Soja 2015.g.

Postije pojedine sorte soje(Laura instituta ZP) koje se termicki ne obradjene mogu davati stoci. Ima na njihovom sajtu objasnjeno zasto je tako. Ostale sorte se moraju peci. Tata juce u furuni i plekovima ispekao malo vise od 100kg za svinje. Dok su svinje manje, mi im dajemo smesu sa manjim procentom soje nego velikim svinjama.
 
Kako mislis ureja ima produzeno delovanje ? Ureja samo kasnije krene da deluje,a deluju dok se ne isperu u dublje slojeve podjednako u ostalom nije to neka kolicina azota koju treba cekati da "nestane" tj da se ispere,to je jako mala kolicina azota 70-80kg ureje ili 100-110kg/ha SAN-a,tako da nema opasnosti da ce kasnije skoditi.
Ono sto sam ja napisao ima isto i na sajtu znaci predsetveno 30-40kg/ha azota i bez folijarne prihrane.

To sam kopirao iz teksta sa sajta...
 
Šta kažete za Slavol? Mislim za soju, pozzz

SLAVOL je tečno mikrobiološko đubrivo stimulator rasta koje je sertifikovano za primenu u organskoj i tradicionalnoj poljoprivrednoj proizvodnji. Ovaj proizvod je bez hemijskih dodataka i pozitivno deluje na biljke, zemljište i životnu sredinu.
Slavol se koristi za folijarnu prihranu:


RATARSKIH KULTURA:

Strna žita (pšenica, ječam, tritikale itd.), kukuruz, soja, suncokret, šećerna repa, krmno bilje, duvan.
 
Poslednja izmena:
mislis sa slavolom seme da tretiras umesto nitragina?
ili samo za prihranu preko lista, ako je folijalno prihranjujes imam prijatelja koji samo njega koristi za prihranu,ja koristim ekobuster.
 
Sporije se ispira,duzina ne postoji po recima jednog profesora. Mada ta kolicina od 30-40kg/ha azota nije kolicina za brze ili sporije delovanje,to je kolicina za "prvu turu" odnosno dok ne formira kvrzice.

- - - - - - - - - -

Taj celavi jedno prise u pero,drugo divani u kameru. :osmeh:
 
Pa čovjek je lijepo napisao skoro da je pare za djubrivo u soji bolje staviti pod ciglu , ko kaže da se ovo djubre sa snimka plaća ? :osmeh: (šalim se naravno)
 
Kako si ga nahvalio doslo mi da odem kupiti i komsijama. :osmeh:
Inace ja stojim da treba,jer sam lane djubrio sa NPK predsetveno po oranju i otpadne kardan na 3/4 obavljenog posla,njiva u trecem selu i kad sam otisao kuci nisam se ni vracao,rezultat je da me kombajner pitao u zetvi(ne zna pricu oko djubrenja) sto je taj deo losiji sa sojom i slabije curi.
 
Ovaj čika u crnoj majici na 2,30 sto drzi biljku soje,po meni ta biljka ne pokazuje nikakav potencijal za dobar rod ja tu ne vidim nista osim ogromne lisne mase.Ovo moze biti los znak za ljude koji tek pocinju sa sojom.
 
Ovaj čika u crnoj majici na 2,30 sto drzi biljku soje,po meni ta biljka ne pokazuje nikakav potencijal za dobar rod ja tu ne vidim nista osim ogromne lisne mase.Ovo moze biti los znak za ljude koji tek pocinju sa sojom.
Loša je bila skroz,dala 12meteri po jutru,a na oranom su ostali skidali po 5-6,u fulu 8meteri,a ja sam 12meteri imao i bez tog,i drugog veštaka na razrivanom i u no-till i 14meteri,a na oranom i kod mene 7meteri :osmeh:
Kad neznam da ćutim
 
Neiskusni proizvodjaci soje pa i oni koji hoce prvi put da seju sada brkaju proizvodnju kukuruza i psenice sa sojom.Kakav slavol,ekobuster,nitragin,bacanje vestackog djubriva u izdobilju... mi smo sve to isprobali setva na 50 na 70 sa vestackim djubrivom i bez sa nitraginom i bez,gusca setva,redja setva.Moj vam je savet da poslusate ljude i sacuvate novac ili radite po svom.Trenutno na sta treba obratiti paznju je semenska roba svacega sam se navidjao od dobre do jako lose semenske robe i vidim da ce biti problema sa nicanjem.
 
Nitragin nije bacanje para, a cena za 100gr/ha je pisljivih 400 dinara. Kutija cigara...ja sam u subotu skoknuo do instituta i pazario nitragin za ovu godinu...

Inace za soju sam bacio npk 175 kg/kj i pretprosle nedelje oko 125 kg ureje...voli soja djubre. Te 2012 godine imao sam prosecan prinos od 15 i nesto meteri po kj, a sve je sejano na 70cm i pre toga orano...

Jedna njiva je bila podbacila i to je bio balkan, na njoj sam imao oko 1000kg/kj. Dok mi je galeb bio rekorder na dve njive sa po oko 1800+kg/kj...
 
Nazad
Vrh