Soja 2015.g.

Znaci da vam je krasno od kad ste usli u EU, a da ne idem dalje oko raspada YU. I nama je krasno :ppozdrav:


Slovenci nas z***ali , pustili nas u EU, tek sad s*****a.

Ne znam kako ce sa sojom, mislim da nece biti problema jer je i nece biti. P

Psenica sa 85 hektolitrom isla u stocnu hranu ,slab protein, u HR mislim da postoje 2 maksimalno 3 sorte koje zadovoljavaju EU standarde sa proteinima.
 
Jel licila na tih 1100kg?

Pa iskreno da ti kazem ličila je na 1000 kg sigurno...

Evo kako je izgledala tokom godine...
20150518173335.jpg


20150607124657.jpg


I ovde je levo valjevka desno maksimus. Maksimus je još malo jak ali i on će brzo..
20150727130329.jpg
 
Надам се да ће од оне моје пострне нешто и бити, пала је лепа киша, сад може да расте, па ако се онај од горе смилује да нешто навршим...ако ништа бар ће послужити као маса за заоравање....
 
Isao danas u obilazak soje,u ritu je nalila i gornje mahune,a zelena je skroz,sem Angele ponegde,gde polako krece u zrenje,ali je zrno krupno ,kvalitetno,u polju je sareno,na proslogodisnjim strnjistima izgleda najbolje,a soja na soji losije,i jos nesto,u istom delu atara dve njive,jedan komsija samo razdvaja,jedna posejana 15 aprila,popustila dobro,a druga njiva posejana 24 aprila, Viktorija na obe njive,na ovoj drugoj njivi,sejanoj 24 aprila ,mnogo bolje izgleda,zelena,lepo nalila,i sacekala ovu kisu...
 
Slovenci nas z***ali , pustili nas u EU, tek sad s*****a.

Ne znam kako ce sa sojom, mislim da nece biti problema jer je i nece biti. P

Psenica sa 85 hektolitrom isla u stocnu hranu ,slab protein, u HR mislim da postoje 2 maksimalno 3 sorte koje zadovoljavaju EU standarde sa proteinima.

Koja su te sorte koje su zadovoljila proteine?
 
Prinos je katastrofa, na oko 2,5h bilo je 2850kg. Njive su na pesku, tako da je soja skroz izgorela....

Au,loše!Čemu ja onda da se nadam.Moja njiva je na Ceriku,pored Šmitove kolibe,poćetak brda i peskulje.Idem u nedelju da je obiđem, a verovatno da ću se razočarati.Džaba što sam dva puta kopao i čupao i što nema travke ,kad nema ni zrna.Bar da imam 3 t sa 1,92 ha da pokrijem troškove!Nisi me obradovao.
 
Надам се да ће од оне моје пострне нешто и бити, пала је лепа киша, сад може да расте, па ако се онај од горе смилује да нешто навршим...ако ништа бар ће послужити као маса за заоравање....
Ma bice sigurno. Kod mene je nesto redovnaali opet malo kasnija setva (1. Maj), a druga nesto izmedju redovne i postrne(oko 1. Juna). Trenutno zavrsava cvetanje. Pola njive je navodnjavano a sad je pala kisa. Ona sejana 1. Maja na ocajnoj pripremi sa veoma losim nicanjem je zavrsila cvetanje i solidno se umaunila. Nije se uopste potpalila, sto je i dobro. Sad joj ovo vreme odlicno prija:ppozdrav:
--------------
Momo, kad je tvoja sejana?
 
Dupla doza nitragina mi se pokazala dobro na nevinoj zemlji , gdje nije bila ranije soja . Ako neidem nitragnom nema kvržica do pred sam kraj , a ako idem bude kvržica i samim tim prije "pocrni" . Ova je sijana negdje 15-20 maj.
 
Nazad
Vrh