Soja 2015.g.

Metnu Valjevku na klijanje u krpu (sjeme kupljeno prošle god. ali nije utrošeno) i skoro sve i jedno proklijalo,skoro pa 100% za nepovjeroivati.danas metno novu turu jer mi je ovo malo nemoguće.
 
Kreće klica :ppozdrav:

IMG_20150403_172434.jpg


... sutra nastavak setve,na 70cm međuredno :osmeh:

- - - - - - - - - -

Ja jos uvek nisam odlucio, dali da tretiram seme soje sa nitraginom.Lane je bio kukuruz, a preklane soja.I predhodnih godina je cesto bila soja na tim njivama.Nije toliko zbog ustede koliko zbog radne snage.Vec neki me ismevaju,posto sam do sada radio zaprasivanje na njivi,a vidim dosta njih vec ne radi ,ili odradi kod kuce pa zafrkava.Bio bi jako zahvalan iskrenim odgovorima ako se neko javi.:sta:
To kod kuće zaprašivanje je ravno nuli,bolje spavati
Dovoljno pola sata da bude izloženo sunčevim zracima,i bakterije gecrkt :ppozdrav:
 
Takođe ga ne koristim od 2011 godine.Sejano je i na parcele gde nikada u veku nije bila soja i opet je bilo krvžica bez upotrebe Nitragina.
 
Ma jok.Jedan lik odavde je sejao jedne godine soju a Nitragin sipao u koš za seme od gore po semenu. :haha: Tako mu rekli.
 
Sve te bakterije koje mi kupujemo postoje u zemljistima koja se normalno eksploatisu i mislim da je zaprasivanje sa njima vise mera predostoznosti ako smo uspjeli da ih satarimo u prethodnim godinama nekim maltretiranjima zemljista.
Sto se tice cuvanja bakterija treba se pridrzavati uputstva sa kesica i mislim da cuvanje u kesicama nije toliko zahtevno jer je verovatno kesa nepropusna za opasne svetlosne zrake a vlaga je sigurno prisutna sto se vidi kada zaprasujemo.
Mislim i da zaprasivanje kod kuce, sa malo vecom kolicinom vode, a posle dzak sa sojom staviti u crni plasticni dzak i zavezati,daje iste rezultate ako se soja poseje istog dana.
 
Sve te bakterije koje mi kupujemo postoje u zemljistima koja se normalno eksploatisu i mislim da je zaprasivanje sa njima vise mera predostoznosti ako smo uspjeli da ih satarimo u prethodnim godinama nekim maltretiranjima zemljista.
Sto se tice cuvanja bakterija treba se pridrzavati uputstva sa kesica i mislim da cuvanje u kesicama nije toliko zahtevno jer je verovatno kesa nepropusna za opasne svetlosne zrake a vlaga je sigurno prisutna sto se vidi kada zaprasujemo.
Mislim i da zaprasivanje kod kuce, sa malo vecom kolicinom vode, a posle dzak sa sojom staviti u crni plasticni dzak i zavezati,daje iste rezultate ako se soja poseje istog dana.
Sve zavisi koliko ko vreća seje :haha:
 
Sve te bakterije koje mi kupujemo postoje u zemljistima koja se normalno eksploatisu i mislim da je zaprasivanje sa njima vise mera predostoznosti ako smo uspjeli da ih satarimo u prethodnim godinama nekim maltretiranjima zemljista.
Sto se tice cuvanja bakterija treba se pridrzavati uputstva sa kesica i mislim da cuvanje u kesicama nije toliko zahtevno jer je verovatno kesa nepropusna za opasne svetlosne zrake a vlaga je sigurno prisutna sto se vidi kada zaprasujemo.
Mislim i da zaprasivanje kod kuce, sa malo vecom kolicinom vode, a posle dzak sa sojom staviti u crni plasticni dzak i zavezati,daje iste rezultate ako se soja poseje istog dana.
Upravo sam na taj nacin mislio da odradim zaprasivanje kod kuce
 
Po njihovim savetima piše ne izlagati direktno bakterije uticaju sunčeve svetlosti.Onda je najbolje mešati i sejati noću.
 
Evo ozbiljne teme za seminarski na fakultetu.Ispitivanje broja bakterija zasejanog soja pre setve i posle zetve soje.
 
Još bolje i praktičnije je ispitivanje uticaja upotrebe bakterija na prinos soje . U tome je sva svrha . Ja sam sebi dokazao da ima uticaja , neka fakultet to odradi u pravom ogledu više godina to je njihov posao.

Matić , kod "suvih" preparata može se i tako raditi .
 
Ako se setim od nedelje otici cu do profesora Crnobarca da pitam oko nitragina,ali ono sto je on napomenuo da ne postoji dokaz i sigurno pravilo o prinosu tj razlici prinosa tretiranog i netretiranog semena,kao i medjurednoj setvi na 50 ili 70 cm. Lepo kaze profesor doktor Jovan Crnobarac:
20150122113913.jpg

20150122114637.jpg
 
Nazad
Vrh