Soja 2015.g.

I mi smo danas jedno jutro probali na al je još vlažno lepi na raonike, nastavak od nedelje...
 
i ja sam danas sejao,sava,razmak 4cm u redu izaslo oko 50kg po kj,ide solidno!
fotografija0251.jpg

fotografija0252.jpg

fotografija0253.jpg
 
Znacu kad opet budem sipao gorivo!:osmeh: mislim da nece puno trositi,ide na 1000 obrtaja kardana tako da nije veliki gas... imam jos fergusona a njemu je teska tako da sejem sa ovim a i lakse je!
 
sada sam racunao za jedan ha kolki je ulog od djubrenja pa do zetve izaslo me 90000 iljade.znaci ja sam zgrozen.velik je problem sto to kod men ne se niko i ako ne rodi makar 3.500 tone ja sam puko
 
evo ovako seme sa postu 12000 otrov lupam 3.500 bacen djak map 3300 da bacim 200 kg ureju 9.200 i zetva 12000 i gorivo skoro 5000 .

pogresio sam izlazi 45 iljade .kako ispalo 90 je....ga.i dve tone da da pa dobro.i men malo ubuni .al sad sam bolje izracunao.

znaci de je izvezen stajnjak djubre se ne baca???
 
evo ovako seme sa postu 12000 otrov lupam 3.500 bacen djak map 3300 da bacim 200 kg ureju 9.200 i zetva 12000 i gorivo skoro 5000 .

pogresio sam izlazi 45 iljade .kako ispalo 90 je....ga.i dve tone da da pa dobro.i men malo ubuni .al sad sam bolje izracunao.

znaci de je izvezen stajnjak djubre se ne baca???
Ni gde nema stajanjaka,pogotovo ureje NIKAKO
 
Ove godine ocekujem da ce se mnogi opeci na soji, ne zato sto sam zlonameran i drugima zelim da propadnu na toj kulturi, vec zato sto mislim da malo ko vodi racuna na kakvu zemlju ce sejati.
Dok kukuruz i psenicu mozete posejati i na baznu i na neutralnu i na kiselu zemlju bez da imate problem, kod soje je to sasvim drugacije. Drugo, za soju su potrebni i neki mikroklimatski elementi, pa je tako van svake pameti da za soju nije dovoljno da samo bude padavina. Puno je faktora koji ogranicavaju setvu soju da bi ona bila isplativija od konkurentskih kultura.
Obratite paznju jer na jesen se mozete cesati gde vas ne svrbi a da tako nije moralo biti. Posejte soju tamo gde ste 100 % sigurni da ce joj odgovarati, nemojte experimentisati.
 
Kiselo sigurno ne. Cak je i kvalitet skoro pa ne bitan ako je zemljiste sa dobre strane reke. Da vi vidite na kakvim peskovima soja radja 2,5 t/kj u 2012., ali pored Dunava.
 
Soja ako se ne seje u monokulturi po meni nije potrebno đubrenje, ali ako baš neko voli da baci, bolje AN nego UREA. To je neko moje mišljenje...
 
Nazad
Vrh