Soja 2015.g.

Mindjusar aj kazi koliki ti je,mislim nivo P i K po analizi. Ako se ne varam u glavnom izbacujes neke rezultate sa preko 20mg/100gr zemljista sto je extra,jer druge kulture djubris jace od proseka,ali neko ko na kukuruz zaore od prilike 100kg mesavine i 150kg ureje po jutru sipak ce napraviti zalihe i soji.
 
Mindjusar aj kazi koliki ti je,mislim nivo P i K po analizi. Ako se ne varam u glavnom izbacujes neke rezultate sa preko 20mg/100gr zemljista sto je extra,jer druge kulture djubris jace od proseka,ali neko ko na kukuruz zaore od prilike 100kg mesavine i 150kg ureje po jutru sipak ce napraviti zalihe i soji.
Druže,ja radim njive,a ne neke žabokrečine,nemam ja nigde ispod 30mg/100gr,ni P,ni K ,niti za kukuruz ne zaoravam,a ne za soju,bitna je mehanička obrada žetvenih ostataka,a vi to fik na dno brazde bacite,to blago :haha:

- - - - - - - - - -

Picture%20002.jpg


jel zna neko,šta bi moglo biti,nešto belo izlazi,mora da je smrzlo seme :sjasi:

- - - - - - - - - -

Nitragin nije bacanje para, a cena za 100gr/ha je pisljivih 400 dinara. Kutija cigara...ja sam u subotu skoknuo do instituta i pazario nitragin za ovu godinu...

Inace za soju sam bacio npk 175 kg/kj i pretprosle nedelje oko 125 kg ureje...voli soja djubre. Te 2012 godine imao sam prosecan prinos od 15 i nesto meteri po kj, a sve je sejano na 70cm i pre toga orano...

Jedna njiva je bila podbacila i to je bio balkan, na njoj sam imao oko 1000kg/kj. Dok mi je galeb bio rekorder na dve njive sa po oko 1800+kg/kj...
Kakva je to kutija cigara za 400din :sta:
Ja ću ipak kupiti,ali cigare za naredna 3meseca za cenu nitragina :haha:
 
Loša je bila skroz,dala 12meteri po jutru,a na oranom su ostali skidali po 5-6,u fulu 8meteri,a ja sam 12meteri imao i bez tog,i drugog veštaka na razrivanom i u no-till i 14meteri,a na oranom i kod mene 7meteri :osmeh:
Kad neznam da ćutim
Verujem te godine sam odlicno prosao sa sojom to jest Ns-Virtus imao sam prosek 10 meteri po jutru a cena bila 70 din tu god nikad necu zaboraviti:osmeh:
 
Браћала, не конзумирам дуван, па сам онако одвалио цену за неке стране. мајку му крваву пољубим, па ваљда их има по тој цени..не пушиш ваљда неке крџе од 100 и кусур динара....
 
Verujem te godine sam odlicno prosao sa sojom to jest Ns-Virtus imao sam prosek 10 meteri po jutru a cena bila 70 din tu god nikad necu zaboraviti:osmeh:

Necu je ni ja nikad zaboraviti veruj mi. Te godine sam soju prodao 3-4 nedelje posle zetve. Tacno se secam na kojoj parceli sam bio i gruberisao kada sam pogodio prodaju po 71.2 din, a nama rodila te godine......... necu brojke da spomenem, jer ce noviji clanovi odmah da me optuze da lazem a stari clanovi ce odmah reci " pa kad ste dobili 100 litara kise". Sta je tu je tako je bilo u.ralo nas i to je to. Al zato nas s.ere i ove godine ali u kontra pravcu. :osmeh:

Nego..... izgleda je je cena soje malo mrdnula nagore. Videcemo dal ce imati takvu tendenciju i u sledecim nedeljama.

@ Mindjusar.........pa to je rizom od sirka :cool:
 
Danas na blic bio kuci,pa otisao do jedne njive na oko se beli ali kad se udje u njivu u tragu klina drljace se crni sto je drljano pre kisa,da ne spominjem stanje jos par cm dole,samo sam 2 vredna sreo u ataru. Posle zvao par drugova i niko kaze ne planira do posle uskrsa,ali Pravoslavnog da krene.
Jbg Mindjusar taj jako bitan podatak o kolicini si preskocio,al sta da radim na arendi sa 7mg P2O5 i 15mg K2O. :osmeh:
 
Decki, kada ovo čitam o količinama P i K onda Vam zavidim, tj. mogu samo sanjati ove količine, kod mene P neide preko -7mg (najčešće oko 5) a Klaij oko 7-10mg, sreća da je pH blizu 7 pa i uz neku normalnu gnojidbu ide soja do 2 t/jutru uz preduvjet padalina
Vidim da cu morati poraditi malo na meliorativnoj gnojidbi
poz
 
Nazad
Vrh