za ovaj forum.
 
Danas sam isao obici soju,i da vidim mali uporedni ogled dve konkurence kuce sto se tice folijarnih djubriva,prvi tretman odradjen pre dve nedelje a drugi pre pet dana. Necu da imenujem ni jednu firmu ,njiva je radjena kompletno isto sve sem folijarnog stap je mejda .Kad se bude kosila vagacemo jednu i drugu polovinu pa ce mo znati jel ima razike.
dsc0235.jpg


dsc0237.jpg


dsc0238.jpg
 
Prvi put je spartam cekao sam da Flupisor odradi posao, pa nece joj nista faliti,zasto bi joj smetalo ?? Pala je strasna kisa pre par dana, a bilo je i leda...
 
Željko a gdje ti je treća koja nije radjena ni jednom folijarnom ? Ona oštećenja gore mogu biti i od zanošenja hemije ali hormonski preparati kao dikamba i sl . Od samog mirisa dikambe soja oće tako :haha: , ili to ili metribuzinprije nicanja , uglavnom popravi se kasnije .
 
Tretiranje sirka sa Rafalom u dozi od 2 lit/ha

13zubu9.jpg


....a na jednoj parceli od 5.5 kj su ovi zeleni dobili 0.25 lit/ha Lambade pa neka plesu.

x3zq5w.jpg


Zaboravio sam ovu drugu parcelu da slikam gde se vidi soja jer je dobila sveukupno 0.5 lit Pivota, 0.85 lit Pulsara i 4 lit Bentazona sve to po KJ iz tri puta. Nikakve nepravilnosti ne primecujem na soji zbog ogromne kolicine herbicida. Raste normalno i cveta. Sejana je prvog dana setve 28 aprila.

- - - - - - - - - -

jedna druga parcela:

24 februar

2vbtv21.jpg


setva 15 maja

nicanje 22 maja

2hp4w3a.jpg



Posle setve Velton 450 gr/Ha ( palo je 17 lit. kise 5 dana nakon tretmana ) + 9 lit Glifosava/ha. U redovnom prskanju 0.6 Ikarus/Ha + 1.75 lit Bentazon/Ha + 1 lit Rafal / Ha. Koliko vidite korova na slici toliko ima u celoj parceli od 36.5 Ha.

2uqou3s.jpg
 
@momosaric
Nemam tereće,po pravilu bi trebo ostavi kontrolu od barem par reda za levu i desnu stranu,a stvarno nisam imao vremena a i živaca parcati tu parcelu koja ima malo jače od 2 hektara,mene interesuje od ova dva koji ce se bolje pokazati i da li ce u opšte biti razlike. I jedno i drugo sredstvo sam dobio gratis tako da me ništa ne košta sem nafte i vremena.
 
Danas smo matori i ja oprskali totalom jedno jutro,gde je jesenas ambrozija bacila seme rucni spric pola kante od 5l preseceno na pola navuceno na spric i kroz red redom,dobice i soja po malo ali sta cu ako ovako ostavim preovladace ambrozija.Dali ce se soja koja je dobila malo totala po jednom il dva lista osusiti skroz ili ce umanjiti rod...ovo do sad nisam radio ali ovu foru sam video ovde na forumu i nemam druge alternative jer je soja velika a motika ne moze u red...
 
trebalo je ostaviti i treci deo na njivi pa da onda usporedimo:haha:
i ja koristim razne dodatke ali nikad nisam siguran jel deluju ili ne
uz insekticid sam dodao aminokiseline
 
Nazad
Vrh