Soja 2015.g.

Danas uslužno posejao 8kj soje i posle polako spremao moje parcele za setvu, zima steram mu ga nane.

,Miđušar ta semenka je izgubila energiju i počeće polako da plesnivi i truli.
 
Razumemo se odlicno,samo se obojica malo pravimo.
Do prosle godine su mnogi govorili da je psenica korov,kao i neki profesori a jednog sam bas zapamtio. :osmeh: Radio je ko je kad i kako hteo i stigao,priprema oranjem,tanjiranjem ili samo spremacem,setva rasipacem,sejalicom...djubriva BACALI ko je kad i kako hteo,a o zastiti nisu ni pomisljali.
Koga god da pitas starijeg od nas ce ti reci da je zito korov i svako se seca nekih rekordnih godina kad su psenicu posejali da skinu sa dnevnog reda,a vrsili i po 4t/kj.

- - - - - - - - - -

Mada sam se u2012toj uverio kod jednog clana sta znaci dobra agrotehnika i kondicija zemljista sa redovnim djubrenjem ne sparanjem u obradi,on je i tad vrsio 16-17 meteri po jutru mu je bio prosek.
 
Да је соја коров, онда јој корови не би сметали и угушила би их својом масом...али јок, ако је запустиш немреш навршити ништа сем правог корова...изем ти онда ја тај коров...

- - - - - - - - - -

И ми смо је некада сејали, али више не. Сад прво њу, па тек онда кукурузе...
 
Jednom prilikom sam sedeo sa jednim profesorom iz poljo.skole u Svilajncu i slucajno je uletela neka tema oko psenice,i tada sam od njega cuo jednu stvar...Sto se tice setve i nicanja psenice ona je trava i nici ce bilo kad da je posejes,ona ce nici pre ili kasnije,ali pitanje je koliko ces skinuti zita sa te parcele,a to zavisi od celokupne agrotehnike,setve,nacina pripreme zemljista ,godine itd....
 


Sredjena kupljena za 300e za sredjivanje kompletno znaci do zadnjeg srafa i lanca dato jos 200e


Isprobana 25.03.2015. medjuredni razmak 45 cm razmak izmedju biljaka 5.7 cm u poziciji menjaca na B-1 ( postoji A-B- 1-2-3 znaci 6 brzina) pitanje je dali da smanim razmak? Danas citam forum vidim da je mindjusar vec poceo setvu i odem u bastu gde sam probao sejalicu i proverim seme doduse to je bio neki sljam od semena pun polutni i prljavstine i zateknem ovo:
 
@s.dragan67 Лепо то изгледа, и сејачица и како ради, поготово за тако мало пара, одлично.
За густину зависи која је сорта, која клијавост. Ако ћеш 450000 зрна по хектару то му дође размак 5цм, значи мало гушће.
 
U planu mi je Maksimus i Angela cekam samo da prodju ove kise i praznici i da krenem mada kako je krenulo ko zna kad ce biti start. A za sejacicu bi prosao i jeftinije da nisam prosle godine bacio ploce od nje. Davno smo imali ovakvu sejalicu samo je RAU bio proizvodjac. Imao aluminijmske ploce za nju i to visilo na kanapu pod nekom supom 25 godina. Prosle godine ja i sin resimo da malo sredimo supe i pobacamo razni krs i ja to bacim rekoh koji ce mi stoji cetvrt veka. Posle mu.. svoja da pojedem dadoh 100e za nove plasticne ploce.
 
Па то је то, обе сорте су из прве групе за које је препорука 400000-450000 зрна по хектару, што дође 5,5-5,0цм размака, наравно на 45цм међуредно.
Ако је клијавост мала онда и гушће.
 
Bio danas u Hemoslaviji-Novi Sad i predložili mi za prskanje posle setve a pre nicanja soje [h=1]Lord 700-WDG + Dual Gold 960EC [/h]
 
ista ovo znaci?? pod broj 1 i de su ti ulagaci semena
sdc10138.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh