Soja 2015.g.

Reko , nebi da se namećem , a znam i da si u sjetvi u punom jeku . Imo sam i pritisak od saputnika , ajmo,ajmo , njima bitno da se navrati u "trojku" kod sajma , pa na vikendicu na Fruškoj gdje krčka kotlić. Eto oko sajma , hvala na pozivu.
 
Jesam , hvala ti ja bi otišo desno na kapiju da mi nisi poslo sliku sa sve bilbordom . Donese odnekud 25 kesica po 400 din , nisam se sjetio da pitam kolko još imaju al čini mi se da nije škripac .
 
Ne znam da li je probao da ne poseje a da mu rodi rekordno.Minđušar jesi li probao neku takvu agrotehničku operaciju?
 
Misliš?Da li si razmišjao o putu u Englesku u Senton Bridž?Ima jedno zanimljivo takmičenje u Bridž in pabu koje se održava svake godine.
 
Ma šarafali kući,točkove,nastavak setve će malo pričekati
Dao 100evreta za nitragin,kad će ta investicija da se vrati?

Više puta sam uporedjivao i isplati mi se pogotovo u "nevinoj " zemlji a ove godine mi soja dosta ide u takvu . Drugačije su totalno zemlje ovde i tamo u Bačkoj . KOd mene kad iščupam soju u sred sezone tamo gdje nije sijana bar 2 puta u zadnjih nekoliko godina nema ni jedne kvržice i vidno je bledja , sa nitraginom bude bolje. Većina zemlje ovde ima slabu bakteriološku a bolju gljivičnu aktivnost.
 
Više puta sam uporedjivao i isplati mi se pogotovo u "nevinoj " zemlji a ove godine mi soja dosta ide u takvu . Drugačije su totalno zemlje ovde i tamo u Bačkoj . KOd mene kad iščupam soju u sred sezone tamo gdje nije sijana bar 2 puta u zadnjih nekoliko godina nema ni jedne kvržice i vidno je bledja , sa nitraginom bude bolje. Većina zemlje ovde ima slabu bakteriološku a bolju gljivičnu aktivnost.
Pa dobro i kod vas nek je nesto bolje makar to bile i gljivice.
 
Ja jos uvek nisam odlucio, dali da tretiram seme soje sa nitraginom.Lane je bio kukuruz, a preklane soja.I predhodnih godina je cesto bila soja na tim njivama.Nije toliko zbog ustede koliko zbog radne snage.Vec neki me ismevaju,posto sam do sada radio zaprasivanje na njivi,a vidim dosta njih vec ne radi ,ili odradi kod kuce pa zafrkava.Bio bi jako zahvalan iskrenim odgovorima ako se neko javi.:sta:
 
Ono što se dalo čuti na predavanju dr Jovana Crnobarca žimus na savetovanju na Poljoprivrednom fakultetu je to da ako je soja bila u zadnje tri godine jednom a parceli da nema potrebe za tretiranjem bakterijama. Takođe sam čuo od jednog našeg kolege forumaša koji seje dosta soje da već par godina unazad neradi tretiranje semena, i da nije primetio nikakve razlike, a da je primetio kvržice na korenu. Ja lično ću tretirati pošto na ovim parcelama koliko se ja sećam nikad nije bila soja.
 
Nazad
Vrh