Soja 2015.g.

Auuu pa kod tebe suvo,ovde prc mile...Samo delji kad moze,nema se sta cekati.
 
Kako li će uticati ove najavljene niske temperature narednih dana (ako se obistine), na ovu rano posejanu soju?
 
@ mindjusar imas sliku zadnjeg dela sejalice, jel imas neke tockove pozadi gde su oni zagrtaci?
Hehehe,to je Nodet za sitna semena

Picture018-8.jpg

Picture043-1.jpg

Picture040-3.jpg


Iza ulagača ide nabijač,nabija zemlju tik iznad semena,pa iza par točkova koji zagrću i nagaze,a svi na oprugama,nezavisni,a dubinu samo na kopirni točak ispred ulagača,retke su takve sejalice
 
Mindjusar ja mislim da ce ti soja nicati bar 10 dana, ako ne i dve nedelje. Soja koja bude sejana u toplu zelju i koja ne bude imala ove najavljene niske temperature ce stići i prestići tvoju. Ti mora da imaš energiju klijanja od najmanje 100% pa si se upustio u takvu avanturu.
 
Ne znam da li se jedis, ili ne, ali mi nije jasno čemu zurda. Jedino da ti je neko platio da uradis Experiment :ideja:
 
Pitanje je valjda za ovu temu od sorti Merkura Tajfuna i Fortune sta bi ste odabrali ili ako ima neko rezultate ogleda iz Pss sluzbi sta se najbolje pokazalo?
 
Mindjusar ja mislim da ce ti soja nicati bar 10 dana, ako ne i dve nedelje. Soja koja bude sejana u toplu zelju i koja ne bude imala ove najavljene niske temperature ce stići i prestići tvoju. Ti mora da imaš energiju klijanja od najmanje 100% pa si se upustio u takvu avanturu.

Apropo,2007.e sam bio vredan,posejao nekih 60kj,došlo 2nedelje hladno kišno,nicala 25dana,krajnji ishod je bio prinos od 24meteri po jutru,Valjevka,sejana sa 35kg/kj,od toga SIGURNO 30% nije niklo uopšte,od toga neće biti gore
 
I prošle godine je Minđušar pojurio sa setvom.
Meni bilo dosadno pa sledio njegov primer i odmah sledeći dan posejem.
2300kg po kj bez grama đubreta.
Ove godine se već bojim takve egzibicije. Ne znam zašto. :haha:
 
Pitanje je valjda za ovu temu od sorti Merkura Tajfuna i Fortune sta bi ste odabrali ili ako ima neko rezultate ogleda iz Pss sluzbi sta se najbolje pokazalo?
Sejao sam i Tajfun i Fortunu kod mene se Tajfun pokazao bolji odnosno više je rodio a zrno mu je sitnije od Fortune a ako se nevaram te dve sorte su različita grupa zrenja odnosno tajfun dve a fortuna tri nule ( možda grešim ). I ove godine sejem ali samo Tajfun.
 
Nazad
Vrh