Soja 2015.g.

Kako kod koga drugar kako kod koga::namigivanje::Imam dosta soje u nekim dolovima vukojebinama(jake rose) tamo je jos zelena i naliva mislim da ce ova kisa da joj pomogne,tu se nadam dobrom prinosu,Maksa dolazi svakako...
 
Soja se može sejati i sa 50kg/ha ako je sitno zrno,poneke sorte,a isto tako može da se poseje i 180-200kg/ha,pa onda kako pokriti deklarisanim semenom?

Ha ,ha , sta ti mislis da buzdovani rade tamo , na deklaraciji ti pise koliko je tezina 1000 zrna ili ako ne pise zovu onog koji je izdao deklaraciju i on im kaze koliko je tezina 1000 zrna:) Sta mislis za sta je deklaracija , nemaju pametnija posla pa napisu:)

Prije ulaska u EU nije se smjelo sijati sjeme tavanuše , lokalno tako zovu domace sjeme ili sada od kada smo u EU neki zovu farmersko :).

Susjed posijao 11kj jecma bez deklaracije , na lotu ga izvukli i dosla kontrola, platio oko 1000eura kazne odnosno toliko mu odbili od poticaja, preracunali ljudi koliko je kupio deklariranog a koliko je sijao tavanuse i prc kazna.
 
Nema nikakvih problema jel ti pricao za rostilj na njivi,a uuuu kad se setim prosle godine kako i nece biti rostilj kad je bilo soje ko pleve ove godine cemo da jedemo kiflice i to prazne.

Zato ja i kažem, jebeš vršidbu, bitan je roštilj.

Minđušar, pa baš zato do podne da nepucaju maune pošto će biti rose... ;)
 
Ova kisica koja trenutno pada sigurno smeta suncokretu koji bi se ove nedelje skidao ali zato onoj soji koja je malo kasnije posejana i jos je zelena itekako prija pri nalivanju gornjih mahuna!
 
Prija velikoj većini mojih soja koje su još dobro zelene, a sejane su od 14. do 22. aprila, a godice i onim koje se po malo žute i još uvek nalivaju zrno.
 
Ha ,ha , sta ti mislis da buzdovani rade tamo , na deklaraciji ti pise koliko je tezina 1000 zrna ili ako ne pise zovu onog koji je izdao deklaraciju i on im kaze koliko je tezina 1000 zrna:) Sta mislis za sta je deklaracija , nemaju pametnija posla pa napisu:)

Prije ulaska u EU nije se smjelo sijati sjeme tavanuše , lokalno tako zovu domace sjeme ili sada od kada smo u EU neki zovu farmersko :).

Susjed posijao 11kj jecma bez deklaracije , na lotu ga izvukli i dosla kontrola, platio oko 1000eura kazne odnosno toliko mu odbili od poticaja, preracunali ljudi koliko je kupio deklariranog a koliko je sijao tavanuse i prc kazna.
Soja podnosi sklop +, - 30% :ideja:

- - - - - - - - - -

Minđušar, to je po meni malo, s obzirom da ste vi bogom dan teren za soju.
Ne vidim ni jedan razlog za tvoju tvrdnju, zato što je ljudi seju ? Nije to Vajštanski rit !:kisa:
 
Soja podnosi sklop +, - 30% :ideja:

- - - - - - - - - -

Tako je toliko i mozes da pokrijes sa svojom sjetvom ako te kontrolisu , prije kod nas sa psenicom , zadnjih godina si mogao psenicu 100% domace sjeme, osim ako nisi tretirao i nasli crnu snijet onda si obro bostan i to zelen:)

Sada preradjivaci boksaju da se ponovo uvede da se ne smije sijati domace, kao u EU farmersko je navodno doradjivano:)

Vise manje, stoka sitnog zuba ne moze da vara i mulja , zna se tko moze:)
 
baderljica[COLOR=#135D38 je napisao(la):
;[/COLOR]Ne vidim ni jedan razlog za tvoju tvrdnju, zato što je ljudi seju ? Nije to Vajštanski rit !:kisa:

Pa i tamo vršu 300, 400 kg po kj... A kod vas se godinama seje soja, i čim godinama uspeva znači da je dobra zemlja za nju...
 
Prosle godine smo imali soje u vodi od maja do vrsidbe sa kracim duzim pauzama i prinosi su bili super. Naravno bilo je delova koji su potpuno unisteni jer su bili predugo u vodi.

Jel pada kisa kod tebe?
Tako je bilo i kod nas,stim sto je jedan deo soje i ostao nepokosen,a drugi propao,skuvala je voda...zato i pitam u kojoj fazi...Pada,za sad oko 20tak litara...
 
Nazad
Vrh